Blog

Unifikacja elementów zdjęcie nr 2
17.04.2020

Kołysanie boczne statku

W artykule znajdziesz:

Kołysanie boczne statku

Unifikacja elementów zdjęcie nr 3
Kołysanie boczne statku

Kołysanie boczne statku - oscylacyjne obrotowe ruchy statku wokół jego osi wzdłużnej.
Kołysanie dźwięku - zniekształcenie sygnału powstające podczas zapisywania lub odczytywania dźwięku wskutek wahania prędkości nośnika dźwięku z częstotliwością zawartą między 0,1 a 10 Hz (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kołysanie maszyny synchronicznej - okresowe zmiany prędkości maszyny synchronicznej w obie strony od prędkości Średniej.
Kołysanie pionowe statku - nurzanie statku.

Kołysanie postępowe - kołysanie statku w płaszczyźnie poziomej wzdłuż jego osi podłużnej.
Kołysanie statku - ruchy wahadłowe wykonywane przez statek pod wpływem sił wymuszających - działania fali lub wiatru.
Kołysanie układu regulacyjnego - utrzymujące się samorzutnie drgania okresowe wielkości regulowanej o niepożądanej amplitudzie.
Kołyska 1 - wklęsła część kozła wodowaniowego dziobowego spoczywająca na płozie wodowaniowej, umożliwiająca wzajemne przesunięcie się obu części kozła przy obrocie rufy w czasie wodowania (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kołyska 2 - część ładowarki przerzutowej stanowiąca wraz z łyżką jeden jej zespół, powodująca przerzucanie łyżki z przodu na tył ładowarki.
Kołyska - część działa umożliwiająca przesuwanie się lufy względem łoża podczas strzału; wraz z lufą i oporopowrotnikiem stanowi zespół podniesieniowy działa.
Kołyska - urządzenie do przewracania samochodów na bok w celu umożliwienia przeprowadzenia zabiegów konserwacji podwozia.
Koma 1 - aberracja zbliżona do aberracji sferycznej polegająca na tym, że obraz punktu pozaosiowego jest plamką o kształcie zbliżonym do przecinka.
Kombajn do zbioru zielonek - silosokombajn.

Kombajn górniczy - zespołowa maszyna górnicza wykonująca jednocześnie kilka czynności w procesie wybierania kopaliny użytecznej; w zależności od wykonywanych czynności wyróżnia się k.g. urabiająco-ładujące, ładująco-transportujące oraz urabiająco-ładująco-transportujące (uprawnienia budowlane).
Kombajn (rolniczy’) - maszyna, która wykonuje kilka różnorodnych czynności przy zbiorze ziemiopłodów, umożliwiając daleko posuniętą mechanizację tej pracy; zastosowanie k. znacznie zmniejsza zapotrzebowanie robocizny, przyspiesza zbiór i zmniejsza straty plonu.
Kombąjn silosowy - silosokombajn.

Kombajn ścianowy

Kombajn ścianowy - kombajn górniczy (urabiają- co-ładujący) do wybierania kopaliny z bocznej
ściany chodnika, a więc poszerzający chodnik w miarę urabiania (program egzamin ustny).
Kombąjn zbożowy, żniwiarko-młocarnia - kombajn rolniczy wykonujący jednocześnie wszystkie prace związane z koszeniem i omłotem zbóż, czyszczeniem ziarna oraz zbieraniem słomy i plew; wyposażony jest w zespół żniwny,  z urządzeniem czyszczącym oraz urządzenia do zbierania słomy i plew; najczęściej stosuje się kombajny samobieżne, buduje się również kombajny przyczepiane do traktora.
Kombajn ziemniaczany - kombajn rolniczy do mechanicznego zbioru ziemniaków; k.z. podcina lemieszem redliny wraz z kłębami ziemniaków, oddziela na prętowych przenośnikach ziemię, kamienie i łęciny oraz zbiera kłęby do zbiornika, po czym wysypuje je do przyczepy lub na pole (opinie o programie).

Kombajn zrębowy - samojezdne urządzenie wieloczynnościowe do równoczesnego wykonywania kilku operacji przy ścince drzew i obróbce pni.
Kombinat - przedsiębiorstwo przemysłowe stanowiące zespół kilku odrębnych wytwórni działających pod wspólnym zarządem i związanych ze sobą pod względem organizacyjnym i technologicznym.
Kombinatoryka - dział teorii mnogości zajmujący się zbiorami skończonymi; podstawowe pojęcia: permutacja, kombinacja, wariacja.
Kombinezon - ochronne ubranie robocze lub sportowe stanowiące zwykle połączenie bluzy i spodni.
Kombinezon przeciw przeciążeniowy, kombinezon kompensacyjny - kombinezon mający automatyczne urządzenie wytwarzające ucisk na dolną połowę ciała pilota z chwilą powstania dużych przeciążeń (np. podczas gwałtownych ewolucji); zabezpiecza to przed zaburzeniami wzrokowymi przez utrudnienie odpływu krwi z głowy (segregator aktów prawnych).
Kombinezon ratunkowy - indywidualny środek ratunkowy w postaci kombinezonu przeznaczony do stałego noszenia w czasie wykonywania czynności narażających na wpadnięcie do wody.

Kombinezon wysokościowy - kombinezon do lotów na znacznej wysokości (do ok. 12 km) w samolotach o kabinach nieciśnieniowych; tlen dostarczany jest przez maskę tlenową pod ciśnieniem atmosferycznym.
Komensalizm - zoo, współżycie dwóch gatunków zwierząt polegające na tym, że jeden osobnik może korzystać z pożywienia zdobytego przez drugiego lub z jego organizmu jako mieszkania (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Unifikacja elementów zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Unifikacja elementów zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Unifikacja elementów zdjęcie nr 8 Unifikacja elementów zdjęcie nr 9 Unifikacja elementów zdjęcie nr 10
Unifikacja elementów zdjęcie nr 11
Unifikacja elementów zdjęcie nr 12 Unifikacja elementów zdjęcie nr 13 Unifikacja elementów zdjęcie nr 14
Unifikacja elementów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Unifikacja elementów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Unifikacja elementów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami