Kity i masy zalewowe

 

Kity i masy zalewowe

Kity i masy zalewowe do szczelin dylatacyjnych kity i masy zalewowe asfaltowe. Są produkowane z asfaltów ponaftowych. wypełniaczy oraz substancji uplastyczniających i zwiększających przyczepność preparatu do wianek szczelin w betonie lub murze (program uprawnienia budowlane na komputer).

Kity asfaltowe (PN-74 B-30175) mają konsystencję gęstego ciasta i można je na zimno ugniatać w rękach.
Nazwy handlowe: Bitizol KF i SB. Abizol KF.
Podczas upalnej pogody Abizol KF lub Bitizol KF i SB można wciskać w szczeliny dylatacyjne bez podgrzewania. W okresie chłodniejszym Abizol KF i Bitizol KF należy podgrzewać w naczyniach z gorącą wodą do 30-MO C.
Masy zalewowe są przed użyciem podgrzewane, gdyż dostarczane są w postaci stałej, j po uzyskaniu przez nie całkowitej płynności wlewano są do szczelin dylatacyjnych.

Mogą one służyć jedynie do zalewania szczelin poziomych, natomiast w szczelinach pionowych oraz w bardziej odpowiedzialnych konstrukcjach, nawet w szczelinach poziomych, stosuje się kit asfaltowy.
Nazwy handlowe: Masa zalewowa. Smolotox. Kity z żywic syntetycznych. Kity takie są produkowane w postaci masy o konsystencji ciasta według BN-75 6753-02.
Folkil ma gęstą konsystencję i jest wytwarzany z polistyrenu i innych żywic syntecznych oraz wypełniaczy mineralnych.

Działa szkodliwie na styropian. Jest nakładany ręcznie. Wykazuje dobrą przyczepność do suchego betonu, wyrobów azbestowo-cementowych. kamieni naturalnych i sztucznych oraz drewna, a dostateczną - do szkła i metali (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Olkit jest produkowany z oleju lniano-tungowego. żywicy kumaronowej i wypełniaczy mineralnych. Ma konsystencję plastyczną. Wykazuje dobrą przyczepność do betonu zwykłego, keramzytowego. wyrobów azbestowo-cementowych, kamieni naturalnych i sztucznych, ceramiki, drewna, szkła, metali, powłok malarskich, polichlorku winylu i styropianu. Jest nakładany pistoletem ręcznym lub pneumatycznym.

Rodzaje kitów

Oba rodzaje kitów mają barwę szarą i są odporne na działanie czynników atmosferycznych. wody i temperatury w granicach -30 C +80 C (uprawnienia budowlane).

Są dostarczane w bębnach blaszanych.
Pylutcx produkowany jest z tworzyw sztucznych i wypełniaczy mineralnych wykazuje dobrą przyczepność do betonu, kamieni naturalnych, stali i drewna. Kit może być układany ręcznie lub za pomocą pistoletu pneumatycznego.
Dostarczany jest w pojemnikach metalowych po 5 i 30 kg.
Tiokit produkowany z tiokolu. żywicy syntetycznej, wypełniaczy i pigmentów jest dwuskładnikowy samowulkanizujący się (program egzamin ustny).
Składnik A - podstawowy. B - utwardzacz. Nadaje się do uszczelniania złączy elementów z drewna, betonu zwykłego, szkła, ceramiki i metali. Rozróżnia się kit biały szary i czarny.
Żywotność kitu po zmieszaniu obu składników wynosi 2-3 godz. Czas przechowywania oddzielnych składników: A - do 12 mieś. B - do 2 mieś.

Temperatura składowania powinna być utrzymana w przedziale 15 - 20 C.
Powierzchnia podkładu powinna być sucha i czysta. Stal oczyszczona z rdzy i zabezpieczona środkiem antykorozyjnym (opinie o programie).
Składniki kitu powinny być ze sobą mieszane w ciągu 5 minut w mieszadle mechanicznym wolnoobrotowym (3004-500 obr/min). Ilość zarabianego jednorazowo kit nie powinna być większa niż 5 kg. Porowate powierzchnie należy gruntować kilkakrotnie preparatem dostarczanym przez producenta. Powierzchnie szklane i glazurowane gruntuje się tylko wtedy, gdy mają być stale zanurzone w wodzie. Wypełnianie szczelin może być ręczne lub mechaniczne.
Ręcznie kit nakłada się nożem lub szpachlą. a następnie wygładza się jego powierzchnię nożem umaczanym w roztworze mydlą (segregator aktów prawnych).
Mechanicznie nakłada się kit za pomocą pistoletu (np. PP-32). z którego jest on tłoczony sprężonym powietrzem pod ciśnieniem 34-6 at. Kit. po zmieszaniu składników, jest wprowadzany do tub wkładanych do pistoletu. W zależności od-przekroju i wymiarów szczeliny stosuje się odmienne końcówki. Ładunek pistoletu wynosi 1070 cm3.

Powierzchnię kitu wyrównuje się narzędziem metalowym zwilżonym wodnym roztworem mydła, a po 14 dniach można ją malować olejno (promocja 3 w 1).
Miękki kit tiokolowy można zmywać toluenem lub benzenem, stwardniały może być czyszczony tylko mechanicznie.

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Sieć ciepłownicza

Sieć ciepłownicza to system dystrybucji ciepła, który dostarcza ciepło do budynków, instytucji lub innych odbiorców na obszarze danego miasta, osiedla…

Odbiorca gazu

Odbiorcą gazu jest osoba, firma, instytucja lub organizacja, która korzysta z gazu jako źródła energii lub surowca do celów przemysłowych,…

Specyfikacje techniczne

Specyfikacje techniczne, często nazywane po prostu “specyfikacjami", są dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i opisy dotyczące materiałów, produktów, systemów lub usług,…

Plany konstrukcji

Plany konstrukcji, zwane również projektami budowlanymi lub dokumentacją techniczną, są kompleksowymi dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące budowy, remontu…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami