Blog

30.05.2018

Kolejne ciekawostki budowlane

W artykule znajdziesz:

Kolejne ciekawostki budowlane

Jeśli chodzi o budownictwo lokali z przeznaczeniem na użytek publiczny okazuje się, że znajdujące się w nich drzwi nie powinny mieć progów. Podobnie, jak takie drzwi w domach z przeznaczeniem na mieszkania (program na komputer). Można z tego zrozumieć dlaczego w biurach nie ma takich właśnie progów, aby można było uniknąć czegoś takiego, jak zahaczenia o próg i przewrócenie się, zwłaszcza że w takich lokalach dość dużo razy przechodzi się przez takie drzwi i to ma rzeczywiście sens, gdyż zapobiegając wypadkom, poprawia i zmierza do zachowywania większego standardu BHP (program na telefon). Przepisy budowlane, a także stosowne uprawnienia budowlane do zarządzania zespołem, albo tworzenia projektów nie mogły także pominąć osób niepełnosprawnych, gdyż wymagają one nieco więcej udogodnień, które dla nich mają ogromne znacznie i to w codziennym życiu (program na egzamin ustny).

Osoby korzystające z samochodów osobowych

Kolejne ciekawostki budowlane

Chodzi na przykład o osoby korzystające z samochodów osobowych, albo jeżdżące na wózkach inwalidzkich (promocja 3 w 1). Wymagają one nieco więcej przestrzeni niż osoby poruszające się w normalny sposób. Stanowiska postojowe dla osób niepełnosprawnych powinny mieć długość 5 metrów, a szerokość 3,6 metra. Ma to na celu umożliwienie im większej możliwości manewrowania pojazdami, a jak wiadomo przy ograniczonej sprawności ruchowej, także obszar wykonywania takich manewrów jest nieco większy (segregator). Na placu budowy często przewożone są różnego rodzaju materiały budowlane i to dość często wozi się je na taczce, także dla tego środka transportu przewidziano określone normy, to znaczy jednorazowo wolno przewozić jedynie do 100 kg, w dodatku po utwardzonym podłożu. I ma to sens, gdyż przy takim obciążeniu, gdyby podłoże było zbyt grząskie, taczka mogłaby w nim utknąć, a wtedy o wypadek przy pracy nie trudno, a i z transportu niewiele mogłoby zostać. Same taczki są zazwyczaj wykonane z metali, takich jak na przykład aluminium, albo stal, przy ich uszkodzeniu, a są one wykonane z blachy, można na przykład skaleczyć się, albo niechcący nadziać się z rozpędu na taczkę, z powodu jej utknięcia w nieprzygotowanym należycie podłożu (opinie). Także wbrew pozorom, to co wydawać by się mogło zwyczajne i niegroźne, może stanowić dość duże zagrodzenie dla ekipy budowlanej.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami