Blog

Ława piaskowa
W artykule znajdziesz:

Ława piaskowa - podkład piaskowy pod ławę fundamentową, zastosowany w celu równomiernego rozłożenia nacisku od fundamentu na podłoże o małej nośności gruntu ława ratunkowa - ława mająca zbiornik pływalnościowy, stosowany jako pływak ratunkowy (program uprawnienia budowlane na komputer).
ława wiertnicza - mocny stół drewniany lub metalowy z przystawką oraz z otworem w środku, ustawiony nad otworem wiertniczym przy wierceniu udarowym, przeznaczony do manipulowania żerdziami wiertniczymi ławeczka - w melioracji płaszczyzna pozioma, szerokości 1-6 m, wykonywana między stopą nasypu a krawędzią wykopu w celu zabezpieczenia gruntu przed obsunięciem się lub u podstawy skarp wykopów i nasypów- w celu nadania im większej statyczności (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
ławica - warstwa skały oddzielona wyraźnie równymi powierzchniami od innych warstw i nie zrośnięta z nimi. ławica - obszar płytkiego dna morza, leżący z dala od lądu lub oddzielony od brzegu obszarem znacznie głębszym. ławica’ (rzeczna) - odsypisko najczęściej wędrujące z biegiem rzeki, powstające w wyniku oddziaływania na koryto rzeki prądów wewnętrznych przy niskich stanach wody; ł. może wynurzać się ponad lustro wody ławica - wielkie skupienie ryb płynących razem w określonym kierunku (uprawnienia budowlane).
ławka bosmańska, stołek bosmański - deska ok. 1/2 m długości z umocowanymi na rogach linkami zbiegającymi się na długości ok. 1 m w jedną, tworząc oko; na ł.b. podnosi się człowieka, aby mógł wykonać pracę na maszcie, rzadziej za burtą. łazik - lekki osobowy samochód wojskowy terenowy z otwartym nadwoziem łazik - niski wóz motorowy o dużej zwrotności do podwożenia urobku z niskich przodków do środków transportowych w chodniku łaźnia - kąpielisko wyposażone w parnie, w pomieszczenia do masażu, w pokój wypoczynkowy oraz niekiedy w basen do pływania łaźnia - urządzenie do równomiernego ogrzewania substancji w naczyniach laboratoryjnych (zlewkach, kolbach, parownicach) za pośrednictwem odpowiednio dobranego ośrodka (np. woda, olej, piasek).
Łączarka
łączarka - w przemyśle dziewiarskim maszyna szwalnicza do zszywania dzianin łącze - zespół środków technicznych umożliwiających przesyłanie sygnałów od punktu do punktu, zdolny do realizacji - wespół z aparatami przetwórczymi - określonego rodzaju u- sługi telekomunikacyjnej, jednej i tylko jednej w danej chwili (program egzamin ustny).
łącze dalekopisowe - łącze między dalekopisami lub centralami dalekopisowymi, bądź między dalekopisem a wyposażeniem abonenckim lub też stanowiące drogę przesyłową poprzez urządzenia centrali (automatycznej albo ręcznej) łącze dyskretne - łącze dostosowane do przekazywania sygnałów dyskretnych łącze laserowe - łącze telekomunikacyjne wykorzystujące do przenoszenia sygnałów wiązkę promieniowania laserowego (opinie o programie).
łącze naturalne - łącze utworzone z jednego lub kilku kanałów naturalnych łącze nośne - łącze utworzone z jednego lub kilku kanałów nośnych. łącze optyczne - łącze wykorzystujące do przesyłania sygnałów wiązkę świetlną rozchodzącą się swobodnie w otwartej przestrzeni. łącze radiofoniczne - łącze do przesyłania programów radiofonicznych od studia do radiostacji nadawczej normalne - o paśmie częstotliwości skutecznie przesyłanych 50 Hz-10 kHz; ł. r. wysokiej jakości - o paśmie częstotliwości skutecznie przesyłanych 30 Hz-15 kHz (segregator aktów prawnych).
łącze selsynowe - układ składający się z dwóch maszyn elektrycznych zwanych selsynami, połączonych przewodami, z których jedna (odbiornik) naśladuje dokładnie ruchy obrotowe drugiej (nadajnika); ł.s. stosuje się do zdalnego przekazywania wskazań przyrządów pomiarowych, w układach regulacji itd.
łącze światłowodowe - łącze wykorzystujące do przesyłania sygnałów wiązkę świetlną rozchodzącą się w światłowodzie łącze teledacyjne - łącze zdolne do przesyłania sygnałów dyskretnych z dużą wiernością oraz do tworzenia wraz z teledacyjnymi urządzeniami stykowymi łańcucha teledacyjnego łącze (telefoniczne) abonenckie - łącze telefoniczne miejscowe między aparatem telefonicznym abonenta a urządzeniem łączeniowym łącze (telefoniczne) dalekosiężne - łącze telefoniczne, którego końce znajdują się na terenach dwóch różnych sieci miejscowych łącze (telefoniczne) miejscowe - łącze telefoniczne w obrębie jednej sieci telefonicznej miejscowej (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32