Blog

Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 2
30.05.2018

Konstrukcje nośne ze stali oraz ich wykorzystanie przy nadbudowach

W artykule znajdziesz:

Konstrukcje nośne ze stali oraz ich wykorzystanie przy nadbudowach

 
Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 3
Konstrukcje nośne ze stali oraz ich wykorzystanie przy nadbudowach

Każdy zleceniodawca, jak i wykonawca zajmujący się budową domu doskonale wie, że najważniejsze podczas prac jest osiągnięcie możliwie najniższych kosztów przy jak najkrótszym terminie. Niestety przeważnie bywa tak, że jedno odbywa się kosztem drugiego, ponieważ rozwiązania pozwalające skrócić czas budowy są najczęściej kosztowne. Ale jeśli można sobie na to pozwolić lub jest to wskazane ze względu na ostateczny rezultat, należy jak najbardziej z nich skorzystać (segregator aktów prawnych). Przykładem takich rozwiązań są konstrukcje nośne ze stali będące alternatywą dla konstrukcji tego typu wykonanych z drewna. Elementy wykonane ze stali z powodzeniem zastępują deski i belki, można je także kształtować i dowolnie łączyć. Są także lżejsze i łatwiejsze w montażu. Technika budowy domów z konstrukcji nośnych ze stali nie rożni się zasadniczo od tych budowanych z drewna. Podobne są także możliwości kształtowania architektonicznego, ale ma nieco inne właściwości użytkowe (promocja 3 w 1). Stalowy szkielet jest trudniejszy do zabezpieczenia przed wysokimi temperaturami wytwarzanymi przez pożary.

 

Więcej pracy wymaga także osiągnięcie odpowiedniego poziomu izolacji akustycznej oraz właściwe zabezpieczenie przed korozją. Konstrukcje nośne ze stali pozwalają na wznoszenie budynków o wysokości dwóch lub trzech kondygnacji. Średniej wielkości dom jednorodzinny wymaga od 4 do 10 dni na montaż, a całość budowy trwa do trzech miesięcy. Poszczególne elementy konstrukcji produkuje się z lekkich stalowych profili zimnogiętych, wykorzystuje się także pręty stężające i usztywniające. Stosunkowo niewielki ciężar jest cechą bardzo mile widzianą szczególnie w przypadku wykonywania nadbudowy na już istniejącej konstrukcji murowanej- nie obciąża jej, a ponadto jest łatwiejszy w transporcie (uprawnienia budowlane). Ponadto prace przy podwyższaniu istniejących obiektów można wykonywać praktycznie bez konieczności wyłączania ich z użytku. Nadbudowy najczęściej polegają na postawieniu więźby skośnej na stropodachu płaskim, co pozwala na stworzenie poddasza mieszkalnego. Jest to tani i szybki sposób na zwiększenie przestrzeni użytkowej domu.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 8 Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 9 Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 10
Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 11
Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 12 Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 13 Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 14
Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przewidywanie rozkładu próbek zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami