Blog

Hartowanie betonu zdjęcie nr 2
07.05.2021

Krótki czas pracy

W artykule znajdziesz:

Krótki czas pracy

Hartowanie betonu zdjęcie nr 3
Krótki czas pracy

Opierając się na źródłach zachodnioniemieckich, podali, że wskaźnik zużycia ruchomych elementów rusztu Lepol jest dość duży i osiąga czasem 1,6 kg/t klinkieru; wskaźnik ten dotyczy głównie rusztowin sporządzonych z żaroodpornej stali, które muszą być wymieniane co 2-3 miesiące. Te same źródła zwracają także uwagę na duże zapylenie gazów opuszczających instalację oraz na stosunkowo krótki czas pracy wy- kładki ogniotrwałej pieca obrotowego współpracującego z rusztem Lepol (program uprawnienia budowlane na komputer).

W okresie ubiegłego dwudziestolecia szeroko został rozpowszechniony w światowym przemyśle cementowym wymiennik cyklonowy, który umożliwia realizację zasady wymiany ciepła w stanie zawieszenia fazy stałej w strumieniu gorących gazów. Zalety tej zasady spowodowały pojawienie się licznych odmian wymienników cyklonowych bądź szybowych, które różnią się od siebie szczegółami technicznymi, ale w swojej istocie nie odbiegają od klasycznego, czterostopniowego układu cyklonów, którego schemat i zasadę działania (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Gorące gazy odlotowe z pieca obrotowego o temperaturze 1000-H1100°C przesysane są ekshaustorem przez pionowy układ czterech cyklonów połączonych ze sobą przewodami rurowymi. Suchą mąkę surowcową dozuje się do przewodu łączącego cyklon najwyższy z cyklonem poprzednim; wskutek dużej prędkości gazów w przewodzie (15-20 m/s) mąka porwana zostaje strumieniem gazów do cyklonu górnego, gdzie odbywa się pierwszy etap jej podgrzania. Po wytrąceniu z gazów mąka spada do przewodu łączącego cyklon III i II (uprawnienia budowlane).

Mąka porwana zostaje następnie do II cyklonu, gdzie przebiega następny etap podgrzewania. Operacja ta powtarza się jeszcze dwukrotnie i wreszcie, po czwartym etapie podgrzewania, gorąca mąka opuszcza najniższy cyklon i trafia do pieca obrotowego (program egzamin ustny).
Podstawową zaletę omawianego wymiennika stanowi fakt, że może on być zasilany suchą, sypką, niegranulowaną mąką surowcową, której powierzchnia rozwinięta jest rzędu kilku tysięcy cm2 na gram. Łatwo pojąć, że zawieszenie tak rozdrobnionego suchego materiału w gorących gazach powoduje błyskawiczną wymianę ciepła i prawie zupełne wyrównanie temperatur, a więc natychmiastowe ogrzanie mąki i ostudzenie gazów.

Przerwa awaryjna

Odcinkowo, między cyklonami, wymiana ciepła odbywa się współprądowo, ale cały układ wymiennika pracuje z zachowaniem zasady przeciwprądu. Wszystkie te okoliczności przyczyniają się do bardzo intensywnej wymiany ciepła (opinie o programie). Nic więc dziwnego, że mąka surowcowa - przebywając w układzie cyklonów zaledwie 20-H30 s - trafia do pieca obrotowego ogrzana do temperatury ok. 800°C, a 20-30% zawartych w niej węglanów uległo już termicznemu rozkładowi. Temperatura gazów po przejściu każdego z cyklonów obniża się o ok. 200°C, toteż gazy opuszczające wymiennik mają temperaturę rzędu 350°C i wykorzystywane są do suszenia surowca w urządzeniach susząco-mielących; jest to tym bardziej uzasadnione, że gazy te nie są obciążone znaczniejszymi ilościami pary wodnej, ponieważ stykały się z zupełnie suchą mąką surowcową (segregator aktów prawnych).

Pierwotne instalacje cyklonowe pozbawione były niektórych elementów zapewniających ciągłość ruchu; doprowadzało to czasem do zakłóceń, których przebieg świadczył o szybkości zachodzącej w cyklonach wymiany ciepła. Na przykład nieoczekiwana awaryjna-przerwa w dozowaniu mąki surowcowej powodowała, że w ciągu niepełnej minuty cały układ cyklonów wraz z urządzeniami odpylającymi i ekshaustorem rozgrzewał się do ok. 800°C, a więc do czerwonego żaru. Oznaczało to oczywiście zniszczenie całego urządzenia (promocja 3 w 1).

Podsumowanie powyższego, opisowego ujęcia zagadnień wymiany ciepła ułatwia tabl. 5-5,.zawierająca uproszczoną systematykę omówionych typów wymienników. Tablica ta ułatwia także analizę wskaźników obrazujących stopień wykorzystania ciepłą przez określone typy pieców wyposażone w różne wymienniki.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Hartowanie betonu zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Hartowanie betonu zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Hartowanie betonu zdjęcie nr 8 Hartowanie betonu zdjęcie nr 9 Hartowanie betonu zdjęcie nr 10
Hartowanie betonu zdjęcie nr 11
Hartowanie betonu zdjęcie nr 12 Hartowanie betonu zdjęcie nr 13 Hartowanie betonu zdjęcie nr 14
Hartowanie betonu zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Hartowanie betonu zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Hartowanie betonu zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami