Kształtownik łebkowy

Kształtownik łebkowy

Kształtownik łebkowy - kształtownik walcowany o asymetrycznym przekroju poprzecznym, jednostronnie płaski, drugostronnie z jednym występem w kształcie łba, stosowany do budowy okrętów (program uprawnienia budowlane na komputer). Kształtownik okienny - kształtownik walcowany na gorąco ze stali węglowej konstrukcyjnej, używany na ramy skrzydeł w oknach metalowych kształtownik poręczowy - kształtownik walcowany na gorąco ze stali węglowej konstrukcyjnej, używany do konstrukcji wsporczej poręczy KT - kontrola techniczna Ku - kurczatow (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Kubatura - objętość pomieszczenia, budynku określana zazwyczaj w metrach sześciennych kubatura (obszaru) - objętość kubek ferrytowy - magnetowid kubkowy kubek Forda - przyrząd pomiarowy w postaci kubka o pojemności 100 cm’ ze znormalizowanym otworem do określania lepkości względnej (wyrobów lakierowych, past półpłynnych, zawiesin itp.) na podstawie czasu wypływu kubek ogniwa - naczynie metalowe, w którym ogniwo suche jest zmontowane i które stanowi jego elektrodę ujemną.
kubek udojowy - zasadniczy element dojarki mechanicznej zakładany na strzyki i odciągający z nich mleko.

Kubeł - naczynie do przenoszenia materiałów sypkich w urządzeniach transportu bliskiego; zależnie od sposobu opróżniania rozróżnia się k. dennozsypne i wywracalne kubryk - wieloosobowe pomieszczenie mieszkalne załogi na statku (uprawnienia budowlane).
kuch kakaowy - półprodukt cukierniczy otrzymany przez częściowe odtłoczenie tłuszczu z miazgi kakaowej; wraz z k.k. w wyniku tłoczenia powstaje tłuszcz kakaowy kuchnia1 - pomieszczenie lub zespół pomieszczeń, i w których przyrządza się potrawy; k. w zakładach żywienia zbiorowego składa się zazwyczaj z k. właściwej, k. surowcowej, k. zimnej, przygotowalni czystej i zmywalni.
kuchnia’ - urządzenie grzejne do obróbki cieplnej potraw (program egzamin ustny).

Kuchnia elektryczna

Kuchnia elektryczna - urządzenie zawierające jedną lub kilka płytek grzejnych, jeden lub kilka piekarników, a często również inne przyrządy grzejne (opinie o programie).
kuchnia mikrofalowa - urządzenie do grzania produktów żywnościowych w polu mikrofalowym wytwarzanym przez magnetronowy generator fali ciągłej kuchy - makuchy
kucie - obróbka plastyczna metali na gorąco lub na zimno polegająca na nadawaniu przedmiotom żądanego kształtu przez zgniatanie go uderzeniem lub naciskiem.

Kucie dokładne - kucie z bardzo małymi naddatkami. przeznaczonymi do usunięcia ew. tylko przez szlifowanie kucie kowalskie - kucie ręczne kucie maszynowe - kucie, podczas którego zgniatanie materiału odbywa się dzięki działaniu maszyny (prasy, kuźniarki, młota itp.) kucie matrycowe, matrycowanie - wykonywanie odkuwek w matrycach; rozróżnia się następujące rodzaje zabiegów kształtowanie wstępne w wykrojach kształtujących oraz matrycowanie wstępne i ostateczne.
kucie (matrycowe) bezwypływkowe - kucie dokładne w matrycach pozbawionych wykroju na wypływkę (segregator aktów prawnych).

Kucie na młotach - młotowanie kucie na prasach - prasowanie kucie ręczne, kucie kowalskie* - kucie, podczas którego nacisk na materiał wywierany jest przez uderzenie ręcznego młota kucie sekcyjne - kucie matrycowe polegające na tym, że duże przedmioty odkuwa się nie jednocześnie na całej powierzchni, lecz stopniowo oddzielnymi sekcjami przyrządu (zmniejszając potrzebną siłę odkształcenia) kucie swobodne - kucie (ręczne lub maszynowe), podczas którego wyrób kształtuje się przez zgniatanie kowadłami nie ograniczającymi przemieszczania się materiału w płaszczyźnie prostopadłej do kierunku ich ruchu.
kucie walcami, walcowanie kuźnicze - kucie, podczas którego nacisk na materiał jest wywierany przez obracające się walce lub rolki i w zależności od kierunku obrotu walców względem głównej osi wyrobu rozróżnia się k.w. wzdłużne i k.w. poprzeczne.

Kufa - duża beczka drewniana stosowana w browarach do leżakowania piwa; obecnie k. są zastępowane zbiornikami metalowymi kujność - kowalność
kula - zbiór punktów przestrzeni metrycznej, których odległość od ustalonego punktu (środka kuli) jest nie większa od liczby dodatniej zwanej promieniem kuli (promocja 3 w 1).

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !