Blog

27.03.2020

Okres utrzymywania elementów ściennych

W artykule znajdziesz:

Okres utrzymywania elementów ściennych

 

Okres utrzymywania elementów ściennych

Okres utrzymywania elementów ściennych przez urządzenia stężające (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wszystkie elementy ścienne muszą być utrzymywane za pomocą stężeń montażowych do czasu uzyskania przez beton spoin pionowych wytrzymałości co najmniej 0,5 Ru - gdy grubość ich jest większa od 24 cm, i wytrzymałości co najmniej 0,7 Rm - przy ścianach cieńszych.
Przy łączeniu elementów ściennych za pomocą spawania stężenia usuwa się po wykonaniu spawów.
Montaż elementów stropowych i dachowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W celu zapewnienia płytom stropowym lub dachowym oparcia na całych ich płaszczyznach oparcia należy stosować takie same podkładki z odpadów stali prętowej jak pod elementy ścienne. Niwelacji w punktach ułożenia podkładek dokonuje się za pomocą niwelatora oraz pionu montażowego, zaopatrzonego w podziałkę pionowa taką jak na łatach mierniczych.

Stosowanie ryg, eliminuje podkładki, bowiem płyty opierają się na deskach ryg odpowiednio spoziomowanych, przez co tez uzyskuje się równomierność oparcia płyt na odpowiedniej pod względem grubości warstwie zaprawy.
Rozścielanie zaprawy następuje bezpośrednio przęd podaniem elementu, po uprzednim polaniu wodą płaszczyzny oporowej. Przy montażu płyt dachowych układanych na dźwigarach przekryć hal przemysłowych montażyści powinni pracować na pomostach przetaczanych a przy większych wysokościach na czteroosobowym pomoście typu MPR-400/35 lub na pomostach osadzonych na hydraulicznie sterowanych ramionach, zainstalowanych na podwoziach samochodowych (uprawnienia budowlane).

Przechodzić po dźwigarach można tylko w przypadku zastosowania rozwieszonych poniżej siatek ochronnych; zawiesza się je na slupach hali bezpośrednio pod dźwigarami.

Układanie płyt

Płyty muszą być układane dokładnie żurawiem Późniejsza ich rektyfikacja nie jest dozwolona. Montaż najniższych odcinków slupów szkieletu. Slupy montowane w najniższej kondygnacji przeważnie wstawia się do fundamentów kielichowych. Przed ustawieniem słupa na dnie kielicha powinna być ułożona podkładka odpowiedniej grubości, ustalonej wg pomiarów niwelatora. Do naprowadzania słupów na osie projektowanego wbudowania oraz ich wypionowania służą kliny z twardego drewna (program egzamin ustny).

One też zapewniają stateczność słupa do czasu odpowiedniego stwardnienia betonu. Wyższe slupy (np. słupy o wysokości dwóch kondygnacji) celowe jest utrzymywać za pomocą lin odciągowych lub zastrzałów. Wypełnienie kielicha masą betonową przeprowadza się wówczas jednoetapowo.
Montaż słupów wyższych kondygnacji. Słupy szkieletu łączy się w węzłach stropowych lub ponad poziomem stropu na wysokości około 1/3 wysokości kondygnacji. W każdym z tych przypadków technologia montażu jest inna. Różni ją też sposób łączenia odcinków: słupów (złącze monolityczne lub spawane) (opinie o programie).
W systemie budownictwa SBO przewidziano w węzłach stropowych złącza spawane slupów. Konstrukcja złącza uwzględnia zastosowanie podkładki stalowej, której grubość należy dobierać po uprzednim pomiarze (niwelatorem) poziomu głowicy zmontowanego odcinka słupa. Rektyfikację osiowego ustawienia słupów przeprowadza się za pomocą klinów drewnianych, natomiast utrzymywanie i ostateczną rektyfikację za pomocą zastrzałów lub lin odciągowych zaopatrzonych w śruby rzymskie.

Spawanie połączenia powinno być przeprowadzane przy utrzymywaniu słupa przez zastrzały lub liny; po przeprowadzeniu spawania zastrzały łub liny demontuje się i stosuje przy montażu dalszych slupów. Do montażu słupów szkieletu łączonych ponad poziomem stropu stosuje się kosze montażowe (segregator aktów prawnych).
Słup wstawia się w górną, rozwartą część kosza (śruby rozkręcone), po czym za pomocą śrub dociskowych osadzonych w konstrukcji kosza naprowadza na projektowane, dokładnie osiowe położenie, Tymi też śrubami dokonuje się rektyfikacji pionowego ustawienia.

Usuwa się je po zespawaniu zbrojenia lub specjalnych elementów złącza, Montaż rygli szkieletu oraz płyt stropowych wymaga posiłkowania się wolno stojącymi. przetaczanymi pomostami. Wytyczne postępowania przy ich montażu, jak i przy montażu płyt ściennych analogiczne do wcześniej przedstawionych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami