Blog

Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 2
17.04.2020

Kinematyka reologiczna

W artykule znajdziesz:

Kinematyka reologiczna

 

Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 3
Kinematyka reologiczna

Kinematyka reologiczna - dział reologii dotyczący ruchu materii niezależnie od sił wywołujących ten ruch.
Kinepleks - system odbioru radiotelegraficznej e- misji synchronicznej z modulacją fazy; zmiany fazy odbieranej fali nośnej są rejestrowane w odbiorniku przy użyciu detektora i rezonatorów o bardzo dużej dobroci, pobudzanych do drgań na przemian przez kolejno po sobie następujące elementy sygnału modulowanego fazowo.
Kineradiografia - wykonywanie trwałych obrazów badanych wyrobów w ruchu lub zjawisk zachodzących wewnątrz tych wyrobów przy zastosowaniu promieniowania jonizującego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Kineskop - TV lampa obrazowa przeznaczona do wytwarzania obrazu telewizyjnego, stanowiąca końcowy element toru telewizyjnego, w którym następuje synteza obrazu.
Kineskop biało-czarny, kineskop achromatyczny - kineskop przeznaczony do odtwarzania czarno-białych obrazów telewizyjnych; k.b.-c. ma ekran luminescencyjny, którego świecenie jest na ogół białe o odcieniu niebieskawym.
Kineskop kolorowy - kineskop wielobarwny.
Kineskop maskowy - kineskop wielobarwny z przesłoną z blachy perforowanej (tzw. maską) umieszczoną przed ekranem od strony wyrzutni; elektrony pochodzące z każdej z trzech wyrzutni po przejściu przez maskę uderzają w różne punkty ekranu pobudzając luminofor tylko jednej barwy.
Kineskop projekcyjny - kineskop przeznaczony do rzutowania wytworzonego w nim obrazu na zewnętrzny ekran, przy użyciu układu luster i soczewek.
Kineskop wielobarwny, kineskop kolorowy - kineskop przeznaczony do wytwarzania kolorowego obrazu telewizyjnego; charakteryzuje się odmienną niż w kineskopie achromatycznym strukturą ekranu, składającego się z odpowiednio ułożonych elementów o trzech podstawowych barwach świecenia: czerwonej, zielonej i niebieskiej oraz zdolnością selektywnego pobudzania każdego z luminoforów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Kineta - przekop w dnie morza, jeziora, zbiornika, rzeki, wykonany za pomocą pogłębiarki w celu powiększenia głębokości szlaku żeglownego, akwatorium portowego lub dla posadowienia budowli wodnej.
Kinetostatyka - dział mechaniki zajmujący się rozpatrywaniem sposobów rozwiązywania zadań dynamiki za pomocą analitycznych lub wykreślnych metod statyki; podstawą k. jest zasada d’Alemberta.
Kinetostatyka mechanizmów - kinetostatyka zajmująca się rozwiązywaniem problemów związanych z dynamiką mechanizmów i maszyn.
Kinetyka - dział dynamiki zajmujący się badaniem ruchu ciał (z wyjątkiem stanów równowagi, którymi zajmuje się statyka) pod wpływem działających na nie sił.
Kinetyka chemiczna - dział chemii fizycznej zajmujący się badaniem szybkości reakcji chemicznych i wpływu na nie różnych czynników, np. stężenia reagentów, ciśnienia, temperatury, katalizatorów, oraz wyjaśnianiem ich mechanizmów, czyli sposobów przemiany substratów w produkty reakcji.
Kinetyka cieczy - hydrokinetyka.
Kinetyka reaktora - dział fizyki zajmujący się badaniem stanów reaktora jądrowego przy stałych i zmiennych jego obciążeniach (uprawnienia budowlane).
Kinezą - nie związana z kierunkiem bodźca reakcja ruchowa organizmu żywego na zmianę czynników środowiska (np. światła, temperatury, wilgoci).

Kingston

Kingston - zawór denny (na statku).
Kinkiet - rodzaj przyściennej lampy lub świecznika, czasem z metalową lub lustrzaną tarczą odbijającą światło (program egzamin ustny).
Kiosk| - budka lub mały pawilon handlowy.

Kiosk 2 - nadbudówka w kształcie wieżyczki na okręcie podwodnym, zwykle pośrodku jego długości, skąd dowódca obserwuje przez peryskop powierzchnię morza i wydaje rozkazy.
Kiosk - stacja rozdzielcza, której wszystkie urządzenia są umieszczone w obudowie metalowej chroniącej je od działania czynników atmosferycznych.
Kipa, kip - oczko drewniane lub metalowe umocowane na pokładzie lub nadbudówce, do przeprowadzania szotów żagli przednich i obciągania ich ku dołowi.
Kiper - specjalista w zakresie oceny organoleptycznej żywności (opinie o programie).
Kir - (1) asfalt naturalny o niskiej temperaturze mięknienia i wysokiej zawartości składników mineralnych; (2) złoża piasku nasyconego ropą: są wskaźnikiem dla poszukiwań naftowych.
Kiszenie, kwaszenie - sposób konserwowania surowców roślinnych (głównie warzyw) polegający na poddawaniu ich fermentacji mlekowej, podczas której wytwarza się głównie kwas mlekowy , który chroni kiszone produkty przed zepsuciem.
Kiszka faszynowa - element budownictwa wodnego w postaci długiej (do 40 m) wiązki faszyny obwiązywanej drutem w określonych odstępach.
Kiszonki - pasze kiszone, zakonserwowane przez odpowiednią fermentację; jako materiał na k. służą zielonki, zwłaszcza bogate w cukier (kukurydza), ziemniaki oraz niektóre odpadki przemysłu rolnego (np. wysłodki buraczane) (segregator aktów prawnych).

Kit - materiał plastyczny o konsystencji pasty, lepki, ciągliwy, twardniejący na powietrzu, używany do wypełniania nierówności i porów powierzchni, czasem do łączenia różnych materiałów; w skład k. wchodzą substancje wypełniające, jak kreda pławiona, biel ołowiana i in. oraz lepiszcze, którym może być np. pokost lniany, szkło wodne, roztwory polimerów w łatwo ulatniających się rozpuszczalnikach.
Kit asfaltowy - kit otrzymywany z asfaltu i wypełniaczy mineralnych z ewentualnym dodatkiem rozpuszczalników oraz substancji uplastyczniających i zwiększających przyczepność, służący do wypełniania spoin dylatacyjnych, uszczelniania świetlików itp.
Kit elektrodowy - kit węglowy.
Kit elektroizolacyjny - kit o konsystencji ciastowa- tej sporządzony przez zmieszanie lakieru olejno-alkidalowo-nitrocelulozowego z napełniaczem, utwardzany przez działanie podwyższonej temperatury; stosowany do wiązania i wygładzania (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 8 Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 9 Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 10
Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 11
Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 12 Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 13 Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 14
Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Sprężone płyty dachowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami