Blog
Krzemionka piasku kwarcowego
W artykule znajdziesz:
Krzemionka piasku kwarcowego
Przy zastosowaniu obróbki parowej celowe jest zastąpienie części cementu zmielonym do tej samej miałkości piaskiem kwarcowym. Przy obróbce bez ciśnienia dajemy ten dodatek w ilości 25% cementu, a przy ciśnieniu - 35% cementu.
Krzemionka piasku kwarcowego wiąże wolne wapno cementu na trwałe krzemiany wapnia, przez co płytki zyskują na wytrzymałości (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przy wyrobie kolorowych płytek powinno się zwracać uwagę na jednostajność wyrobu, nie tylko pod względem wymiarów i mocy, lecz i równomiernego zabarwienia. Równą i jednostajną barwę osiąga się nie tylko przez zachowa- nie stałego stosunku wagowego barwidła w mieszaninie, lecz również przez jednakowy przebieg prac przy wyrobie, szczególnie przy przesiewaniu farb i cementu.
O ile farba nie zmiesza się całkowicie z całą mieszaniną lub gdy jest ona wilgotna, nie uzyska się równego zabarwienia. Sita muszą być drobnych oczkach, w przeciwnym bowiem razie grudki cementu tworzą szare plamy i szybko twardniejące gniazda, a grudki barwidła - barwne plamy i gniazda łatwo nasiąkliwe wilgocią.
Aby uniknąć tych wad, trzeba używać sit co najmniej o 50 oczkach na 1 cm2 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Rysy i pęknięcia tworzące się na płytach są dwojakiego rodzaju. Jedne powstają wskutek skurczu, drugie - wskutek pęcznienia.
Wywołane przez skurcz powstają przeważnie wskutek użycia zbyt tłustej mieszaniny cementowej.
Jedynym środkiem zapobiegawczym jest tutaj należyty dobór uziarnienia. Rysy wywołane przez pęcznienie powstają wtedy, kiedy kruszywo zawiera ziarna minerałów łatwo wchłaniających wodę wskutek tego pęczniejących. Materiałami tymi są: gliny, margle, gips i wapno.
Mogą one również łatwo dostać się do mieszaniny, o ile proces fabrykacji nie jest należycie zabezpieczony przez ochronę masy od przypadkowych zanieczyszczeń. Przy mieszaniu szkodliwe te domieszki otrzymują taką samą ilość wody, jak cała mieszanina (uprawnienia budowlane).
Po stwardnieniu, kiedy tylko wyrób zostanie zwilżony, domieszki te wchłaniają nadmierną ilość wody i pęcznieją.
Nadto przy nieostrożnym obchodzeniu się z płytkami, a mianowicie przy przerzucaniu ich, uderzaniu itp. powstają często rysy niewidoczne w początkowym okresie. W miarę upływu czasu zwiększają się one i niszczą wyrób przedmiotów, tak elementów budowlanych, jak i ozdób w ogrodach i w mieszkaniu (program egzamin ustny).
Stopnie schodowe
Najważniejsze formy zastosowania terrazzo podajemy niżej. Stopnie betonowe z okładziną z masy terrazzo znajdują coraz szersze zastosowanie, po pierwsze ze względu na estetyczny wygląd zewnętrzny i możność dowolnego doboru barwy i uziarnienia zgodnie z wyglądem całości budowli, po drugie ze względu na trwałość i łatwe utrzymanie czystości (opinie o programie).
Niezależnie od kształtu stopni (czworokątne lub trójkątne) najpierw nakłada się w formy masę terrazzo, jako część okładzinową, ubija się ją równomiernie, nacina lub nadrapuje po wierzchu w celu łatwiejszego związania z wypełnieniem betonowym, po czym zapełnia się pozostałą część formy zwykłym betonem umieszczając w nim według potrzeby uzbrojenie.
Wypełnienie betonem wykonywa się również warstwami, przy tym każdą warstwę ubija się i nadrapuje po powierzchni w celu dokładniejszego związania z następną.
Po całkowitym napełnieniu formy, górną warstwę wygładza się (strychuje) za pomocą drewnianej lub stalowej łaty (segregator aktów prawnych).
Wychodząc z założenia, że dobre uziarnienie betonu stanowi najlepsze jego wzmocnienie, używa się do wyrobu stopni schodowych piasku zmieszanego ze żwirem o rozmaitych wielkościach ziaren.
Zmieszanie powinno być wykonane bardzo dokładnie i równomiernie, bez gniazd o grubszych ziarnach.
Doświadczenie uczy bowiem, że stopnie schodowe pękają przeważnie w tyci: miejscach, gdzie skupione są większe odłamki kruszywa (promocja 3 w 1).
Na wytrzymałość betonu należy zwrócić specjalną uwagę. Do wyrobu stopni używa się betonu o konsystencji nieco wilgotniejszej, aniżeli zwykłego betonu ubijanego, a to ze względu na stosowanie uzbrojenia; ubijanie nie może przy tym naruszać układu zbrojenia.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32