Blog

16.06.2021

Korekturka

W artykule znajdziesz:

Korekturka

Korekturka

Korekturka - prasa korektowa korelacja - mat. w rachunku prawdopodobieństwa miara liniowej zależności między zmiennymi losowymi wyrażana za pomocą współczynnika korelacji.

Korelacja konfiguracji - ustalanie wzajemnych stosunków między konfiguracją związku badanego i wzorcem konfiguracji względnej lub związkiem o oznaczonej konfiguracji absolutnej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Korelacja stratygraficzna - porównywanie warstw skalnych, a przede wszystkim zawartej w nich fauny i flory kopalnej, cech litologicznych i facjalnych oraz wyników uzyskanych z badań geofizycznych w celu wydzielenia równowickowych warstw
Korelator - urządzenie liczące analogowe lub cyfrowe do wyznaczania wartości funkcji korelacji własnej lub wzajemnej procesów przypadkowych, oparte na wykorzystaniu ergodyczności tych procesów; rozróżnia się k. fotoelcktryczne, elektromechaniczne, elektroniczno-analogowe, clcktroniczno-cyfrowe (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Korkociąg - figura akrobacji lotniczej lub niezamierzony lot samolotu lub szybowca po stromej linii spiralnej w dół w stanie autorotacji; k. następuje po utracie szybkości przez przeciągnięcie i wychylenie steru kierunkowego korkociąg odwrócony, korkociąg plecowy - lotu korkociąg wykonany jako figura akrobacji z lotu odwróconego przy ujemnym średnim kącie natarcia.
Korkociąg płaski - korkociąg, przy którym oś podłużna samolotu nachylona jest pod małym kątem do ziemi: k.p. wywołany jest niewłaściwym rozmieszczeniem ciężarów w samolocie kormus - kolonia organizmów zwierzęcych, której osobniki są tak zróżnicowane i przystosowane do określonych funkcji, że nie mogą samodzielnie istnieć; całość zyskuje charakter organizmu wyższego rzędu (uprawnienia budowlane).

Kornik - niewielki chrząszcz niszczący drewno, żerujący podobnie jak jego larwy pod korą głównie drzew iglastych lub w głębi drewna, gdzie drąży rozgałęziające się chodniki kornik - wada odlew u, ospowatość, przy której wgłębienia na powierzchni odlewu przybierają postać płytkich rozgałęzionych kanalików korodować - ulegać korozji korona budowli ziemnej - górna powierzchnia budowli ziemnej liniowej (tj. budowli mającej znaczną długość w stosunku do wymiarów jej przekroju poprzecznego), pozioma lub o spadkach podłużnych i poprzecznych, stanowiąca część jej konturu (program egzamin ustny).
Korona drogi - jezdnia wraz z poboczami drogi.

Korona elektrody

Korona elektrody - poświata pojawiająca się na elektrodzie podczas elektrycznych wyładowań w gazach.
Korona instrumentacyjna - korona ratunkowa (opinie o programie).
Korona przelewu, grzbiet przelewu - poziomy odcinek krawędzi przelewowej korona ratunkowa, korona instrumentacyjna  przyrząd do wydobywania z otworu wiertniczego przedmiotów pozostałych w nim wskutek wypadku wiertniczego korona słoneczna - najwyższa rozległa część atmosfery Słońca o bardzo wysokiej temperaturze rzędu 1 000 000 K, bardzo rozrzedzona, o niesferycznym zmiennym kształcie, na który jak się wydaje wywierają wpływ pola elektromagnetyczne (kształt zmienia się zgodnie z cyklem aktywności słonecznej).

Korona tłoka, główka tłoka - zasadnicza część tłoka silnika spalinowego obejmująca denko tłoka wraz z użebrowaniem piasty sworznia tłokowego oraz część ścianki bocznej z rowkami na pierścienie tłokowe (segregator aktów prawnych).
Korona wieży szybowej - szczytowy pomost wieży szybowej nakryty daszkiem, gdzie mieszczą się koła kierujące, przez które przechodzą liny wyciągowe od bębnów maszyny wyciągowej do klatek lub skipów.
Korona wieży wiertniczej - konstrukcja na szczycie wieży wiertniczej przeznaczona do umocowania wielokrążka wiertniczego stałego oraz krążków linowych.

Koronka - wyrób ażurowy, tkany lub dziany, o bogatym wzornictwie uzyskanym w wyniku zastosowania specjalnego rodzaju splotów koronka część wieńcząca tamę faszynową, wykonana na jej koronie ze świeżej wikliny (promocja 3 w 1).
Koronka indycza - indycze pióro ogonowe o symetrycznym trójkątnym kształcie chorągiewki i charakterystycznym podpuszeniu, składającym się z długich, luźnych promieni; używana do wyrobu galanterii.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami