Blog
Kit fugowy
W artykule znajdziesz:
Kit fugowy
Kit fugowy - kit do wypełniania szczelin dylatacyjnych, głównie w konstrukcjach betonowych, budownictwie, drogownictwie, obiektach hydrotechnicznych; k. f. jest kitem asfaltowym (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kit kwasoodporny - kit będący mieszaniną żywic syntetycznych z napełniaczami kwasoodpomy mi; stosowany jako masa spoinowa do łączenia kwasoodpomych wykładzin ceramicznych, płyt wykładzinowych z tworzyw, płytek węglowo-gralitowych itp.
Kit szklarski - kit składający się z kredy szlamowej i pokostu lnianego, używany do uszczelniania szyb okiennych.
Kit węglowy - kit otrzymywany z rozdrobnionych węgli uszlachetnionych, z dodatkiem substancji wiążącej; stosowany do umocnienia szyn metalowych (k. w. szynowy), do uszczelniania elektrod węglowych w miejscu ich łączenia (k. w. elektrodowy), a także jako spoiwo bloków wykładzinowych łączonych na styk, do pokrywania cegieł szamotowych (k. w. wykładzinowy) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kit wykładzinowy - kit węglowy.
Kita płomienia - zewnętrzna strefa płomienia acetylenowo-tlenowcgo o kształcie wrzecionowatym.
Kiur1. Cm - pierwiastek chemiczny oddzielnej rodziny aktynowców w grupie dodatkowej skandowców (III grupa układu okresowego), liczba atomowa 96 - powstaje z ameryku w wyniku przemiany promieniotwórczej; k. jest srebrzysto- białym metalem, w przyrodzie nie występuje.
Kiur’. Ci - nielegalna jednostka aktywności ciała promieniotwórczego; 1 Ci = 0,37 ■ 10 ‘Bq (be- kercli) (uprawnienia budowlane).
Kiurometr - gum. Wulkametr
kiurowce - pierwiastki wewnętrznoprzejściowe należące do szeregu aktynowców o liczbach atomowych Z = 96-103: kiur, berkel, kaliforn, ajnsztajn, ferm, mendelew, nobel, lorens.
Kiuweta - kuweta.
Kiwak (pompowy) - w kopalnictwie naftowym urządzenie przemieniające posuwisto-zwrotny ruch drążka napędowego na ruch pionowy do napędu pompy wgłębnej.
Kiwanie statku - wahania statku dokoła osi poprzecznej, prostopadłej do płaszczyzny symetrii.
Kizeryt - minerał, uwodniony siarczan magnezowy, MgSC>4 • H20; W wilgotnym powietrzu stopniowo przechodzi w epsomit; stosowany do otrzymywania związków magnezu.
Klajdunek - motowiązanie (program egzamin ustny).
Klajster - klej roślinny; mieszanina mąki pszennej lub żytniej z gorącą wodą; k. jest stosowany w introligatomiach, do przyklejania tapet itp.
Klakson - sygnalizator dźwiękowy stosowany w mechanicznych pojazdach drogowych.
Klameczka
Klameczka - bud. uchwyt z otworem kwadratowym lub trzpieniem kwadratowym stosowany do zasuwnic i zakrętek wpuszczanych z trzpieniem.
Klamka - bud. uchwyt osadzony na trzpieniu kwadratowym lub z otworem kwadratowym, stosowany z dwóch stron skrzydła drzwiowego dozamków wpuszczanych i jednostronnie do zatrzasków.
Klamra - (1) pręt (zwykle stalowy) o końcach zagiętych w kształcie litery U - służący do łączenia dwóch przedmiotów (np. bali drewnianych); (2) ramka, najczęściej metalowa o kształcie prostokątnym, do łączenia różnych przedmiotów (opinie o programie).
Klamra odrzutowa, blok trałowy, strzemię - masywna klamra do spinania lin trałowych, umieszczana na rufowym nadburciu trawlera burtowego.
Klamrowanie - zszywanie drewna.
Klamrowarka - oh u w. maszyna do przymocowania pod podeszew do kopyta lub łączenia elementów obuwia klamerkami.
Klang - pojedyncze uderzenie w dzwon okrętowy; na jachtach oznacza „za pięć minut zmiana wachty”.
Klapa 1 - masz. zawieradło (element zamykający) zaworu klapowego, w postaci odchylnej płytki.
Klapa1 - element skrzydła zmieniający kształt profilu skrzydła samolotu na krawędzi spływu lub na krawędzi natarcia w celu zwiększenia krzywizny profilu oraz polepszenia opływu i zmniejszenia tendencji do odrywania się strug przy małych prędkościach.
Klapa eksplozyjna - element zabezpieczający w postaci klapy, samoczynnie otwierający się przy wzroście ciśnienia np. wewnątrz komory paleniskowej kotła (segregator aktów prawnych).
Klapa Fow lera - klapa szczelinowa przesuwna.
Klapa korony ratunkowej - ruchoma część korony ratunkowej, umożliwiająca przytrzymanie wyciąganego przedmiotu.
Klapa krokodylowa - klapa stanowiąca tylną dolną część skrzydła odchylającą się ku dołowi i nie zmieniającą obrysu grzbietu profilu po wychyleniu.
Klapa pomiarowa - przepływomierz zaworowy odchylny.
Klapa przednia - wychylana ku dołowi przednia część skrzydła.
Klapa strumieniowa - strumień powietrza lub gazu (np. spalin z silnika odrzutowego) wypływający w okolicy krawędzi spływu skrzydła, skośnie względem kierunku opływu, w celu zwiększenia nośności płata - a zatem spełniający funkcję klapy.
Klapa szczelinowa - klapa stanowiąca wycinek spływowej części skrzydła, różniąca się tym od klapy zwykłej, że przy jej wychyleniu powstaje szczelina profilowa zwiększająca siłę nośną.
Klapa szczelinowa przesuwna, klapa Fowlera - klapa, która przesuwając się do tyłu tworzy szczelinę i zwiększa długość efektywną cięciwy skrzydła.
Klapa zwykła - klapa stanowiąca wychylny wycinek spływowej części skrzydła (promocja 3 w 1).
Klapka odciążająca, fletner - wychylna część steru na jego krawędzi spływu, ustawiająca się samoczynnie pod odpowiednim kątem zależnym od kąta wychylenia steru, zmniejszająca w ten sposób jego moment zawiasowy, a tym samym siły na sterownicy.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32