Blog

Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 2
16.09.2019

Kwalifikacja wniosków o nadanie uprawnień budowlanych

W artykule znajdziesz:

Kwalifikacja wniosków o nadanie uprawnień budowlanych

Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 3
Kwalifikacja wniosków o nadanie uprawnień budowlanych

Przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego wymaga powołania przez przewodniczącego okręgowej komisji kwalifikacyjnej zespołów egzaminacyjnych. Każdy zespół egzaminacyjny jest powoływany w składzie składającym się od 3 do 5 osób będących członkami okręgowej komisji kwalifikacyjnej (program na komputer). W zespołach egzaminacyjnych mogą być także osoby z listy egzaminatorów danej okręgowej komisji kwalifikacyjnej.

Muszą one spełniać wymagania, które określone są w regulaminie powoływania członków zespołów egzaminacyjnych. Przewodniczący okręgowej komisji kwalifikacyjnej nie tylko powołuje zespół egzaminacyjnych, ale także z jego składu wyznacza sekretarza i przewodniczącego zespołu (program na telefon).
Zespół egzaminacyjny jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego. Wzór tego protokołu znajduje się w załączniku do regulaminu postępowania kwalifikacyjnego w sprawie nadawania uprawnień budowlanych (program egzamin ustny).

Jeśli w złożonym wniosku stwierdzone zostaną braki, okręgowa komisja kwalifikacyjna bądź jej skład orzekający, w drodze postanowienia nakłada na kandydata na uprawnienia budowlane obowiązek usunięcia tych braków w ciągu 30 dni. Jeśli wynik postępowania kwalifikacyjnego jest pozytywny, oznacza to dopuszczenie kandydata do egzaminu na uprawnienia budowlane (opinie o programie).

Decyzja odmowna


Jeśli w trakcie postępowania kwalifikacyjnego okręgowa komisja kwalifikacyjna lub jej skład orzekający uzna, że kandydat nie spełnia warunków wymaganych do uzyskania uprawnień budowlanych, wydaje decyzję odmowną w sprawie nadania uprawnień budowlanych i to bez przeprowadzania egzaminu (segregator aktów prawnych). Do przeprowadzenia egzaminu na uprawnienia budowlane przewodniczący okręgowej komisji kwalifikacyjnej powołuje składające się z 3-5 osób zespoły egzaminacyjne. Spośród ich członków wyłania on przewodniczącego oraz sekretarza. Może też wyłonić te osoby spośród egzaminatorów okręgowej komisji kwalifikacyjnej. Egzaminy są przeprowadzane przynajmniej 2 razy w roku. Terminy ustala Krajowa Komisja Kwalifikacyjna (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 8 Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 9 Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 10
Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 11
Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 12 Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 13 Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 14
Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Roboty uprawnienia budowlane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami