Blog
Kompleksowa automatyzacja składów
W artykule znajdziesz:
Kompleksowa automatyzacja składów kruszyw przewiduje oprócz tego zdalne sterowanie zamknięciami, podajnikami wibracyjnymi i innymi urządzeniami do podawania kruszyw na przenośniki podhałdowe, jak również ich blokowanie z przekaźnikiem zapełnienia taśmy przenośnika. Dla zapewnienia optymalnych warunków pracy betonowni można za pomocą zespołu mechanizmów i urządzeń samoczynnych utrzymać na stałym poziomie ilość wagową przepływu kruszywa na urządzeniach transportowych. W przypadku, kiedy na składowisku kruszyw przewidziano podgrzewanie materiałów w obrotowym bębnie suszącym, należy kontrolę i regulację warunków temperaturowych realizować za pomocą specjalnych przyrządów, włączonych do schematu automatycznego sterowania (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przygotowanie mieszanek betonowych i zapraw polega na dozowaniu i mieszaniu materiałów wyjściowych. Materiały dozuje się wagowo: cement, wodę i dodatki z dokładnością do ±1%, kruszywa z dokładnością ± 2%. Od dokładności dozowania zależy zgodność rzeczywistego składu betonu i zaprawy z wymaganym i niezmienność składu w różnych zarobach. Przy wykonywaniu mieszanek betonowych o konsystencji gęsto- plastycznej nieodzowna jest bardzo duża dokładność dozowania wody (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Dozowniki. Rozróżnia się dozowniki o działaniu cyklicznym - okresowym (jedno-, dwu- i wielofrakcjowe) i o działaniu ciągłym; pierwsze ustawia się w betonowniach o produkcji okresowej, ostatnie zaś - w wytwórniach o produkcji nieustannej. Czas trwania cyklu ważenia materiału wynosi 35-45 sekund. Dozowniki produkuje się ze sterowaniem automatycznym, półautomatycznym i ręcznym. W ostatnich operator, naciskając dźwignię zamknięcia, napełnia dozownik materiałem i po osiągnięciu wymaganego ciężaru odważanej ilości (co operator obserwuje na skali tarczy zegarowej) zamyka zasuwę wlotową (uprawnienia budowlane).
Dozowniki cementu
W urządzeniach automatycznych wszystkie czynności wykonuje się zgodnie z wyznaczonym programem bez udziału operatora, a w półautomatycznych załadunek dozowników i odważanie materiałów odbywa się automatycznie, zaś ich wydawanie do betoniarek przez operatora i przy zdalnym sterowaniu z pulpitu sterowniczego. Ładowanie materiałów do dozownika przerywa się po osiągnięciu wymaganego ciężaru. Otwierać i przymykać zamknięcia dozowników automatycznych można zdalnie z pulpitu sterowniczego (program egzamin ustny).
Należy mieć na uwadze, że automatyzacja dozowania jest skuteczna tylko przy doprowadzaniu do dozowników materiałów o niezmiennych właściwościach (bez gwałtownej zmiany wielkości i składu granulometrycznego, bez zawartości wilgoci). Poza tym dokładność dozowania zależy od wilgotności i nie zakłóconego dopływu materiałów.
Dozowniki cementu i kruszyw umieszcza się pod zsypami komór zasobników podręcznych, a dozowniki wody i dodatków - na specjalnych podporach nad mieszarkami. W betonowniach ustawia się następujące dozowniki automatyczne: cementu, kruszyw i cieczy. Do zespołu mieszarki o pojemności np. 1200 1 wchodzą dwa dozowniki kruszyw, dozownik cementu i dozownik wody (opinie o programie).
Dozownik automatyczny kruszywa AWDI-1200 służy do kolejnego ważenia dwóch frakcji piasku lub tłucznia (żwiru) o wielkości do 120 mm. Na jego ramie zamontowane są dwa króćce wlotowe z zasuwami sekcyjnymi, otwieranymi i zamykanymi za pomocą cylindrów pneumatycznych. Na ramie zawieszony jest układ dźwigniowy (połączony ze wskaźnikiem tarczowym) z pojemnikiem wagowym wyposażonym w zasuwę wylotową, sterowaną za pomocą cylindra pneumatycznego (segregator aktów prawnych).
Dozownik automatyczny cementu AWDC-1200 zbudowany jest na tej samej zasadzie, ale zamiast zamknięcia wylotowego ma dwa podajniki ślimakowe, połączone z dwoma zasobnikami cementu. Dozownik automatyczny zespołowy AWDŻ 425/1200 służy do kolejnego dozowania wody i ługu posiarczynowego lub wody i ciekłych dodatków. Dozownik ma zamknięcia wlotowe; praca tego dozownika jest podobna do pracy dozowników poprzednio opisanych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32