Blog

10.03.2022

Masy nieuresorowane pojazdu

W artykule znajdziesz:

Masy nieuresorowane pojazdu

Masy nieuresorowane pojazdu - masy zespołów pojazdu spoczywające bezpośrednio na podwoziu, bez elementów resorujących masy odkrywkowe, masy urabiane - w kopalniach odkrywkowych ogół mas skalnych stanowiących przedmiot urabiania, ładowania i transportu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Masy plastyczne - tworzywa sztuczne masy urabiane - masy odkrywkowe masyw, ogumienie pełne - ogumienie w postaci pierścienia gumowego zamocowanego na stałe na obręczy koła jezdnego Maszt (I) wysoka, smukła budowla wsporcza główne drzewce omasztowania żaglowca służące do podnoszenia żagli; na statkach z napędem mechanicznym na m. zawiesza się anteny, światła itp.

Maszt antenowy - maszt używany do zawieszania sieci anten bądź też będący sam pionowym elementem promieniującym maszt eksploatacyjny - maszt wydobywczy maszt montażowy - inż. dźwignica składająca się z zakotwionego masztu i wciągarki, stosowana do podnoszenia w pionie elementów montowanego obiektu Maszt rurociągowy - konstrukcja słupowa wykonana najczęściej ze stali, służąca do przymocowania napowietrznego rurociągu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Maszt wiertniczy - urządzenie o lekkiej przystosowanej do łatwego transportu konstrukcji stalowej w kształcie litery A, spełniające zadania wieży wiertniczej przy płytszych wierceniach maszt wydobywczy, maszt eksploatacyjny - uproszczona konstrukcja słupowa przystosowana do czynności związanych z wydobywaniem płynu złożowego i obróbką odwiertu maszt zasilający - urządzenie na stanowisku startowym kosmodromu w postaci masztu, służące do podłączania rurociągów zasilających do drugiego i wyższych stopni rakiety masztówka, pokładówka przymasztowa - mała nadbudowa na pokładzie statku u podstawy masztu (uprawnienia budowlane).

Maszyna

Maszyna - urządzenie techniczne składające się zwykle z szeregu mechanizmów we wspólnym kadłubie, których zadaniem jest przenoszenie określonych ruchów i sił, co prowadzi do wykonania pracy użytecznej lub przekształcenia energii; m. dzieli się wg przeznaczenia (funkcji) na: m. technologiczne, które służą do przetwarzania surowców lub półwyrobów, polegającego na zmianie ich kształtu, objętości, własności fizycznych lub chemicznych itp. i na wytworzeniu w ten sposób gotowego wyrobu lub półwyrobu; m. transportowego zmiany położenia ciał stałych, cieczy i gazów; m. energetyczne — wytwarzające z energii mechanicznej inne rodzaje energii lub też wytwarzające energię mechaniczną z innych rodzajów energii (różne rodzaje silników) (program egzamin ustny).

Maszyna analogowa - komputer analogowy maszyna arkuszowa, arkuszówka - maszyna drukująca przystosowana do zadrukowywania podłoża drukowego w postaci oddzielnych arkuszy np. papieru, tworzywa sztucznego itp.; por. maszyna zwojowa (opinie o programie).

Maszyna asynchroniczna - maszyna prądu przemiennego, w której stosunek częstotliwości indukowanych sił elektromotorycznych do prędkości obrotowej nie jest stały maszyna chroniona - maszyna półotwarta, w której otwory przewietrzne są przykryte osłonami ażurowymi, zapobiegającymi przypadkowemu dotknięciu części wirujących lub będących pod napięciem i przedostawaniu się do jej wnętrza ciał stałych powyżej pewnego wymiaru, bez względu na kierunek, z którego padają, nie zapobiegającymi jednak przedostawaniu się wody (segregator aktów prawnych). Maszyna cieplna - urządzenie, w którym kosztem włożonej energii w postaci ciepła otrzymuje się pracę mechaniczną lub odwrotnie - kosztem włożonej pracy - ciepło; do należą silniki cieplne, pompy cieplne i chłodziarki maszyna cybernetyczna - maszyna samosterowna do przetwarzania informacji; przykładem są np. maszyny tłumaczące, modele cybernetyczne odtwarzające procesy fizjologiczne itd. maszyna cyfrowa - komputer cyfrowy maszyna do fotoskładu - składarka fotograficzna maszyna do liczenia - maszyna biurowa (mechaniczna, elektromechaniczna, elektroniczna) wykonująca działania arytmetyczne; do zalicza się arytmometry, maszyny kalkulacyjne, sumujące, licząco-analityczne. księgujące itp. (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami