Blog

22.01.2020

Łączenie krokwi w kalenicy

W artykule znajdziesz:

Łączenie krokwi w kalenicy

Łączenie krokwi w kalenicy

Łączenie krokwi w kalenicy powinno być wykonane na zwidłowanie i zakołkowane kołkiem dębowym lub przybite gwoździami, jeżeli wymiar grubości nie pozwala na użycie kołka dębowego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Na krokwie narożne i koszowe należy dobierać przekroje grubsze, odpowiednio do ukośnego przycięcia do nich krokwi krótszych, które należy z narożnymi krokwiami łączyć przez zaciosanie, nigdy zaś nie przybijać ich gwoździami na dotyk, jak to często robią przy remontach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pamiętać należy, że wszystkie części drewniane wiązaru dachowego powinny być odsunięte od komina, zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, o 25 cm od wewnętrznej ściany kanału (uprawnienia budowlane). Drewno użyte do remontu wiązania dachowego powinno być zdrowe, nie uszkodzone i nie wichrowate, suche, bez murszu, przetarte z zachowaniem ostrych krawędzi, o jednakowych wymiarach przekroju.

Należy je zawsze uprzednio zaimpregnować środkami grzybobójczymi i przeciwwilgociowymi (program egzamin ustny). Dopuszczalne są: małe oflisy, najwyżej na Vs długości, znajdujące się na dwóch kan- tach z jednej strony, nie po przekątnej i nie przekraczające 3 cm szerokości; sęki dobrze zrośnięte z masą drzewną, niezmurszałe i nie wypadające, o średnicy do 3 cm w ilości do 3 sęków na 1 m. Przy starannej i stałej konserwacji pokrycia dachowego oraz konstrukcji drewnianej wiązań dachowych remonty bieżące należy planować na podstawie przeglądów okresowych co 6 do 10 lat (opinie o programie).

Dachy betonowe i żelbetowe oraz prefabrykowane

Konserwacja konstrukcji dachowych z betonu i żelbetu nie jest sćomp(licowana, ponieważ konstrukcje te są odporne na działanie wilgoci (segregator aktów prawnych). Jedynie pamiętać należy o skurczu betonu, który występuje w okresie pierwszych trzech lat jego twardnienia.

Skurcz powoduje pęknięcia, najczęściej włoskowate, niegroźne dla trwałości konstrukcji, a tylko naprężenia ścinające powstające w miejscach łączenia konstrukcji betonowych z murami z cegły powodują odpadanie tynków, pękanie spoin w murze itp.; uszkodzenia te powinny być remontowane każdego roku. Potrzebę remontu ustala się na podstawie przeglądów okresowych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami