Blog
Krzywa zależności pełzania
W artykule znajdziesz:
Krzywa zależności pełzania od czasu wykazuje wyraźny spadek kąta nachylenia, powstaje więc pytanie, czy oznacza to zmianę być może stopniową mechanizmu pełzania (program uprawnienia budowlane na komputer). Niewykluczone jest, że spadek kąta nachylenia następuje przy działaniu cały czas tego samego mechanizmu. Można też łatwo wyobrazić sobie, że po wielu latach trwania obciążenia grubość adsorbowanych warstw wody zmniejszy się do tego stopnia, że przy nie zmienionym naprężeniu dalsze zmniejszanie już nie nastąpi; mimo to obserwowano pełzanie nawet po 30 latach.
Jest zatem prawdopodobne, że powolna, długotrwała część pełzania jest spowodowana przyczynami innymi niż przesączanie się wody, lecz odkształcenia mogą wystąpić jedynie w obecności pewnej ilości wody odparowywalnej. Sugerowałoby to, że zachodzi lepkie płynięcie lub poślizg między cząstkami gelu. Mechanizm taki jest zgodny z danymi odnośnie do wpływu temperatury na pełzanie i może również wyjaśniać nieodwracalny w znacznej mierze charakter pełzania długotrwałego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Część pełzania spowodowanego przesączaniem się jest odwracalna. To, że jest to tylko część pełzania, związane jest z powiększaniem się cząstek gelu, z tworzeniem się nowych więzów oraz z ich stabilizacją w stanie odkształconym. Przy wysokich naprężeniach część całkowitego mierzonego pełzania może być także spowodowana wzrostem mikrorys w zakresie obciążeń użytkowych znaczniejszy wpływ mikrozarysowania na pełzanie jest mało prawdopodobny. Powyższe hipotezy sformułowano jedynie w zakresie fenomenologicznym (uprawnienia budowlane). Opis zjawiska w oparciu o równania energetyczne nie jest obecnie możliwy, ponieważ mamy do czynienia z fazą, której właściwości nie są odpowiednio opisane ilościowo oraz ponieważ nie jest pewne, czy prawa termodynamiki odnoszą się również do warstw wody adsorbowanej o grubości zaledwie jednej lub dwóch warstw molekuł (program egzamin ustny).
Modele Teologiczne
Dokładny mechanizm pełzania jest wciąż jeszcze nie znany, oczywiste jest jednak, że pełzanie, a w gruncie rzeczy wiele właściwości mechanicznych zaczynu cementowego zależą w dużej mierze od całości struktury o wymiarach koloidalnych i tylko pośrednio od składu chemicznego zaczynu. Chociaż brak jest jeszcze pewności co do istoty pełzania, jego częściowo odwracalny charakter sugeruje, że odkształcenia mogą się składać z częściowo odwracalnych ruchów lepkosprężystych (kombinacja deformacji czysto lepkiej i czysto sprężystej), a być może także z nieodwracalnych odkształceń plastycznych (opinie o programie).
Odkształcenie sprężyste jest zawsze odwracalne przy odciążeniu. Odkształcenie plastyczne nie jest nigdy odwracalne, plastycznym i przyłożonym naprężeniem ani też między naprężeniem i prędkością odkształcenia. Odkształcenie lepkie nie jest nigdy odwracalne po odciążeniu, zawsze zależy od czasu i następuje przy zachowaniu proporcjonalności między prędkością odkształceń lepkich i wartością przyłożonego naprężenia; a zatem również i przy zachowaniu proporcjonalności między naprężeniem i odkształceniem w danym momencie.
Rozważanie tych rodzajów odkształceń doprowadziło do koncepcji modeli Teologicznych, tj. fikcyjnych urządzeń złożonych z idealnych sprężyn, tłoczków, a czasami i z suwaków przesuwających się z tarciem i bez powrotu. W każdej ze sprężyn odkształcenie e jest proporcjonalne do przyłożonego naprężenia, a w przypadku tłoczka prędkość odkształcenia (segregator aktów prawnych).
Model ten daje fenomenologiczny opis zachowania się betonu, nie mówi nic jednak o rzeczywistym mechanizmie pełzania. Pełzanie wpływa na odkształcenia i ugięcia, a często również na rozkład naprężeń; wpływy te są jednak zależne od rodzaju konstrukcji (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32