Blog

10.03.2022

Łupki miedzionośne

W artykule znajdziesz:

Łupki miedzionośne

łupki miedzionośne - osadowe łupki zawierające minerały, których jednym ze składników jest miedź (gł. chalkozyn. bornit, chalkopiryt); niskoprocentowe rudy miedzi. łupki kwarcytowe - łupki metamorficzne drobnoziarniste zbudowane głównie z kwarcu; ł.k. są naturalnym materiałem ogniotrwałym używanym do wykładania pieców i sporządzania zapraw i mas ogniotrwałych łupki ogniotrwałe - łupki ilaste występujące wśród pokładów węgla; po wypaleniu ł.o. są stosowane do wyrobu szamoty. łupki osadowe - skały osadowe o oddzielności warstwowej powstałej pod wpływem ciśnienia górotwórczego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Łupki palne - grupa skał osadowych stanowiących ogniwo przejściowe od skał ilastych i ilasto-mułkowych do węgli; w skład l.p. wchodzą minerały ilaste, kwarc, kalcyt i organiczne substancje palne; ł.p. są stosowane jako paliwa, także jako surowce przemysłu chemicznego łupki szyfrowe - łupki dachowe czarne ze znaczną zawartością węgla; używane do wyrobu tablic do pisania, podłóg, obramowań i in. łupki talkowe - łupki metamorficzne, zbudowane głównie z talku; ł.t. mają duże zastosowanie w przemyśle papierniczym i gumowym (jako wypełniacz), ceramicznym, perfumeryjnym, far- biarskim, lakierniczym, cukrowniczym, przy wyrobie ołówków i materiałów ściernych, jako środek impregnacyjny, jako smar, jako nośnik środków owadobójczych oraz jako materiał izolacyjny. ogniotrwały i kwasoodporny; stosowane też w medycynie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Łupki węglowe - lupki ilaste przerośnięte z substancją organiczną węgla humusowego łupkoporyt - sztuczne kruszywo lekkie otrzymywane przez spiekanie łupków przywęglowych i kruszenie spieku łupkoporyt ze zwałów - naturalne kruszywo lekkie otrzymane przez rozdrobnienie łupków przy- węglowych samoczynnie przepalonych na zwałach. łupkowatość, złupkowacenie - zdolność skały do mechanicznego dzielenia się na cienkie równoległe płatki (uprawnienia budowlane).

Łupliwość drewna

Łupliwość drewna - zdolność rozszczepiania się włókien drzewnych pod działaniem klina w kierunku promieniowym lub stycznym; łupliwość jest odwrotnością wytrzymałości na rozłupanie łupliwość kryształów - zdolność kryształów do pękania wzdłuż tzw. płaszczyzn łupliwości łupliwość skały (program egzamin ustny).

Łupniak, rozłupniak - młot kamieniarski jednoręczny albo dwuręczny z obuchem oraz równoległym do trzonka ostrzem do nacinania w kamieniach twardych rysy przez pobijanie go innym młotem. łuska - część naboju służąca do umieszczenia w niej ładunku prochowego i zapłonnika oraz do zamocowania pocisku i uszczelnienia komory nabojowej w czasie wystrzału łuska - jeden z rodzajów tektonicznych deformacji warstw skalnych; fałd pochylony, w którym jedno ze skrzydeł uległo częściowemu lub całkowitemu wytarciu (opinie o programie).

Łuska cienka warstwa metalu lub tlenków na powierzchni wyrobu metalowego, częściowo lub całkowicie oddzielona od pozostałego materiału; (2) wada odlewu - skorupa łuskowatość - złącza spawanego; zlepienie między warstwami (ściegami) spoiny łuskowina - wada walcówki lub drutu, w kształcie rybiej łuski odpadającej lub częściowo związanej z podłożem albo w postaci długiego zadzioru, którego koniec kryje się czasami w głębi drutu; powstaje w czasie odlewania lub walcowania wlewków.

Łuszczarka - frezarka do obróbki gwintów śrub pociągowych głowicą frezową wyposażoną w noże kształtowe; (2) I. do prętów - tokarka bez- kłowa do obtaczania długich prętów nożami zamocowanymi w dwóch głowicach nożowych, z których jedna obrabia pręt zgrubnie, a druga na gotowe. łuszczarka - skrawarka obwodowa łuszczarka - maszyna młynarska do wyłuskiwania ziarna przeznaczonego na przemiał lub na kaszę (segregator aktów prawnych).

Łuszczarnia - zakład przetwórczy wyposażony w maszyny i urządzenia do przeróbki nasion ryżu, grochu, rzadziej fasoli i soi; w ł. odbywa się oddzielanie zanieczyszczeń, wyłuskiwanie, polerowanie i sortowanie nasion łuszczenie - zmęczeniowy proces zużycia wynikający z okresowo-zmiennych (tętniących) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami