Blog

17.04.2020

Klej termoplastyczny

W artykule znajdziesz:

Klej termoplastyczny

 

Klej termoplastyczny

Klej termoplastyczny - klej odwracalny, który mięknie podczas ogrzewania, a twardnieje podczas stygnięcia; klejenie k. t. odbywa się w fazie stopionej po ogrzaniu polimeryzatu do temperatury topnienia bez stosowania rozpuszczalników; do k. t. należą estry i etery poliwinylowe, polistyren, związki poliakrylowe i polimetakrylowe i in.; stosowane są do klejenia szkła, porcelany, metali, wyrobów z tworzyw sztucznych, materiałów tekstylnych itp.
Klej termoutwardzalny - klej nieodwracalny, który twardnieje podczas ogrzewania tracąc własności termoplastyczne; do k. t. należą kleje mocznikowo-formaldehydowe, fenolowo-formaldehydo- we, poliuretanowe, epoksydowe i in.; k. t. odznaczają się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na wodę (program uprawnienia budowlane na komputer).

Klej tkankowy - klej stosowany w chirurgii do sklejania tkanek (zamiast nici chirurgicznych).
Klej topliwy - klej o konsystencji stałej, nabierający przylepności dopiero w stanie stopionym dzielą się na termoplastyczne - wiążące odwracalnie i termoutwardzalne- wiążące nieodwracalnie.
Klej wodny - klej, w którym rozpuszczalnikiem spoiwa jest woda.
Klejarka 1 -  maszyna tkacka do oklejania nitek osnowy klejonkami - substancjami zwiększającymi wytrzymałość osnowy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Klejarka - maszyna do nanoszenia warstwy kleju na duże powierzchnie łączonych elementów drewnianych.
Klejarka - w introligatorstwie maszyna do pokrywania warstwą kleju tektury, płótna itp. przy wyrobie np. okładek do książek, albumów.
Klejarka drukarska - urządzenie do przyklejania drukowanych wyrobów do powierzchni stołu drukarskiego lub przenośnika mechanicznego drukarek filmowych w celu trwałego związania ich z podłożem na cały czas trwania procesu drukowania.
Klejarka odzieżowa - maszyna do otrzymywania połączeń klejowych w wyrobach odzieżowych (uprawnienia budowlane).

Klejarnia - oddział produkcyjny, w którym wykonywane jest łączenie przez klejenie, sklejanie, oklejanie; (2) oddział produkcyjny przeznaczony i przystosowany do przygotowywania klejów.
Klejonka - płótno krawieckie z przędzy lnianej, konopnej lub jutowej, silnie krochmalone.
Klejówka - odpadki ze skóry surowej i golizny nadające się do przerobu na klej skórny.

Klekotka

Klekotka - urządzenie zapadkowe do mechanicznego przesuwania przenośnika zgrzebłowego siłą jego napędu.
Klepadło - narzędzie blacharskie, na którym opiera się przedmiot z blachy przy klepaniu młotkiem; k. jest rodzajem małego kowadła w postaci słupka o powierzchni roboczej płaskiej lub wypukłej; osadza się go dolną częścią (zbieżną) w otworze zwykłego kowadła lub wbija w ciężką drewnianą podstawę (program egzamin ustny).
Klepisko 1 - miejsce (w stodole między sąsiekami, rzadziej na powórzu gospodarstwa), przeznaczone do młocki i czyszczenia ziarna.
Klepisko - część młocami współpracująca z bębnem urządzenia młócącego; k. w zależności od typu młocami może być zębowe lub listwowe.

Klepka - element drewniany ścianki bocznej lub dna beczki - deszczułka posadzkowa.
Klepkarka - obrabiarka do wyrobu klepek do beczek; narzędziem roboczym k. jest pita cylindryczna wielotarczowa, rozpiłowująca odcinki kłód lub bali.
Klepulec - klocek z twardego drewna o gładkiej powierzchni dolnej, służący do wyrównywania (sklepywania) powierzchni formy typograficznej.
Kleszcze 1 - narzędzie pomocnicze do przytrzymywania lub podnoszenia i przenoszenia przedmiotów, którego organem roboczym są dwie zaciskające się szczęki.
Kleszcze - element wchodzący w skład więźby dachowej drewnianej; para prętów łączących krokwie ze stolcami i zastrzałami (opinie o programie).
Kleszcze bezpiecznikowe - kleszcze izolacyjne służące do wymiany pod napięciem wkładek bezpiecznikowych.
Kleszcze do pierścieni tłokowych - narzędzie, którym rozpręża się pierścienie tłokowe podczas ich nakładania na tłok lub zdejmowania z tłoka.

Kleszcze izolacyjne - kleszcze do dokonywania czynności przez obsługującego urządzenie elektryczne będące pod napięciem przy zachowaniu warunku izolowania od tego urządzenia.
Kleszcze kowalskie - narzędzie do chwytania nagrzanego materiału lub odkuwki przy kuciu ręcznym; szczęki k. k. są kształtem i wymiarami dostosowane do obrabianego przedmiotu; zależnie od sposobu trzymania materiału rozróżnia się k. k. podłużne, poprzeczne i podłużno-poprzeczne (segregator aktów prawnych).
Kleszcze nośne - uchwyt dźwignicowy utrzymujący nosiwo za pomocą zaciskających się na nim kleszczy.
Kleszcze ratunkowe - narzędzie ratunkowe do chwytania urwanej łopaty świdra za pomocą szczęk zwieranych nagwintowanym trzonem.

Kleszcze strzelnicze - kleszcze do zaciskania lontu w spłonce.
Kleszczka - drążek ze szparą, w którą nawleka się przygotowane do użycia haczyki wędkarskie ze sznurkami (promocja 3 w 1).
Kleszczowina - obr.piast, część materiału, którą podczas kucia chwyta się kleszczami, a odcina po wykonaniu odkuwki.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami