Blog

Ogólna wydajność zdjęcie nr 2
16.05.2022

Kleszcze zgrzewalnicze

W artykule znajdziesz:

Ogólna wydajność zdjęcie nr 3
Kleszcze zgrzewalnicze

Do montowania szkieletów przestrzennych wykorzystuje się radzieckie seryjne urządzenia 7207/2, na których można przygotować szkielety o różnych kształtach i wymiarach. Prowadnik ustawia się w pozycji pochyłej, a dla dogodnego wykonania zgrzewania w dowolnym punkcie na wysokości szkieletu przewidziano wgłębienie i urządzenie podnośne (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przy montowaniu szkieletów przestrzennych w pozycji poziomej stosuje się radziecki prowadnik-manipulator 7207/1. Półfabrykaty w pojemnikach podaje się suwnicą. Na początku układa się i zgrzewa elementy środkowej części szkieletu, a następnie zewnętrzne. Kleszcze zgrzewalnicze zawieszone są na wysięgniku żurawia obrotowego i mogą przemieszczać się do dowolnego punktu szkieletu. Wydajność urządzenia poziomego i pionowego wynosi odpowiednio 5-6 i 6-8 dużych szkieletów w ciągu 1 godziny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Do przygotowania wkładek łącznikowych stosuje się blachę stalową, kątowniki oraz blachę walcowaną kształtową, odpowiadającą warunkom spawalności - stal St3 grupy W, z wyjątkiem stali nieuspokojonej, blachę stalową i kształtowniki o grubości nie mniejszej niż 6 mm, a do prętów kotwowych - stal zbrojeniową o średnicy co najmniej 8 mm. Prace związane z wykonywaniem wkładek łącznikowych polegają na przygotowaniu elementów - cięciu, oczyszczaniu powierzchni, wierceniu otworów, gięciu prętów i ich elektrycznym spawaniu (uprawnienia budowlane).

Blachę stalową przecina się nożycami gilotynowymi na pasy wymaganego wymiaru, które następnie kieruje się do cięcia na prasie mimośrodowej. Na tych prasach, przy ustawieniu odpowiednich przyrządów i tłoczysk, można otrzymać odcinki stalowych walcowanych kształtowników (kątownik, ceownik) (program egzamin ustny).

Pętle podnośnikowe

W celu zmniejszenia pracochłonności robót i polepszenia ich jakości należy łączenie prętów na zakładkę z elementami płasko walcowanymi wykonywać za pomocą zgrzewania garbowo-punktowego, a złącza teowe - na specjalnych maszynach pod warstwą topnika, aby zapewnić otrzymywanie złączy o wytrzymałości równej wytrzymałości prętów (opinie o programie).

W konstrukcjach narażonych na korozję stali stosuje się wkładki łącznikowe z powłokami antykorozyjnymi. Najczęściej stosuje się powłoki ze stopionego cynku, nanoszonego za pomocą pistoletu natryskowego. Po przyspawaniu nakładek do wkładek łącznikowych, przy montażu konstrukcji, należy uszkodzone przy spawaniu miejsca powłoki antykorozyjnej ponownie zabezpieczyć.

Pętle podnośnikowe i montażowe przygotowuje się na stołach zbrojarskich, na których wiele czynności wykonuje się ręcznie. W niektórych wytwórniach wyrobów żelbetowych stosuje się do gięcia prętów urządzenia automatyczne własnej produkcji. Kontrolę jakości elementów zbrojeniowych należy przeprowadzić po każdej czynności, gdyż jej dokonanie po wykonaniu wyrobów żelbetowych jest utrudnione, a usunięcie usterek jest niemożliwe (segregator aktów prawnych).

Przez kontrolę ustala się: jakość stali zbrojeniowej, spawania i powłoki antykorozyjnej, dokładność wymiarów geometrycznych poszczególnych półwyrobów (siatek, szkieletów, wkładek łącznikowych i in.) i elementów zbrojeniowych w całości (szkieletów przestrzennych), jak również prawidłowość rozmieszczenia i dokładność ustawienia wkładek łącznikowych.

Stal zbrojeniową dostarczoną do zakładu należy przyjmować na podstawie porównania wyników oględzin zewnętrznych i pomiarów z danymi w ateście oraz zgodność wyników badań kontrolnych z wymaganiami norm państwowych lub warunków technicznych. Przy wykonywaniu elementów zbrojeniowych należy sprawdzić zgodność stosowanej stali zbrojenowej z wymaganiami projektu (promocja 3 w 1).

Siatki i szkielety zbrojeniowe powinny mieć wymiary zgodne z projektem lub odchyłki wymiarowe nie większe niż dopuszczalne, ustalone w warunkach technicznych dla danych wyrobów. Szkielety i siatki można przyjmować na sztuki lub partiami w zależności od poziomu technicznego wykonania i jakości wyposażenia.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Ogólna wydajność zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Ogólna wydajność zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Ogólna wydajność zdjęcie nr 8 Ogólna wydajność zdjęcie nr 9 Ogólna wydajność zdjęcie nr 10
Ogólna wydajność zdjęcie nr 11
Ogólna wydajność zdjęcie nr 12 Ogólna wydajność zdjęcie nr 13 Ogólna wydajność zdjęcie nr 14
Ogólna wydajność zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Ogólna wydajność zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Ogólna wydajność zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami