Blog
Koparka jednocelowa
W artykule znajdziesz:
Koparka jednocelowa
Koparka jednocelowa - koparka jednonaczyniowa zaopatrzona w jeden rodzaj osprzętu bez możliwości wymiany na inny osprzęt Koparka jednonaczyniowa - koparka zaopatrzona w jedno naczynie służące do odspajania, czerpania i przemieszczania materiałów oraz do innych prac, pracująca w sposób przerywany koparka kołowa - koparka wielonaczyniowa
koparka krocząca - koparka wyposażona w podwozie przemieszczające się po podłożu za pomocą podpór kroczących koparka linowo-zbierakowa - koparka będąca dźwignicą linową z zawieszonym do wodzaka zbierakiem, opuszczanym wraz z liną nośną do miejsca załadunku (program uprawnienia budowlane na komputer).
Koparka łańcuchowa - koparka wielonaczyniowa.
Koparka nadpoziomowa - koparka przystosowana do urabiania powyżej poziomu, na którym jest ustawiona (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Koparka nadpoziomowo-podpoziomowa - koparka przystosowana do urabiania powyżej lub poniżej poziomu, na którym jest ustawiona koparka odsiębierna, koparka strugowa - koparka jednonaczyniowa do urabiania gruntu przez skrawanie jego warstw i zbieranie urobku za pomocą naczynia urabiającego (w postaci łyżki o specjalnym kształcie, tzw. struga) przesuwającego się w kierunku od podstawy koparki wzdłuż wysięgnika
Koparka podpoziomowa - koparka przystosowana do urabiania poniżej poziomu, na którym jest ustawiona (uprawnienia budowlane).
Koparka podsiębierna - koparka jednonaczyniowa do urabiania gruntu przez skrawanie jego warstw i zbieranie urobku w kierunku do swej podstawy od dołu.
Koparka poprzeczna - koparka wielonaczyniowa, której naczynia podczas pracy poruszają się w płaszczyźnie poprzecznej do kierunku jazdy koparki.
Koparka przedsiębierna - koparka jednonaczyniowa do urabiania gruntu przez skrawanie jego warstw i zbieranie urobku w kierunku od swej podstawy do góry (program egzamin ustny).
Koparka strugowa
Koparka strugowa - koparka odsiębierna koparka wielocelowa - koparka jednonaczyniowa, która pozwala na stosowanie różnego osprzętu wymiennego, umożliwiającego wykonywanie różnego rodzaju prac koparka wielonaczyniowa - koparka o ruchu ciągłym składająca się z podstawy stałej na podwoziu szynowym, gąsienicowym lub kroczącym, której naczynia przymocowane są do ogniw łańcucha obiegającego ramę naczyniową (k.w. łańcuchowa) lub rozmieszczone są na obwodzie obracającego się koła naczyniowego (k.w. kołowa) (opinie o programie).
Koparka wzdłużna - koparka wielonaczyniowa, podczas pracy której naczynia poruszają się w płaszczyźnie równoległej do kierunku jazdy koparki.
Koparka zbierakowa - koparka jednonaczyniowa, w której naczyniem urabiającym jest zbierak; k.z. urabia grunt przez skrawanie jego warstw w kierunku do swej podstawy. Kopcowanie - składanie okopowych do kopców na zimowe przechowanie.
Kopczykowanie -. obsypywanie ziemią przyziemnych części roślin (drzew lub krzewów), np. w celu wzmocnienia rośliny lub jej wegetatywnego rozmnażania (segregator aktów prawnych).
Kopia - obraz uzyskany z formy kopiowej w wyniku procesu kopiowania oraz obróbki chemicznej warstwy kopiowej kopia filmowa - odcinek naświetlonego i obrobionego filmu kinematograficznego uzyskany w wyniku kopiowania i obróbki fotochemicznej; k.f. duppozytywowa wykonywana z negatywu filmu jest materiałem pośrednim wykorzystywanym do produkcji k.f. dupnegatywowych, z których wykonuje się (seryjnie) k.f. pozytywowe przeznaczone do wyświetlania kopia negatywowa obraz pozytywowy na formie drukowej, uzyskany w wyniku procesu kopiowania formy kopiowej negatywowej (negatywu) (promocja 3 w 1).
Kopia pozytywowa - obraz pozytywowy na formie drukowej, uzyskany w wyniku procesu kopiowania formy kopiowej pozytywowej (diapozytywu) kopiał wzornik kopiał urządzenie kopiujące kopiarka - obrabiarka odtwarzająca na przedmiocie obrabianym kształt powierzchni ze wzornika za pomocą urządzenia kopiującego stanowiącego jej integralny zespół; k. są np. tokarka kopiarka, frezarka kopiarka kopiarka - urządzenie do wykonywania kopii stykowych w procesie fotoreprodukcyjnym, składające się z dwóch zasadniczych części: źródła światła i elementów konstrukcyjnych utrzymujących w kontakcie powierzchniowym kopiowane przezrocza z materiałem światłoczułym.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32