Blog

Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 2
26.02.2020

Magazynowanie kruszyw uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Magazynowanie kruszyw uprawnienia budowlane

Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 3
Magazynowanie kruszyw uprawnienia budowlane

Wytwarzanie betonu w niskich temperaturach wymaga starannego przygotowania. Przygotowanie to polega przede wszystkim na zgromadzeniu na placu usytuowanym w pobliżu stanowiska produkcji betonu odpowiedniej potrzeb ilości kruszyw mineralnych (program uprawnienia budowlane na komputer).

W przypadku niewielkiego zakresu robót prowadzonych w budynku zamkniętym można kruszywa te (np. piasek do zapraw) magazynować w piwnicach. Kruszywa magazynowane na zewnątrz zaleca się zakrywać materiale izolacyjnym (np. matami słomianymi lub trzcinowymi), matami ze spienionych tworzyw sztucznych itp., a następnie przykrywać folią w celu pieczenia przed opadami atmosferycznymi (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Należy przy tym pamiętać, że im bardziej drobne kruszywo jest składowane, tym w większym stopniu - w przypadku braku zabezpieczenia - ulega ono zawilgoceniu, a potem zamarznięciu lub zbryleniu. Na jednej hałdzie powinno się składować kruszywo jednego rodzaju oraz jednej frakcji.

Kruszywo przed zmagazynowani: powinno być sprawdzone pod względem czystości i zawartości ziarn zwietrzałych. Szczególną uwagę należy zwrócić na zawartość w kruszywie domieszek ilastych, których nadmierna ilość może, w przypadku zamarznięcia, spowodować pęcznienie betonu już po ułożeniu go w deskowaniu i uszkodzeniu zabetonowanej konstrukcji (uprawnienia budowlane). Do rozmrażania i podgrzewania kruszywa do temperatury określonej w recepturze dla zaprawy lub mieszanki betonowej używane są niżej podane urządzenia.

Igły parowe. Igła parowa jest wykonana z rury stalowej bez szwu o średnicy 3/4 i długości 1 do 2 m. Ma ona otwory o średnicy 2-3 mm, przez które przedostaje się para do kruszywa.

Para ta doprowadzona jest przewodem gumowym połączonym od góry do stożkowego gwintu. Igła zaopatrzona jest w uchwyt izolowany cieplnie, pozwalający na ręczne nią manipulowanie.
Kotły parowe typu EW-6A (niskociśnieniowe). Parę do igieł dostarcza się ze znanych i dawno stosowanych na budowach kotłów parowych typu EW-6A opalanych węglem (program egzamin ustny).

W nowej konstrukcji tego kotła aparat wyrzutowy został zastąpiony sprężynowym zaworem bezpieczeństwa. Wydajność cieplna kotła wynosi 33 500 kJ/h, a ciśnienie robocze 0,05 MPa, wydajność pary - 128 kg/h, a zużycie węgla o kaloryczności ok. 23 100 kJ/kg - ok. 49 kg/h. Kotły parowe typu EW-6A produkowane są obecnie seryjnie przez wytwórnię urządzeń komunalnych w Lublinie, ul. Bohaterów Monte Cassino 53.
Wytwornica pary typu WN-10 (niskociśnieniowa). Wytwornica pary wodnej przegrzanej o temperaturze 125 C typu WN-10 stanowi zwartą konstrukcję umieszczoną na podwoziu trójkołowym z dyszlem, umożliwiającym przetaczanie jej na placu budowy. Wytwornica ta jest kotłem niskociśnieniowym 0,05 MPa trójstopniowego działania. Zainstalowany w wytwornicy palnik zasilany jest olejem napędowym (opinie o programie).

Znamionowa wydajność cieplna

Agregaty grzewcze bezprzeponowe (mieszankowe). Są to urządzenia, w których spalane paliwo płynne lub stałe przekazuje ciepło przepływającemu przez agregat powietrzu. Powietrze to miesza się ze spalinami i jest wdmuchiwane do pomieszczenia w celu przyspieszenia procesów twardnienia betonu, suszenia tynków lub podkładów betonowych. W czasie działania agregatu w po mieszczeniu nie mogą tam przebywać ludzie (segregator aktów prawnych).

Agregaty tego typu (AGM) wychodzą już z użycia i są zastępowane przez agregaty grzewcze przeponowe typu AGP-50M1. Z produkowanych dawniej i użytkowanych jeszcze na budowach agregatów tego typu najczęściej spotykany jest agregat grzewczy AGM-80 o wydajności ciepła 80 tys. kcal/h.
Przygotowanie środków chemicznych przeciwmrozowych (promocja 3 w 1).

Jako dodatki chemiczne przyspieszające wiązanie i twardnienie betonu i zapraw cementowych stosuje się: chlorek wapniowy, węglany oraz ostatnio dopuszczone do stosowania przez Instytut Techniki Budowlanej nowe środki przećiwmrozowe o nazwie Gelex, Antigel i Rapidbet S2.

Chlorek wapniowy. Środek ten dostępny jest w sprzedaży jako bezwonny biały proszek z odcieniem szarym albo w postaci bloków lub płatków. Pakowany jest ze względu na dużą higroskopijność w szczelne bębny blaszane lub w worki z folii. Masa netto zawartości bębna wynosi od 100 do 300 kg, a worka - 50 kg. Stosowany jest przy temperaturach do - 5°C.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 8 Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 9 Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 10
Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 11
Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 12 Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 13 Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 14
Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Użytkowanie zbiornika zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami