Kity i masy zalewowe

 

Kity i masy zalewowe

Kity i masy zalewowe do szczelin dylatacyjnych kity i masy zalewowe asfaltowe. Są produkowane z asfaltów ponaftowych. wypełniaczy oraz substancji uplastyczniających i zwiększających przyczepność preparatu do wianek szczelin w betonie lub murze (program uprawnienia budowlane na komputer).

Kity asfaltowe (PN-74 B-30175) mają konsystencję gęstego ciasta i można je na zimno ugniatać w rękach.
Nazwy handlowe: Bitizol KF i SB. Abizol KF.
Podczas upalnej pogody Abizol KF lub Bitizol KF i SB można wciskać w szczeliny dylatacyjne bez podgrzewania. W okresie chłodniejszym Abizol KF i Bitizol KF należy podgrzewać w naczyniach z gorącą wodą do 30-MO C.
Masy zalewowe są przed użyciem podgrzewane, gdyż dostarczane są w postaci stałej, j po uzyskaniu przez nie całkowitej płynności wlewano są do szczelin dylatacyjnych.

Mogą one służyć jedynie do zalewania szczelin poziomych, natomiast w szczelinach pionowych oraz w bardziej odpowiedzialnych konstrukcjach, nawet w szczelinach poziomych, stosuje się kit asfaltowy.
Nazwy handlowe: Masa zalewowa. Smolotox. Kity z żywic syntetycznych. Kity takie są produkowane w postaci masy o konsystencji ciasta według BN-75 6753-02.
Folkil ma gęstą konsystencję i jest wytwarzany z polistyrenu i innych żywic syntecznych oraz wypełniaczy mineralnych.

Działa szkodliwie na styropian. Jest nakładany ręcznie. Wykazuje dobrą przyczepność do suchego betonu, wyrobów azbestowo-cementowych. kamieni naturalnych i sztucznych oraz drewna, a dostateczną - do szkła i metali (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Olkit jest produkowany z oleju lniano-tungowego. żywicy kumaronowej i wypełniaczy mineralnych. Ma konsystencję plastyczną. Wykazuje dobrą przyczepność do betonu zwykłego, keramzytowego. wyrobów azbestowo-cementowych, kamieni naturalnych i sztucznych, ceramiki, drewna, szkła, metali, powłok malarskich, polichlorku winylu i styropianu. Jest nakładany pistoletem ręcznym lub pneumatycznym.

Rodzaje kitów

Oba rodzaje kitów mają barwę szarą i są odporne na działanie czynników atmosferycznych. wody i temperatury w granicach -30 C +80 C (uprawnienia budowlane).

Są dostarczane w bębnach blaszanych.
Pylutcx produkowany jest z tworzyw sztucznych i wypełniaczy mineralnych wykazuje dobrą przyczepność do betonu, kamieni naturalnych, stali i drewna. Kit może być układany ręcznie lub za pomocą pistoletu pneumatycznego.
Dostarczany jest w pojemnikach metalowych po 5 i 30 kg.
Tiokit produkowany z tiokolu. żywicy syntetycznej, wypełniaczy i pigmentów jest dwuskładnikowy samowulkanizujący się (program egzamin ustny).
Składnik A - podstawowy. B - utwardzacz. Nadaje się do uszczelniania złączy elementów z drewna, betonu zwykłego, szkła, ceramiki i metali. Rozróżnia się kit biały szary i czarny.
Żywotność kitu po zmieszaniu obu składników wynosi 2-3 godz. Czas przechowywania oddzielnych składników: A - do 12 mieś. B - do 2 mieś.

Temperatura składowania powinna być utrzymana w przedziale 15 - 20 C.
Powierzchnia podkładu powinna być sucha i czysta. Stal oczyszczona z rdzy i zabezpieczona środkiem antykorozyjnym (opinie o programie).
Składniki kitu powinny być ze sobą mieszane w ciągu 5 minut w mieszadle mechanicznym wolnoobrotowym (3004-500 obr/min). Ilość zarabianego jednorazowo kit nie powinna być większa niż 5 kg. Porowate powierzchnie należy gruntować kilkakrotnie preparatem dostarczanym przez producenta. Powierzchnie szklane i glazurowane gruntuje się tylko wtedy, gdy mają być stale zanurzone w wodzie. Wypełnianie szczelin może być ręczne lub mechaniczne.
Ręcznie kit nakłada się nożem lub szpachlą. a następnie wygładza się jego powierzchnię nożem umaczanym w roztworze mydlą (segregator aktów prawnych).
Mechanicznie nakłada się kit za pomocą pistoletu (np. PP-32). z którego jest on tłoczony sprężonym powietrzem pod ciśnieniem 34-6 at. Kit. po zmieszaniu składników, jest wprowadzany do tub wkładanych do pistoletu. W zależności od-przekroju i wymiarów szczeliny stosuje się odmienne końcówki. Ładunek pistoletu wynosi 1070 cm3.

Powierzchnię kitu wyrównuje się narzędziem metalowym zwilżonym wodnym roztworem mydła, a po 14 dniach można ją malować olejno (promocja 3 w 1).
Miękki kit tiokolowy można zmywać toluenem lub benzenem, stwardniały może być czyszczony tylko mechanicznie.

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !