Blog
Kosiarka ładująca
W artykule znajdziesz:
Kosiarka ładująca
Kosiarka ładująca, kosiarko-ładowacz - kosiarka połączona z przyczepą oraz urządzeniami (nagar- niaczem. podbieraczem, przenośnikiem) przenoszącymi ściętą masę roślinną na tę przyczepę Kosiarka melioracyjna - kosiarka na łodzi lub na podwoziu kołowym, przystosowana do wycinania roślinności wodnej i traw; k.m. stosuje się do konserwacji cieków wodnych kosiarka traktorowa - Kosiarka doczepiana lub zawieszana na traktorze, w której zespół tnący otrzymuje napęd od wałka przekaźnikowego traktora (program uprawnienia budowlane na komputer).
kosiarko-ładowacz - kosiarka ładująca kosiarko-żniwiarka - maszyna do koszenia traw i zielonek, a po odpowiednim przystosowaniu także do zbioru zbóż i rzepaku; zbudowana jak kosiarka konna; różni się dodatkowym wyposażeniem (stół na zawiasach, rozdzielacz zbożowy zewnętrzny, koło zbożowe i inne) kosmobiologia - nauka o życiu we Wszechświecie poza Ziemią
Kosmochemia, astrochemia - dział chemii zajmujący się badaniem składu, rozmieszczenia, powstania i wymiany substancji znajdujących się w ciałach niebieskich, pyle kosmicznym, meteorytach i materii międzygwiezdnej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kosmodrom - wydzielony teren, wyposażony w odpowiednie budynki i urządzenia naziemne i podziemne, na którym przeprowadza się montaż, przygotowanie do startu i start obiektów kosmicznych oraz z którego dokonuje się pomiarów związanych z lotem obiektu kosmicznego i utrzymuje się łączność radiową kosmogonia - dział astronomii, którego przedmiotem jest badanie powstawania i rozwoju pojedynczych ciał niebieskich lub ich układów kosmologia - dział astronomii zajmujący się wszechświatem jako całością; k. jest ściśle związana z fizyką, opiera się na badaniach części wszechświata dostępnej obserwacjom astronomicznym i bada rozkład, oddziaływanie i ruch mas w przestrzeni kosmicznej, jej własności geometryczne oraz procesy fizyczne zachodzące we wszechświecie (uprawnienia budowlane).
Kosmonauta, astronauta - człowiek odpowiednio przeszkolony i przygotowany do wykonywania lotów poza atmosferą ziemską na statkach kosmicznych
Kosmonautyka, astronautyka - nauka o lotach poza atmosferą ziemską w przestrzeni kosmicznej (program egzamin ustny).
Kosmotron
Kosmotron - synchrotron protonowy przyspieszający protony do 3 GeV; k. służy do badania reakcji cząstek o energii porównywalnej z energią promieniowania kosmicznego kostka - sortyment węgla o wymiarach ziarn 125-63 mm; (2) sortyment koksu o wymiarach ziarn 80-63 mm (opinie o programie).
Kostka błyskowa - fot. lampa błyskowa spaleniowa w postaci kostki sześciennej zawierającej cztery miniaturowe żarówki błyskowe z reflek- torkami z folii metalowej kostka brukowa - element o kształcie zbliżonym do prostopadłościanu lub ostrosłupa ściętego stosowany do budowy nawierzchni drogowych; rozróżnia się k. b. kamienną (z twardego kamienia naturalnego) i k. b. drewnianą (obecnie bardzo rzadko używaną) kostka gazogeneratorowa - sortyment drewna liściastego lub iglastego w postaci nieregularnych kawałków, przeznaczony do zgazowywania w generatorach gazowych (segregator aktów prawnych).
Kostka traserska - skrzynka sześcienna (z żeliwa) otwarta z jednej strony, o grubych ścianach, których płaszczyzny zewnętrzne są dokładnie obrobione i wzajemnie ściśle prostopadłe; każda ściana ma po kilka otworów służących do zamocowania przedmiotów trasowanych łapami dociskowymi; k.t. stosuje się przy trasowaniu przestrzennym w celu szybkiej zmiany położenia przedmiotu.
Kostkowanie, mazerowanie - obróbka wykańczająca polegająca na nadaniu powierzchni obrabianej ładnego wyglądu przez wykonanie skrobikiem drobnych rysek tworzących określony wzór, np. szachownicę.
Kosz - opakowanie transportowe wykonane z prętów lub pasm, najczęściej drewnianych.
Kosz - w maszynie do pisania segment wraz z zestawem dźwigni czcionkowych ułożonych półkoliście.
Kosz balonu - pomieszczenie dla załogi i wyposażenia balonu, przytwierdzone linami do obręczy nośnej utrzymywanej przez liny nośne; na zewnątrz k.b. znajduje się przymocowany balast (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32