Blog

20.06.2022

Konstrukcje mostowe

Konstrukcje mostowe

Określenie. Xylamit Super jest cieczą oleistą o barwie ciemnobrunatnej i silnym charakterystycznym zapachu. Właściwości. Xylamit Super barwi drewno na kolor brązowobrunatny. Jest niewymywalny. Nie przenika przez tynki i nie barwi ich. Nieznacznie koroduje metale. Nie nadaje się pod powłoki malarskie. Zastosowanie. Xylamit Super stosuje się do zwalczania grzybów domowych, owadów, pleśni i bakterii w elementach drewnianych znajdujących się na zewnątrz i wewnątrz budynku oraz na otwartej przestrzeni (program uprawnienia budowlane na komputer).

Xylamit Super niszczy grzyby domowe w aktywnej formie rozwojowej, we wszystkich postaciach (grzybnie, sznury, owocniki). Zabezpieczane drewno powinno być suche (15-20% wilgotności). Pomieszczenie, w którym zastosowano Xylamit Super, może być użytkowane po upływie 2-3 tygodni, ponieważ preparat ten wydziela szkodliwe dla organizmu wyziewy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Należy zachować środki ostrożności, ponieważ Xylamit Super jest cieczą łatwo palną oraz toksyczną mogącą wywołać zatrucia u osób przeprowadzających impregnację. Zużycie. Zużycie wynosi 0,5-0,7 kg na 1 m2 powierzchni. Xylamit Super W Określenie. Xylamit Super W jest cieczą oleistą, o barwie brunatnej i charakterystycznym silnym zapachu. Właściwości. Xylamit Super W barwi drewno na kolor ciemnobrunatny. Jest trwały i niewymy walny (uprawnienia budowlane).

Zastosowanie. Xylamit Super W stosuje się do zabezpieczania drewna poddanego bezpośredniemu działaniu wody oraz do impregnacji drewna narażonego na stałe zawilgocenie i działanie zmiennych warunków atmosferycznych, silnie zagrożonego przez grzyby domowe i inne szkodniki drewna (np. konstrukcje mostowe, słupy ogrodzeniowe, słupy chmielowe). Zabezpieczane drewno powinno być w stanie powietrznosuchym (15-20%) wilgotności). Należy zachować środki ostrożności, ponieważ Xylamit Super W jest cieczą toksyczną oraz łatwo palną. Zużycie. Zużycie wynosi 0,5-0,7 kg na 1 m2 powierzchni (program egzamin ustny).

Xylamit destylowany stolarski

Określenie. Xylamit destylowany stolarski jest lotną cieczą oleistą o barwie jasnobrunatnej i przemijającym zapachu. Właściwości. Nie zmienia barwy drewna, nie przenika przez powłoki lakierowane i nie barwi ich. Nieznacznie koroduje metale. Zastosowanie. Stosuje się do zabezpieczania stolarki budowlanej, części drewnianych i materiałów drewnopodobnych o średnim zagrożeniu na niszczące działanie grzybów, owadów i pleśni. Xylamit destylowany stolarski może być używany jako grunt pod farby olejne, lakiery i emalie (opinie o programie).

Należy zachować środki ostrożności, ponieważ preparat ten jest łatwo palny oraz toksyczny. Zużycie. Zużycie wynosi 0,3-0,5 kg na 1 m2 powierzchni. Xylamit żeglarski Określenie. Xylamit żeglarski jest cieczą oleistą o barwie jasnobrunatnej i słabym przemijającym zapachu. Właściwości. Xylamit żeglarski barwi drewno na kolor jasnobrunatny. Po wyschnięciu nie przenika przez tynki, farby i lakiery. Jest niewymywalny i trwały w drewnie. Ma właściwości hydrofobowe, dzięki czemu zmniejsza nasiąkliwość drewna. Nieznacznie koroduje metale. Zastosowanie. Xylamit żeglarski stosuje się do zabezpieczania przed niszczącym działaniem grzybów i innych szkodników części drewnianych narażonych na stałe i bezpośrednie działanie wody (np. łodzi, jachtów, żaglówek, sprzętu wodnego) (segregator aktów prawnych).

W konserwacji i remontach obiektów zabytkowych służy do impregnacji zewnętrznych płaszczyzn pokryć gontowych i ścian drewnianych oraz wszelkich innych elementów narażonych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Xylamit żeglarski może stanowić grunt pod farby i lakiery. Zabezpieczone drewno powinno być w stanie powietrznosuchym (15-20% wilgotności). Xylamit żeglarski jest cieczą toksyczną oraz łatwo palną. Zużycie. Zużycie wynosi 0,3-0,5 kg na 1 m2 powierzchni. Określenie. Termit jasny GR jest cieczą oleistą o barwie ciemnobrunatnej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

10.01.2024
Trwałość konstrukcji

Trwałość konstrukcji jest kluczowym aspektem projektowania i budowy budynków oraz innych struktur. Oznacza to zdolność konstrukcji do zachowania swojej funkcji…

10.01.2024
Prace spawalnicze

Prace spawalnicze to proces łączenia materiałów, takich jak metal, za pomocą ciepła i/lub ciśnienia. Spawanie jest powszechnie stosowane w różnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami