Blog

09.03.2022

Lokomotywa przemysłowa

W artykule znajdziesz:

Lokomotywa przemysłowa

Lokomotywa przemysłowa - lokomotywa stosowana na torach przemysłowych (bocznicach, torach fabrycznych itp.) i w związku z tym niekoniecznie wyposażona we wszystkie urządzenia bezpieczeństwa ruchu wymagane dla lokomotyw kolei głównych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Lokomotywa przodkowa - lokomotywa kopalniana dołowa przeznaczona do zabierania wagonów z przodka i do zestawiania ich w pociągi lokomotywa rozrządowa - lokomotywa przeznaczona do pracy na górce rozrządowej lokomotywa spalinowa - spalinowóz lokomotywa uniwersalna - lokomotywa przeznaczona do prowadzenia pociągów pasażerskich i towarowych. Lokomotywo-kilometr - jednostka przewozu odpowiadająca przebiegowi lokomotywy na odległość jednego kilometra (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Lokomotywownia - jednostka organizacyjna służby kolejowej zajmująca się eksploatacją, utrzymaniem i bieżącymi naprawami przydzielonych jej lokomotyw; (2) budowla wraz z przyległym odpowiednio przystosowanym terenem, przeznaczona do utrzymywania w należytej sprawności i dokonywania bieżących napraw lokomotyw (uprawnienia budowlane).

Loksodroma - linia na powierzchni kuli lub na jakiejkolwiek innej powierzchni obrotowej przecinająca wszystkie południki tej powierzchni pod stałym kątem; na mapie sporządzonej w odwzorowaniu kartograficznym Mercatora 1. jest linią prostą.

Longlina - zestaw haczykowy lont - przewód w postaci sznura lub pręta, wypełniony materiałem wybuchowym; służy do inicjowania wybuchu na odległość; 1. prochowy ma rdzeń z prochu czarnego, szybkość palenia ok. 1 cm/s; 1. detonujący z rdzeniem z materiału kruszącego ma szybkość detonacji do 7000 m/s. Lonn - hiperboliczny, impulsowy system radionawigacyjny pracujący na falach średnich; jest to system o dalekim zasięgu, stosowany zarówno w nawigacji morskiej jak i lotniczej (program egzamin ustny).

Lorens - promieniotwórczy pierwiastek chemiczny oddzielnej rodziny aktynowców (III grupa układu okresowego), liczba atomowa 103; otrzymano pojedyncze atomy 1. w wyniku bombardowania kalifornu jonami boru lorneta - przyrząd optyczny do obserwacji dwuocznej, stanowiący układ dwóch lunet o obrazie prostym.

Lorneta nocna

Lorneta nocna - lorneta o większych niż normalnie źrenicach wejściowej i wyjściowej obu lunet, szczególnie nadająca się do obserwacji nocnej lorneta nożycowa - przyrząd wojskowy do obserwacji z ukrycia i pomiaru kątów; składa się z dwóch lunet kolankowych połączonych przegubowo, co umożliwia rozwarcie ramion lornety w celu zwiększenia efektu stereoskopowego losowanie - randomizacja losowy(proces) - proces charakteryzujący się wielkościami o przypadkowych wartościach lot - ruch obiektu w powietrzu lub w przestrzeni kosmicznej (opinie o programie).

Lot balistyczny - lot obiektu (w atmosferze lub poza atmosferą), w którym siły aerodynamiczne, zwłaszcza siła nośna, odgrywają drugorzędną rolę; energia potrzebna do l.b. jest dostarczana przez zespół napędowy obiektu (1. b. czynny) lub przez nadanie mu prędkości początkowej. Lot beznapędowy - lot statku lub pocisku bez napędu silnikowego (po wyłączeniu silnika lub zużyciu paliwa).

Lot bezsilnikowy - lot bez użycia silnika, w razie unieruchomienia zespołu napędowego, jego braku, albo korzystania z napędu zewnętrznego lot ciągniony, lot na holu, lot holowany - lot statku powietrznego (np. szybowca) bez własnego napędu za innym statkiem powietrznym przy użyciu łącznika giętkiego (segregator aktów prawnych).

Lot czarterowy - lot odbywany poza obowiązującym rozkładem lotów na istniejącej linii lotniczej lub na dowolnej trasie na specjalne zamówienie. Lot dowozowy - lot komunikacyjny mający na celu dostarczenie pasażerów i przesyłek do lotniska głównej linii lotniczej. Lot falowy - lot szybowca odbywający się dzięki prądom powietrznym, wywołanym ruchami falowymi mas powietrza. Lot fotogrametryczny - lot w celu wykonania zdjęć fotogrametrycznych. Lot grupowy - lot łączny co najmniej dwóch statków powietrznych, z których jeden jest prowadzącym (promocja 3 w 1).

Lot holowany - lot ciągniony lot holujący - lot samolotu holującego inny statek powietrzny bez własnego napędu lot komunikacyjny - lot wykonywany przez statek powietrzny przedsiębiorstwa komunikacji lotniczej w celu przewozu pasażerów, bagażu i przesyłek.

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami