Blog

Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 2
17.04.2020

Klapka rozłączeniowa

W artykule znajdziesz:

Klapka rozłączeniowa

Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 3
Klapka rozłączeniowa

Klapka rozłączeniowa - klapka telefoniczna w łącznicy ręcznej sygnalizująca nadejście sygnału końca rozmowy.
Klapka sprężynowa - klapka odciążająca z mechanizmem sprężynowym, zmieniająca moment zawiasowy steru zależnie od ciśnienia prędkości (program uprawnienia budowlane na komputer).

Klapka sterownicza - wychylna część steru na jego krawędzi spływu, połączona bezpośrednio z układem sterownicy, która nie jest sprzężona ze sterem głównym; wychylanie k. s. powoduje wychylanie steru w stronę przeciwną, umożliwiając w ten sposób pośrednie sterowanie statkiem powietrznym.
Klapka telefoniczna - sygnalizator klapkowy.
Klapka wyważająca, trymer - wychylna część steru na jego krawędzi spływu, ustawiana w locie pod odpowiednim kątem w celu ułatwienia pilotowi utrzymania samolotu w ustalonym stanie lotu.
Klapka zgłoszeniowa - klapka telefoniczna w łącznicy ręcznej sygnalizująca zgłoszenie się abonenta wywołującego.
Klapkoja, pulman  koją podnoszona na dzień lub opuszczana, np. gdy jest oparciem kanapy w mesie.
Klapolotka - klapa służąca do zwiększania siły nośnej płata i jednocześnie przechylania statku powietrznego na boki, wokół osi podłużnej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Klaps - Am drewniane deseczki połączone przegubowo, których uderzenie o siebie z charakterystycznym dźwiękiem rejestruje taśma filmowa i dźwiękowa na początku każdego ujęcia, co przy montażu ułatwia synchronizację obrazu z dźwiękiem.

Klar - stan uporządkowania, w którym każda rzecz na pokładzie statku znajduje się we właściwym miejscu i jest we właściwy sposób umocowana.
Klark - urzędnik przedsiębiorstwa maklerskiego opiekujący się danym statkiem podczas jego postoju w porcie.
Klarki pierwiastków - w geochemii liczby określające ilościowy udział poszczególnych pierwiastków chemicznych w statystycznie przeciętnym składzie materii pewnego środowiska w przyrodzie; mogą więc być k. p. całej kuli ziemskiej, całej skorupy ziemskiej lub różnych środowisk ziemskich, np. atmosfery, oceanów, skał magmowych; k. p. najczęściej są wyrażane w procentach.
Klarowanie - proces oddzielania zawiesiny ciał stałych z cieczy przez samorzutne lub przyspieszone osadzanie ich na dnie naczynia lub aparatu, a następnie zlewanie klarowanej cieczy znad osadu.
Klarowanie statku - (1) dokonywanie formalności przy przyjmowaniu statku do portu, w czasie pobytu w porcie lub przy odprawianiu z portu; (2) porządkowanie osprzętu pokładowego i przygotowanie statku do wyjścia w morze lub do wejścia do portu.
Klarownica - urządzenie, w którym przeprowadza się klarowanie.
Klarownik - urządzenie do klarowania wody metodą powolnego przepuszczania jej przez szereg płytkich stawów lub zbiorników (uprawnienia budowlane).

Klarówka

Klarówka - cukier żółty otrzymywany przez odwirowanie cukrzycy, rozpuszczony w wodzie lub w soku.
Klaryt - odmiana półbłyszcząca czarnego węgla humusowego.
Klasa - w statystyce podzbiór próbki, do którego należą te elementy próbki, których wartości należą do pewnego przedziału.
Klasa dokładności narzędzia pomiarowego - kategoria narzędzi pomiarowych spełniających te same wymagania dotyczące dokładności (program egzamin ustny).

Klasa drogi - kategoria drogi publicznej określona w zależności od jej właściwości technicznych, z decydującym uwzględnieniem praktycznie osiągalnej szybkości ruchu samochodowego.
Klasa jachtów - kategoria jachtów określona w zależności od cech konstrukcyjnych i ożaglowania; w k. mon ot y po wej jachty są takie same we wszystkich szczegółach konstrukcyjnych; w k. ograniczonej jachty są konstrukcyjnie zbliżone, lecz nie identyczne; w k. wolnej jachty mają tylko niektóre zasadnicze cechy konstrukcyjne wspólne; k. j. może być międzynarodowa, uznawana na całym świecie przez Międzynarodową Unię Żeglarstwa Regatowego (IYRU), lub narodowa, uznawana tylko na terenie danego kraju.
Klasa okrętów - kategoria okrętów o określonej wielkości, uzbrojeniu i przeznaczeniu (np. klasa krążowników, klasa niszczycieli itd.).
Klasa otwarta - klasa szybowców wyczynowych, w których nie obowiązują żadne ograniczenia konstrukcyjne.
Klasa standard - klasa szybowców wyczynowych o pewnych ograniczeniach konstrukcyjnych ustalonych przez międzynarodową organizację OSTV; do najważniejszych ograniczeń należą: rozpiętość skrzydeł do 15 m, zakaz mechanizacji skrzydła i stosowania podwozia chowanego w locie, hamulce aerodynamiczne o dużej skuteczności (opinie o programie).
Klasa statków - kategoria statków określona wg cech konstrukcyjnych i stanu technicznego, zatwierdzana zgodnie z wymaganiami instytucji klasyfikacyjnej, pod jej nadzorem; zob. klasyfikacja statków.
Klasa symetrii - zbiór obiektów (zarówno fizycznych, np. kryształów, jak i abstrakcyjnych, np. wektorów, funkcji) przekształcających się tożsamościowo same w siebie względem wszystkich elementów symetrii należących do tej samej grupy punktowej (segregator aktów prawnych).

Klasa szybowców - kategoria szybowców określona w zależności od przeznaczenia (szybowce szkolne, treningowe, wyczynowe), lub konstrukcji.
Klasa węgla - gatunek jakościowy węgla określony w jego handlowym podziale.
Klaster, grono - fiz. grupa nukleonów wewnątrz jądra atomowego, która tworzy strukturę podobną do jąder lżejszych i jest traktowana jako pewna podstruktura całego jądra.
Klasy abstrakcji (relacji równoważności) - relacja równoważności.
Klasy jasności - astr. klasy gwiazd należących do tego samego typu widmowego wyróżnione według jasności absolutnej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.06.2025
Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 4
Jak wyciszyć ściany, stropy i instalacje?

Mostki akustyczne to newralgiczne miejsca w każdej konstrukcji budynku fragmenty ścian, stropów czy podłóg, którymi dźwięk może „przeskakiwać” z jednego…

23.06.2025
Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 5
Sylikat czyli materiał na dom

Bogactwo asortymentu silikatowego wykracza daleko poza standardowe kształtki o wymiarach dostosowanych do najpowszechniej stosowanych grubości ścian. W ofercie producentów znaleźć…

Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 8 Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 9 Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 10
Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 11
Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 12 Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 13 Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 14
Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Trwałość elementów stalowych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami