Blog
Kierownik budowy
W artykule znajdziesz:
Kierownik budowy
Kierownik budowy sprawuje jednoosobowe kierownictwo nad całością budowy oraz nadzór nad pracą kierowników robót i koordynacją całości pracy na budowie oraz dysponuje wszystkimi środkami pozostawionymi mu przez zarząd przedsiębiorstwa. Ponadto kierownik budowy obowiązany jest kontrolować zgodność realizacji Ludowy pod względem technicznym i ekonomicznym z dokumentacją techniczno-kosztorysową, a po zakończeniu budowy doznać rozliczenia. Wreszcie na kierowniku budowy spoczywa obowiązek nadzoru “-id przestrzeganiem na budowie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kierownik budowy powinien być przede wszystkim technicznym organizatorem odciążonym czynności, które powinny być wykonywane przez poszczególne działy macierzyste przedsiębiorstwa.
Stanowisko kierownika budowy jest w stosunku do odpowiednich stanowisk - przemyśle fabrycznym wysoce swoiste (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przede wszystkim charakterystyczne jest ila tego stanowiska to, że wymaga ono posiadania oprócz umiejętności technicznych również umiejętności organizacyjnych oraz administracyjnych. Ma to szczególne
Inna też jest rola budowy w strukturze przedsiębiorstwa budowlanego niż rola np. oddziału w całości zakładu przemysłowego ze względu na to, że budowa wykonuje całkowity cykl produkcyjny a nie jego wycinek. Dlatego też kierownikowi budowy przypada w strukturze budownictwa rola kluczowa, co nie zawsze jest w praktyce dostatecznie doceniane.
Budowa stanowi więc samodzielną jednostkę produkcyjną, przy czym jej cechą w odróżnieniu od zakładu przemysłowego jest tymczasowość (uprawnienia budowlane).
Kierownik robót organizuje i kieruje wykonaniem robót określonej specjalności budowlanej, sprawuje nadzór nad pracą majstrów budowlanych oraz koordynuje powierzone mu roboty. Obowiązkiem kierownika robót jest ponadto nadzór nad celowym i ekonomicznym zużyciem materiałów oraz nad prawidłowością ustalania wynagrodzeń za wykonanie.
Majstrowie są na budowach bezpośrednimi organizatorami pracy powierzonych sobie brygad, odpowiedzialnymi za zaplanowany przebieg robót, a w szczególności za ich jakość. Ponadto nadzorują przestrzegania przez pracowników ustalonych metod technologicznych wykonania robót z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (program egzamin ustny).
Podstawowe zadania służby
Magazynier natomiast prowadzi gospodarkę materiałową budowy w sensie ruchowym, a więc przyjmowania, rejestrowania, wydawania oraz przechowywania materiałów w sposób właściwy dla każdego rodzaju materiału (opinie o programie).
Zadaniem aparatu organizacyjnego jednostki organizacyjnej, która dysponuje środkami pieniężnymi (inwestor bezpośredni), jest wykonanie całokształtu czynności, związanych z przygotowaniem, realizacją i uruchomieniem obiektów inwestycyjnych. Nadzór nad działalnością inwestorów bezpośrednich sprawują zjednoczenia (inwestorzy naczelni).
Jest istotnie ważne, aby inwestor bezpośredni był w ten sposób zorganizowany, aby stać się w przyszłości, po wykonaniu obiektu, pierwszym ogniwem organizacyjnym przyszłego zakładu (segregator aktów prawnych).
Funkcje inwestora realizuje wyspecjalizowany zespół pracowników obeznanych ze wznoszonym obiektem (zespołem obiektów).
W przypadku gdy istniejący zakład podlega rozbudowie, wówczas istniejący w zakładzie dział inwestycji staje się aparatem rozbudowy zakładu, natomiast gdy zakład powstaje od nowa, wówczas konieczne jest utworzenie służby inwestycyjnej nowego zakładu (zakład w budowie) (promocja 3 w 1).
Podstawowe zadania służby inwestycyjnej bezpośredniego inwestora polegają na: przygotowaniu danych wyjściowych (założeń projektowych), zawarciu umowy z jednostką projektową oraz przyjęciu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, zawarciu umowy z generalnym wykonawcą, sprawowaniu nadzoru inwestorskiego nad obiektami budowlano-montażowymi oraz nad wyposażeniem technologicznym zakładów przemysłowych, dokonywaniu rozliczeń związanych z wykonywaniem inwestycji, dokonywaniu odbioru robót i oddaniu obiektu do użytku.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32