Blog

05.07.2018

Kierownik praktyki zawodowej

W artykule znajdziesz:

Kierownik praktyki zawodowej

Uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej wykonawczej bez ograniczeń zdobyłem w tym roku, a egzamin zdawałem w Małopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Niestety musiałem powtarzać egzamin ustny, ale była to tylko i wyłącznie moja wina. Jeśli nie chcecie tak jak ja wydawać kasy na poprawkę, to radzę uczyć się na moich błędach. Pierwszym z nich było lekceważenie praktyk – często nie chciało mi się pracować, a swoje obowiązki wykonywałem byle jak. Kierownik praktyk nawet specjalnie mnie nie ochrzaniał, powtarzał tylko, że to moje życie i moje decyzje. Ta z pewnością nie była najlepsza, co okazało się właśnie na egzaminie ustnym. Ale zacznę może od pisemnego, bo tutaj przynajmniej mam się czym pochwalić – osiągnąłem wynik 91%. Do tej części uczyłem się z programu testy uprawnienia budowlane 2018, który zamówiłem na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl/.

Pytania na egzamin

Mniej więcej co drugi dzień rozwiązywałem testy przez 2-3 godziny, a po 2 miesiącach miałem już wszystko przerobione w trybie egzamin wyciągałem 98%. Do ustnego właściwie wcale się nie przygotowywałem, jedyne co to przeczytałem akty prawne, które dostałem razem z programem. I to tylko, nie chciało mi się nawet zajrzeć do książki praktyk, którą sobie skserowałem i która leżała w domu. Pisemny, jak już pisałem, poszedł dobrze, a ustny okazał się porażką. Najwyraźniej komisji nie spodobała się moja książka praktyk – zadawali mi mnóstwo szczegółowych pytań, na których po prostu poległem. Okazało się, że lenistwo nie popłaca.

Oferta: Na naszej stronie znajdą Państwo kompletne oprogramowanie na egzamin. Posiadamy program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE, który możesz używać na komputerze lub na telefonie. Każdy z programów posiada rozszerzenie w formie trybu Egzamin Ustny. Wielu użytkowników zaufało już nam i wszystko możesz sprawdzić w zakładce Opinie. Sprawdź również segregator aktów prawnych, w którym dostępne są rozporządzenia w formie jednolitej z podziałem na specjalności. Pełny pakiet naszego oprogramowania dostępny jest w zakładce promocje 3 w 1.

Uwaga na poprawki

Musiałem więc zapłacić za poprawkę. Do tego, żeby zwiększyć swoje szanse, zamówiłem program egzamin ustny i poszedłem do swojego kierownika praktyk, żeby jeszcze popracować. Tym razem przed ustnym powtórzyłem wszystko, co robiłem na praktykach i sprawdziłem, czy zgadza się z prawem budowlanym. Akty prawne przeczytałem jeszcze raz i pozaznaczałem najważniejsze zagadnienia. Udało mi się zdać, ale też nie było lekko. Dużo straciłem przez lekceważenie praktyk, dlatego ostrzegam innych przed takim postępowaniem.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami