Blog
Klej lateksowy ekstra
W artykule znajdziesz:
Klej lateksowy ekstra
Klej lateksowy ekstra (w mieszaninie z cementem 250 w proporcji 1:0.5-2 może być stosowany jedynie na podkładzie cementowym (program uprawnienia budowlane na komputer). Do przyklejania płytek PCW na podkładzie gipsowym może być stosowany klej Polacet po uprzednim zagruntowaniu podkładu gipsowego klejem rozrzedzonym wodą w stosunku 1:1.
Klei rozpuszczalnikowy Butapren B powinien być stosowany jedynie w wypadku klejenia płytek PCW w pomieszczeniach narażonych na zawilgocenie (np. łazienki, laboratoria itp.) oraz na podkładach wrażliwych na działanie wody. np. z płyt pilśniowych twardych itp. Przy stosowaniu tego kleju obowiązują bardzo rygorystyczne wymagania bhp.
Płytki dostarczane z magazynu powinny co najmniej przez 24 godziny przebywać w temperaturze, w której będą układane (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Układ płytek praż dobór kolorów powinien być podany na odpowiednim rysunku roboczym. Technika klejenia i organizacja prac zależą od rodzaju kleju.
W wypadku stosowania kleju lateksowego ekstra lub kleju Polacet klej nanosi się na podkład, po czym stopniowo przykleja się płytki. Przy stosowaniu kleju Butapren B należy klej nanieść na obydwie sklejone powierzchnie (tj. na podkład i spód płytki), a następnie odczekać na odparowanie rozpuszczalnika z warstwy kleju. Po stwierdzeniu. że warstwa kleju jest sucha układa się płytki dokładnie we właściwym miejscu i dociska do podkładu.
Przy układaniu płytek należy zwracać uwagę na to. aby każda płytka była dobrze dociśnięta do podkładu (uprawnienia budowlane).
Ewentualne zabrudzenia płytek klejem powinny być natychmiast usuwane.
Podłogi z płytek PCW powinny być wykończone przy ścianach listwą podłogową z PCW. przyklejoną klejem Butapren B (program egzamin ustny).
Podłoga z płytek PCW powinna być konserwowana przy użyciu past woskowych emulsyjnych. Miejsca bardziej zabrudzone można zmywać ciepłą wodą z dodatkiem mydła, unikając rozlewania dużej ilości wody.
Posadzki z wykładzin z PCW bez warstw izolacyjnych. Wykonanie posadzki polega na przyklejeniu wykładziny całą powierzchnią do podkładu za pomocą jednego z klejów.
Podkład
Podkład powinien odpowiadać wymaganiom. Wilgotność podkładu powinna być zbadana przed przystąpieniem do robót posadzkowych (opinie o programie).
Ze względu na małą grubość i elastyczność materiału powierzchnia podkładu powinna być wygładzona metodą szpachlowania z użyciem jednej z mas. Do przyklejania wykładziny można przystąpić po całkowitym wyschnięciu warstwy wygładzającej, jej przeszlifowaniu i odkurzeniu powierzchni podkładu.
Na 24 godziny przed przystąpieniem do przyklejania należy wykładzinę rozwinąć z rulonów, pociąć na arkusze o długości pomieszczenia z zapasem ok. 5 cm oraz lu/no ułożyć na podkładzie. Brzegi arkuszy powinny zachodzić na siebie, tworząc zakłady szerokości 2-3cm. Arkusze powinny być układane w takim kierunku, aby spoiny między nimi przebiegały prostopadle do ściany okiennej oraz nie wypadały w miejscach intensywnie użytkowanych (np. przy drzwiach) lub narażonych na łatwe zawilgocenie (np. pod umywalką). Posadzka we wnękach powinna być wykonywana przez odpowiednie wycięcia w arkuszu, nie zaś przez sztukowanie kawałkiem wykładziny (segregator aktów prawnych). Przyklejanie wykładzin z PCW można wykonać za pomocą klejów dyspersyjnych lub klejów kontaktowych (tzw. rozpuszczalnikowych).
Przy stosowaniu klejów dyspersyjnych (np. Polacet, osakrylowego itp.) przyklejanie arkuszy wykładzin może odbywać się dwoma sposobami.
Sposób I polega na tym. że najpierw przykleja się arkusze wykładziny do podkładu, z wyjątkiem pasów o szerokości ok. 50 cm wzdłuż osi każdego z zakładów, a następnie po przecięciu obu zachodzących na siebie arkuszy odwija się brzegi obu arkuszy na całej długości, powleka odsłonięty pas podkładu klejem i przykleja je do podłoża (promocja 3 w 1).
Sposób II polega na tym, że dopasowanie brzegów arkuszy przez przecięcie ich wzdłuż zakładu odbywa się przed przyklejaniem. Następnie odwija się arkusze do połowy długości, powleka klejem odsłonięty podkład i nasuwając kolejno odwinięte połówki arkuszy, dociska się je do podkładu.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32