Blog

09.08.2018

Kominki - bardzo popularny rodzaj ogrzewania

W artykule znajdziesz:

Kominki - bardzo popularny rodzaj ogrzewania


Uprawnienia budowlane. Kominki
Kominki to wciąż bardzo popularny rodzaj ogrzewania pomieszczeń. Ponadto kominki tworzą w domu odpowiedni nastrój, dzisiaj na rynku jest wiele przykładów i rodzai różnych modeli kominków.
NA JAKI WKŁAD KOMINKOWY SIĘ ZDECYDOWAĆ?
Decydując się na budowę i instalację kominka musimy zdać sobie sprawę, że mamy do wyboru kominki z paleniskiem otwartym lub zamkniętym. Kominki otwarte są wersją kominków bardziej niebezpiecznych, jednak mimo to wciąż jest wiele osób, które preferują ten typ kominka.
Najlepiej jest gdy do budowy kominka znajdziemy sobie odpowiednią firmę, która wybuduje nam kominek bezpieczny, taki, który będzie grzał, nie dymił i nie będzie stanowił zagrożenia pożarowego dla całego domu.
JAKI KOMINEK I GDZIE POWINIEN STAĆ
Pomysł budowy kominka, najlepiej jest przedstawić już projektantowi w czasie projektu danego domu. Raz postawiony kominek, trudno jest potem przenieść w inne miejsce. Kominek powinien dobrze grzać, być widoczną ozdobą domu oraz przy nim powinny mieścić się meble, bowiem będziemy chcieli siedzieć przy kominku.
Kominki powinny być usytuowane blisko komina a w pomieszczeniach, w których się znajdują powinna być umieszczona kratka wentylacyjna wywiewna.
SZTUKA MONTOWANIA KOMINKA
Paleniska otwarte możemy bezpośrednio wymurować przy pomocy cegły szamotowej, natomiast paleniska zamknięte można zakupić jako wkłady kominkowe.
Kominek dobrze zamontowany to taki, który ogrzewa nas i nie robi nam żadnych problemów. Dobry kominek, połączony z kominem nie zawsze może współgrać. Dlatego dobrze jest w kominach zainstalować wkład kominowy, który jest wykonany ze stali kwasoodpornej.
Wkłady kominowe mogą być instalowane w późniejszym okresie lub od razu podczas murowania komina. Komin od razu powinien mieć przewód dymowy i drugi przewód wentylacyjny.
Ogień paleniska sprawia bardzo przyjemną atmosferę w domu bez względu czy jest to ogień z paleniska otwartego czy zamkniętego.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami