Blog
Linia podwójna
W artykule znajdziesz:
Po podstawieniu u, v i w z równań do równań różniczkowych okazuje się, że każde z równań składa się z dwóch członów, jednego zawierającego cos i drugiego zawierającego sin nuf). Obydwa te człony znikać muszą niezależnie, a więc mamy sześć równań Jest to nieskończony układ jednorodnych równań liniowych z niewiadomymi nC„, a ponieważ jego współczynniki spełniają odpowiednie wymagania, to wyznacznik z nich zbudowany musi być równy zeru (program uprawnienia budowlane na komputer). Wyznacznik ten można przybliżać przez wyznaczniki skończone o rosnącym stopniu. Linia podwójna na tym rysunku oznacza współczynniki na przekątnej, linia pojedyncza pozostałe współczynniki nierówne zeru, a kropki oznaczają współczynniki zerowe. Jeśli rozpoczniemy od wyznacznika trzeciego stopnia, to otrzymamy równanie trzeciego stopnia na q3 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Podobnie, wyznaczniki wyższych stopni prowadzą do równań wyższych stopni, z których otrzymujemy dodatkowe rozwiązania na o3 (uprawnienia budowlane). Postępowanie to można kontynuować aż do momentu ustabilizowania się najmniejszej wartości o3 na pewnym poziomie określającym ścinanie wyboczeniowe powłoki. Istnieje prostsza metoda wyliczenia najmniejszej wartości własnej p3, polegająca na iteracji macierzowej. Opis tej metody znaleźć można w książkach dotyczących macierzy. Najpierw stosuje się ją do macierzy stosunkowo niewielkiej, np. 4×4, a po otrzymaniu w ten sposób kolumny węzłowej można bez trudu przystąpić do macierzy wyższych rzędów (program egzamin ustny).
Z praktycznych obliczeń wynika, że już macierze 4×4 dają dobre wyniki, które niewiele tylko zmieniają się po uwzględnieniu piątego wiersza i kolumny. Współczynniki na przekątnej Tn zależą nie tylko od kształtu powłoki co, ale także od obciążenia osiowego q2 oraz od liczby falowej m. Wszystkie obliczenia należy powtórzyć dla kilku liczb całkowitych m i wybrać wynik odpowiadający najmniejszej wartości o3 (opinie o programie).
Walec krótki
Wykres wzięto z pracy Kromma wymienionej w bibliografii na końcu niniejszej książki, a krzywą q2 = 0 sprawdzono przez iterację macierzową. Ze względu na nieciągłą zmianę parametru m krzywe na rozpatrywanym wykresie mają charakter krzywych girlandowych podobnych do rozpatrywanych powyżej dla powłoki obciążonej ściskaniem. Walec uważamy za krótki, gdy l[a <ś 1. Granica Ija = 0 odpowiada zdegenerowaniu walca o długości / w pasmo płytowe o grubości (segregator aktów prawnych).
Gdy pasmo takie Współczynniki przy Cm_, i Cm+i oznaczone szeregiem kropek stanowią dość długie wyrażenia zawierające wyznaczniki z axl,…,a33. Szczegółowe ich rozpatrzenie prowadzi do wniosku, że rosną one proporcjonalnie do m4, podczas gdy współczynnik przy Cm ma postać ra8+w6-j-….
Jeśli więc podzielimy każde równanie przez m i za niewiadomą uważać będziemy ra4Cm, to okaże się, że wyznacznik spełnia teraz warunki zbieżności. Wynika stąd, że nieskończony wyznacznik równań musi być równy zeru, a warunek ten jest spełniony ze wzrastającym stopniem dokładności, jeśli przyrównywać będziemy do zera skończone wyznacznik wzrastających stopniach (promocja 3 w 1).
Ze względu na to, że współczynniki równań zawierają parametry obciążenia q0 i <7i, przyrównanie do zera wyznacznika prowadzi do związku między tymi parametrami. Sytuacja ta przypomina zagadnienie dwukierunkowego ściskania a mianowicie możemy założyć wartości q0 i wyliczyć odpowiednie wartości qx z równania wyznacznikowego lub odwrotnie.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32