Klasyfikacja filtrów powietrza w oparciu o Polską Normę

Systemy wymiany powietrza w budownictwie są tak powszechne, że właściwie każdy budynek mieszkalny lub użyteczności publicznej jest w nie zaopatrzony. W zależności od rodzaju zainstalowanej wentylacji są do nich stosowane odpowiednie filtry powierza. Klasyfikacja filtrów powietrza jest ustalona i regulowana za pomocą ustawy, jaką jest Polska Norma.

Podstawowe informacje o tym czym jest Polska norma w budownictwie

Jest to dokument przyjęty i zatwierdzony przez organy techniczne, zgodnie z którym porządkowane są parametry techniczne oraz sposób użycia wszystkich elementów budowlanych i wyposażenia. Klasyfikacja filtrów powietrza jest jedną z kategorii, którą ściśle określa przepisami Polska Norma. Dzięki zastosowaniu ogólnie przyjętych zasad i wartości technicznych możliwe jest produkowanie zarówno całych urządzeń, jak i ich części zamiennych, które są znormalizowane i mają identyczne parametry.

Oferta: Jesteśmy jedynym portalem na rynku, który przygotuję Cie do egzaminu na uprawnienia budowlane. W naszej ofercie znajdziesz bogaty pakiet programów do nauki. Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 oferujemy w wersji na komputer oraz w wersji na telefon z systemem Android oraz iOS. Powtarzalność pytań na egzaminie wynosi do 95% dla wszystkich specjalności. Z nami przejdziesz przez egzamin pisemny, który jest w formie testu jednokrotnego wyboru, a także przez egzamin ustny, na który zabierzesz nasz segregator z wydrukowanymi wszystkimi aktualnymi przepisami budowanymi. Posiadamy atrakcyjne promocje. Pomogliśmy już wielu użytkownikom. 

Polska klasyfikacja filtrów powietrza pod względem skuteczności filtracji

Według Polskiej Normy filtry powietrza dzielą się na wstępne, kieszeniowe, kasetowe, kompaktowe i typu V. Każda z wymienionych kategorii ma do spełnienia nieco inne zadanie w zakresie filtrowania powietrza w instalacjach wentylacyjnych. Są one stosowane w różnego rodzaju pomieszczeniach, w których oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji lotnych powstających w procesach lakierowania, malowania oraz intensywnego gotowania w kuchniach. Każdy z typów, którego dotyczy klasyfikacja filtrów powietrza posiada odpowiedni zakres zatrzymywania cząsteczek pyłów. Od filtrowania na poziomie wstępnym, aż do bardzo wysokiej wydajności, a jest to określone szczegółową tabelą parametrów pracy poszczególnych typów. Polska Norma ściśle określa wszystkie dane dotyczące poszczególnych filtrów, dzięki temu nie ma problemu z zainstalowaniem odpowiedniego pod względem wielkości, skuteczności oraz przeznaczenia do danego systemu wentylacyjnego znajdującego się w konkretnym obiekcie.

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !