Blog
Kilka słów o uprawnieniach hydrotechnicznych
W artykule znajdziesz:
Kilka słów o uprawnieniach hydrotechnicznych
Kiedyś tego typu prawa można było uzyskać, nabywając inny rodzaj uprawnień budowlanych (program na komputer). Niestety od 2016 roku po stosownym rozporządzeniu dotyczącym samodzielnych funkcji w technicznych w nowoczesnym budownictwie uprawnienia hydrotechniczne, stały się oddzielną specjalnością. W skrócie osoby posiadające uprawnienia do stawiania konstrukcji budowlanych nie uzyskają uprawnienia hydrotechnicznego od razu (program na telefon).
Taka osoba musi po prostu wyrobić sobie dodatkową specjalizację, aby móc działać w tego typu budownictwie. Jeśli chcemy posiadać tego typu uprawnienia, to potrzebujemy studiów lub tytułu zawodowego technika. Do posiadania uprawnień wystarczy także mistrz w danym zawodzie, który znajduje się w danym zestawieniu. Do tego wszystkiego potrzebna jest również praktyka zawodowa, która również jest przedstawiona w określonym zestawieniu. Tego typu uprawnienia pomagają kierować robotami morskimi, co pozwala na stawianie budowli hydrotechnicznych (program egzamin ustny).
Mogą być to konstrukcje stałe lub tymczasowe, jednym wymogiem jest to, że muszą one spełniać wszystkie warunki techniczne. Budowle morskie tak zwanej czwartej klasy, wymagają jednak rozszerzenia specjalności, gdyż taki przywilej zezwala na konstruowanie tak zwanych chronionych budynków, na strzeżonych obszarach. W takich wypadkach nie ma mowy o ograniczonych uprawnieniach (opinie o programie).
Nietypowe konstrukcje techniczne
Bez tego typu uprawnień nie można stawiać żadnych obiektów znajdujących się na morzu, nawet jeśli konstrukcja dotyczy domu na wodzie. Niektóre osoby nabywają tego typu uprawnienia po zdaniu szkoły o kierunku inżynier środowiska (segregator aktów prawnych). Obecne przepisy wymagają tylko półtorarocznej praktyki na tego typu budowach. Warto zdać szkołę na drugim stopniu nauczania, ponieważ wtedy wszystkie prace związane z hydro instalacjami możemy przeprowadzać w pełnym zakresie sami i to bez żadnych przeszkód. Posiadając takie uprawnienia, możemy budować baseny, akweny wodne, czyli wszystkie konstrukcje znajdujące się przy ujęciu wody. Takie uprawnienia pozwalają na konstruowanie mostów czy też innych pomostów, także tymczasowych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32