Blog

14.04.2021

Kontrola wstępna

W artykule znajdziesz:

Kontrola wstępna

Kontrola wstępna

Kontrola wstępna - stała lub sporadyczna kontrola materiałów, półwyrobów i wyrobów wydawanych do obróbki i montażu, mająca na celu sprawdzenie, czy rodzaj i gatunek materiałów są zgodne z żądanymi, czy przedmioty mają wymagane znaki dokonanych uprzednio kontroli ich wykonania, czy przedmioty nie zostały uszkodzone w magazynie lub podczas transportu itd.

Kontrola wyrywkowa - kontrola polegająca na sprawdzeniu pewnej tylko, określonej procentowo, liczby sztuk z partii wykonanych przedmiotów i orzekaniu na tej podstawie o jakości całej partii; k.w. przeprowadza się według zasad statystycznej kontroli jakości.

Kontrola zapobiegawcza - każdy rodzaj kontroli mający na celu zapobieżenie powstawaniu braków w dalszych fazach procesu technologicznego, np. kontrola pierwszej sztuki, kontrola okresowa (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kontrola zupełna - kontrola stuprocentowa przeprowadzona ze względu na wszystkie wymagane właściwości kontrolowanych przedmiotów kontrola zwykła - kontrola wyrywkowa charakteryzująca się tym, że decyzję o partii podejmuje się po zbadaniu wszystkich sztuk w próbce kontroler - osoba upoważniona do wykonywania czynności kontrolnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kontroler 2 - dopasowujące urządzenie peryferyjne do interfejsu kanału komputera pośredniczące w przesyłaniu informacji między wybranym urządzeniem peryferyjnym a kanałem, np. k. informuje procesor o wyjątkowych lub nienormalnych stanach zaistniałych w urządzeniach peryferyjnych.

Kontroler lotu - przyrząd pokładowy samolotu do kontroli parametrów lotu (wysokości, prędkości lub liczby Macha, prędkości pionowej, pochylenia i przechylenia)
Kontroler poziomu - urządzenie kontrolujące wartość poziomu elektrycznego i sygnalizujące przekroczenie określonej jego wartości, stosowane w telefonicznych systemach nośnych o małej krotności.
Kontroler silnika - przyrząd pokładowy samolotu do kontroli pracy silnika w locie; w skład k.s. wchodzą między innymi manometry ciśnienia smaru i paliwa, ciśnienia ładowania, termometry mierzące temperaturę oleju, chłodziwa oraz obrotomierze.

Kontrśruba - urządzenie służące do podwyższenia sprawności śruby, składające się z szeregu oprofilowanych, nieruchomych łopat, zamocowanych promieniowo przed lub za śrubą (uprawnienia budowlane).

Kontrtorpedowiec

Kontrtorpedowiec -  niszczyciel kontur.
Kontur zwilżony - profil zwilżony kontyngencja - mat. współzależność statystyczna między cechami, z których przynajmniej jedna jest cechą jakościową
Kontynuator łańcucha - nośnik łańcucha (program egzamin ustny).
Konurbacja - skupisko miast kontrastujące z otoczeniem ze względu na wysoki poziom urbanizacji; (2) skupienie ludności i zabudowy o układzie policentrycznym, cechujące się wieloma zgrupowaniami miejsc pracy i głównych ośrodków usługowych, z których żadne nie ma znaczenia dominującego (np. k. Śląska) konwejer - przenośnik taśmowy Konwekcja, unoszenie (ciepła) - przenoszenie ciepła wywołane przemieszczaniem się płynów lub gazów; k. swobodna (naturalna) - gdy ruch płynu wywołany jest jedynie różnicą temperatur wymuszona - gdy ruch płynu wywołany jest za pomocą pompy lub wentylatora (opinie o programie).

Konwektor - grzejnik konwekcyjny mający obudowę umożliwiającą regulowany i skierowany przepływ ciepła; określony kierunek przepływu ogrzewanego powietrza jest zapewniony dzięki konwekcji swobodnej lub wymuszonej konwergencja - zbieżność konwergencja (rozwoju) -. proces upodabniania się przedstawicieli nie spokrewnionych ze sobą grup organizmów w wyniku przystosowawczych przemian ewolucyjnych konwersja’ - w logice tradycyjnej przekształcenie zdania kategorycznego przez zamianę miejsc podmiotu i orzecznika, przy zachowaniu twierdzącego lub przeczącego charakteru zdania; w dowodach matematycznych stosuje się k. wg następującego schematu: Jeżeli żadne p nie jest q, to żadne q nie jest p", lub Jeżeli każde p jest q, to pewne q są p" (segregator aktów prawnych).

Konwersja - w technologii chemicznej szczególny typ reakcji, w których następuje wymiana części składowych między reagującymi substancjami.
Konwersja’ (sygnału) - proces przemiany sygnału (np. elektrycznego) z danej postaci w inną bez naruszania przenoszonej przez ten sygnał treści informacji, np. w komputerach przeniesienie danych z taśmy magnetycznej na taśmę dziurkowaną (promocja 3 w 1).
Konwersja (w technice reaktorów) - przemiana jądrowa substancji paliworodnej w substancję rozszczepialną.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami