Blog
Zgorzelina
W artykule znajdziesz:
Zgorzelina - warstwa tlenków metali powstająca na powierzchni przedmiotu metalowego podczas nagrzewania go do wysokich temperatur w atmosferze utleniającej zgorzelina w szkle - zanieczyszczenie w szkle ziarnami żelaza lub tlenków żelaza w kształcie małych czarnych blaszek lub kulek zgrabiarka, grabiarka - maszyna do grabienia siana w wały i zgrabiania kłosów lub słomy pozostałych na ściernisku po sprzęcie zbóż zgrzebinka - odpadki włókiennicze w postaci ścinków lub części różnych zużytych wyrobów z tkanin wełnianych z przędzy zgrzebnej nitkowanej, wykorzystywane do wyrobu przędzy zgrzebnej i włóknin oraz na czyściwo zgrzeblarka - maszyna do zgrzeblenia włókien (program uprawnienia budowlane na komputer).
Zgrzeblenie, gręplowanie - rozluźnianie i rozdzielanie włókien między elementami roboczymi zgrzeblarki, zaopatrzonymi w obicia iglaste zgrzebliny - włók. odpadki włókiennicze w postaci włókien z zanieczyszczeniami roślinnymi i pęczkami włókien; po oczyszczeniu mechanicznym wykorzystywane na przędzę odpadkową oraz watę chirurgiczną, krawiecką i tapicerską zgrzeblisko, nożowisko - papierń, element roboczy holendra (masowego lub półmasowego) w postaci zespołu noży zamocowanych nieruchomo w dnie wanny holendra, współpracujący z nożami obracającego się wału nożowego przy mieleniu masy włóknistej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Zgrzebło - element roboczy przenośnika zgrzebłowego przesuwający materiał wzdłuż rynny zgrzebło - narzędzie, w kształcie częściowo spłaszczonego sworznia, które we wrębiarce ładującej wkłada się w łańcuch wrębnika zamiast noża (uprawnienia budowlane).
Zgrzeina
Zgrzeina - miejsce bezpośredniego połączenia w złączu powstałym w wyniku zgrzewania zgrzewadło - zgrzewarka ręczna lub zawieszona na belce i przysuwana do przedmiotu zgrzewanego zgrzewalność - przydatność materiału do łączenia się za pomocą zgrzewania zgrzewanie - łączenie materiałów przez docisk; w wyniku z. następuje (w przypadku zgrzewania metali) zrastanie się kryształów metali na styku części łączonych; w celu ułatwienia przejścia metalu w stan plastyczny stosuje się zazwyczaj podgrzewanie części łączonych w miejscu styku (program egzamin ustny).
Zgrzewanie acetylenowe - zgrzewanie przy zastosowaniu płomienia acetyleno-tlenowego jako źródła ciepła zgrzewanie cierne - zgrzewanie tarciowe zgrzewanie dielektryczne - zgrzewanie folii i błon z materiałów termoplastycznych, przy którym źródłem ciepła jest energia szybkozmiennego prądu elektrycznego pobudzająca makrocząsteczki tworzywa do szybkich drgań (o częstotliwości równej częstotliwości pola elektrycznego) zgrzewanie doczołowe - zgrzewanie polegające na łączeniu części na całej powierzchni styku; z.d. stosowane jest do łączenia przekrojów poprzecznych o dowolnym kształcie (rury, kształtowniki, blachy itp.) (opinie o programie).
Zgrzewanie dyfuzyjne - zgrzewanie metali przy minimalnym plastycznym odkształceniu, polegające na wzajemnej dyfuzji materiału ściśle przylegających powierzchni łączonych elementów, nagrzanych do temperatury poniżej linii solidusu zgrzewanie elektryczne - zgrzewanie, w którym źródłem ciepła jest prąd elektryczny zgrzewanie elektryczne energią akumulowaną - zgrzewanie elektryczne przy wykorzystaniu ciepła wytworzonego w czasie przepływu prądu powstałego z uprzednio nagromadzonej energii (segregator aktów prawnych).
Zgrzewanie garbowe - zgrzewanie punktowe z uprzednim wytłoczeniem garbów w miejscach, gdzie mają utworzyć się zgrzeiny; z.g. jest szczególnie szeroko stosowane do łączenia cienkich elementów zgrzewanie gazowe - zgrzewanie przy zastosowaniu płomienia gazowego jako źródła ciepła punktowe lub garbowe, w którym prąd ulega okresowemu przerywaniu, podczas gdy elektrody pozostają nieruchome i dociskają elementy podlegające zgrzewaniu zgrzewanie impulsowe (tworzyw sztucznych) - zgrzewanie cienkich folii z tworzyw termoplastycznych, polegające na doprowadzaniu ciepła do strefy zgrzewania za pomocą nagrzewanej impulsowo cienkiej taśmy miedzianej przyłożonej do łączonych folii (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32