Blog

Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 10
24.11.2018

Klasyfikacja filtrów powietrza

W artykule znajdziesz:

Klasyfikacja filtrów powietrza w oparciu o Polską Normę

Systemy wymiany powietrza w budownictwie są tak powszechne, że właściwie każdy budynek mieszkalny lub użyteczności publicznej jest w nie zaopatrzony. W zależności od rodzaju zainstalowanej wentylacji są do nich stosowane odpowiednie filtry powierza. Klasyfikacja filtrów powietrza jest ustalona i regulowana za pomocą ustawy, jaką jest Polska Norma.

Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 11Podstawowe informacje o tym czym jest Polska norma w budownictwie

Jest to dokument przyjęty i zatwierdzony przez organy techniczne, zgodnie z którym porządkowane są parametry techniczne oraz sposób użycia wszystkich elementów budowlanych i wyposażenia. Klasyfikacja filtrów powietrza jest jedną z kategorii, którą ściśle określa przepisami Polska Norma. Dzięki zastosowaniu ogólnie przyjętych zasad i wartości technicznych możliwe jest produkowanie zarówno całych urządzeń, jak i ich części zamiennych, które są znormalizowane i mają identyczne parametry.

Oferta: Jesteśmy jedynym portalem na rynku, który przygotuję Cie do egzaminu na uprawnienia budowlane. W naszej ofercie znajdziesz bogaty pakiet programów do nauki. Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 oferujemy w wersji na komputer oraz w wersji na telefon z systemem Android oraz iOS. Powtarzalność pytań na egzaminie wynosi do 95% dla wszystkich specjalności. Z nami przejdziesz przez egzamin pisemny, który jest w formie testu jednokrotnego wyboru, a także przez egzamin ustny, na który zabierzesz nasz segregator z wydrukowanymi wszystkimi aktualnymi przepisami budowanymi. Posiadamy atrakcyjne promocje. Pomogliśmy już wielu użytkownikom. 

Polska klasyfikacja filtrów powietrza pod względem skuteczności filtracji

Według Polskiej Normy filtry powietrza dzielą się na wstępne, kieszeniowe, kasetowe, kompaktowe i typu V. Każda z wymienionych kategorii ma do spełnienia nieco inne zadanie w zakresie filtrowania powietrza w instalacjach wentylacyjnych. Są one stosowane w różnego rodzaju pomieszczeniach, w których oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji lotnych powstających w procesach lakierowania, malowania oraz intensywnego gotowania w kuchniach. Każdy z typów, którego dotyczy klasyfikacja filtrów powietrza posiada odpowiedni zakres zatrzymywania cząsteczek pyłów. Od filtrowania na poziomie wstępnym, aż do bardzo wysokiej wydajności, a jest to określone szczegółową tabelą parametrów pracy poszczególnych typów. Polska Norma ściśle określa wszystkie dane dotyczące poszczególnych filtrów, dzięki temu nie ma problemu z zainstalowaniem odpowiedniego pod względem wielkości, skuteczności oraz przeznaczenia do danego systemu wentylacyjnego znajdującego się w konkretnym obiekcie.

Najnowsze wpisy

21.06.2024
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 12
Obowiązkowe ubezpieczenie inżynierów budownictwa

Obowiązkowe ubezpieczenie inżynierów, zwane także obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej (ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej), jest wymagane w wielu krajach w…

21.06.2024
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 13
Utrata uprawnień budowlanych

Utrata uprawnień budowlanych w Polsce jest regulowana przez przepisy prawa, a proces ten może mieć miejsce w określonych sytuacjach. Przyczyny…

Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 16 Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 17 Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 18
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 19
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 20 Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 21 Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 22
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 32 Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 33 Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 34
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 35
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 36 Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 37 Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 38
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Powłoka wewnętrzna zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami