Blog

Połączenie ław zdjęcie nr 2
08.12.2021

Malowanie farbami chlorokauczukowymi

W artykule znajdziesz:

Malowanie farbami chlorokauczukowymi

Połączenie ław zdjęcie nr 3
Malowanie farbami chlorokauczukowymi

Zestawy chlorokauczukowe składające się z farb podkładowych chemoodpornych i emalii nawierzchniowych chemoodpornych stosuje się w warunkach działania atmosfery przemysłowej i morskiej oraz substancji agresywnych o charakterze kwaśnym lub alkalicznym. Zestawy te mogą pracować w temperaturze do 80°C.
Malowanie farbami chlorokauczukowymi wykonuje się pędzlem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Do rozcieńczania farb należy używać rozcieńczalnika 8152-000-000. Farby chlorokauczukowe podkładowe można nakładać w jednej, dwu lub w trzech warstwach. Nałożenie następnych warstw farb podkładowych lub emalii nawierzchniowych chlorokauczukowych można wykonać po 24 godzinach od poprzedniego wymalowania. Podłoża posiadające usterki wyrównuje się przed malowaniem szpachlówką chlorokauczukową.
Zużycie farby: 1 1 wystarcza na jednokrotne pomalowanie ok. 6 m powierzchni.
Farby chlorokauczukowe podkładowe zawierają składniki toksyczne i łatwopalne (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Przy magazynowaniu i malowaniu należy przestrzegać przepisów bhp p.poż. zawartych w „Instrukcji stosowania wyrobów lakierowych chlorokauczukowych i poliwinylowych”.

Emalia chlorokauczukowa chemoodporna (symbol 7262-000) stanowi zawiesinę pigmentów w roztworze chlorokauczuku w węglowodorach aromatycznych, z dodatkiem plastyfikatorów i innych substancji błonotwórczych. Symbole kolorów: biała - 010; szara jasna - 860; czerwona tlenowa - 250; czarna - 990.
Emalie chlorokauczukowe chemoodporne tworzą powłoki szybkoschnące o wysokim połysku lakierowym i wysokiej elastyczności. Powłoki z emalii chlorokauczukowych są niepalne, charakteryzują się wysoką chemoodpornością.
Wg wymagań normy BN-64/6115-18 „Emalie chlorokauczukowe chemoodporne” oraz „Instrukcji stosowania wyrobów lakierowych chlorokauczukowych i poliwinylowych” emalie chlorokauczukowe i wykonane z nich powłoki mają właściwości (uprawnienia budowlane).

Zużycie emalii

Emalie chlorokauczukowe chemoodporne stosuje się do zabezpieczania konstrukcji i elementów budowlanych przed działaniem gazów i par agresywnych, roztworów soli, ługów, kwasów organicznych i nieorganicznych oraz substancji utleniających.
Stosuje się je do pokryć wewnętrznych i zewnętrznych w zakładach przemysłu chemicznego, hutach, kopalniach i we włókiennictwie. Maksymalna temperatura eksploatacji powłok chlorokauczukowych wynosi 80°C (program egzamin ustny).

Emalie chemoodporne chlorokauczukowe stosuje się:
- do zabezpieczania konstrukcji metalowych jako farby nawierzchniowe w zestawach z farbami podkładowymi chlorokauczukowymi chemoodpornymi lub miniowymi olejnymi,
- do zabezpieczania betonów i tynków, uprzednio zafluatowanych, bezpośrednio lub w zestawach z farbami chlorokauczukowymi podkładowymi,
- do zabezpieczania elementów drewnianych uprzednio zapokostowanych (opinie o programie).

Emalie chlorokauczukowe nanosi się na powierzchnie za pomocą pędzla lub przez natrysk pistoletem, przy czym ten ostatni sposób malowania jest bardziej wskazany. Do rozcieńczania emalii chlorokauczukowych należy używać
rozcieńczalnika 8152-000-000. Każda warstwa emalii powinna schnąć 24 godz przed wymalowaniem następnej warstwy. Gotową powłokę należy sezonować IOH-14 dni. Grubość warstwy gwarantującej dobre zabezpieczenie powinna wynosić 200-f-250 mikronów, co uzyskuje się przez nałożenie 4-6 warstw. W przypadku, gdy emalie chlorokauczukowe nanosi się bezpośrednio na podłoże, do jego wyrównania można użyć szpachlówki chlorokauczukowej. Dokładny sposób malowania emaliami chlorokauczukowymi znajduje się. w „Instrukcji stosowania wyrobów lakierowych chlorokauczukowych i poliwinylowych” (segregator aktów prawnych).
Zużycie emalii: 1 1 wystarcza na jednokrotne pomalowanie ok. 6 m powierzchni.

Emalie chlorokauczukowe zawierają składniki toksyczne i łatwopalne. Przy przechowywaniu i malowaniu należy przestrzegać przepisów bhp i p.poż. zawartych w podanej wyżej instrukcji (promocja 3 w 1).
Lakier chlorokauczukowy chemoodporny bezbarwny stanowi roztwór chlorokauczuku modyfikowanego olejem lnianym w węglowodorach aromatycznych i alifatycznych.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Połączenie ław zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Połączenie ław zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Połączenie ław zdjęcie nr 8 Połączenie ław zdjęcie nr 9 Połączenie ław zdjęcie nr 10
Połączenie ław zdjęcie nr 11
Połączenie ław zdjęcie nr 12 Połączenie ław zdjęcie nr 13 Połączenie ław zdjęcie nr 14
Połączenie ław zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Połączenie ław zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Połączenie ław zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami