Blog

Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 2
10.03.2022

Masy nieuresorowane pojazdu

W artykule znajdziesz:

Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 3
Masy nieuresorowane pojazdu

Masy nieuresorowane pojazdu - masy zespołów pojazdu spoczywające bezpośrednio na podwoziu, bez elementów resorujących masy odkrywkowe, masy urabiane - w kopalniach odkrywkowych ogół mas skalnych stanowiących przedmiot urabiania, ładowania i transportu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Masy plastyczne - tworzywa sztuczne masy urabiane - masy odkrywkowe masyw, ogumienie pełne - ogumienie w postaci pierścienia gumowego zamocowanego na stałe na obręczy koła jezdnego Maszt (I) wysoka, smukła budowla wsporcza główne drzewce omasztowania żaglowca służące do podnoszenia żagli; na statkach z napędem mechanicznym na m. zawiesza się anteny, światła itp.

Maszt antenowy - maszt używany do zawieszania sieci anten bądź też będący sam pionowym elementem promieniującym maszt eksploatacyjny - maszt wydobywczy maszt montażowy - inż. dźwignica składająca się z zakotwionego masztu i wciągarki, stosowana do podnoszenia w pionie elementów montowanego obiektu Maszt rurociągowy - konstrukcja słupowa wykonana najczęściej ze stali, służąca do przymocowania napowietrznego rurociągu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Maszt wiertniczy - urządzenie o lekkiej przystosowanej do łatwego transportu konstrukcji stalowej w kształcie litery A, spełniające zadania wieży wiertniczej przy płytszych wierceniach maszt wydobywczy, maszt eksploatacyjny - uproszczona konstrukcja słupowa przystosowana do czynności związanych z wydobywaniem płynu złożowego i obróbką odwiertu maszt zasilający - urządzenie na stanowisku startowym kosmodromu w postaci masztu, służące do podłączania rurociągów zasilających do drugiego i wyższych stopni rakiety masztówka, pokładówka przymasztowa - mała nadbudowa na pokładzie statku u podstawy masztu (uprawnienia budowlane).

Maszyna

Maszyna - urządzenie techniczne składające się zwykle z szeregu mechanizmów we wspólnym kadłubie, których zadaniem jest przenoszenie określonych ruchów i sił, co prowadzi do wykonania pracy użytecznej lub przekształcenia energii; m. dzieli się wg przeznaczenia (funkcji) na: m. technologiczne, które służą do przetwarzania surowców lub półwyrobów, polegającego na zmianie ich kształtu, objętości, własności fizycznych lub chemicznych itp. i na wytworzeniu w ten sposób gotowego wyrobu lub półwyrobu; m. transportowego zmiany położenia ciał stałych, cieczy i gazów; m. energetyczne — wytwarzające z energii mechanicznej inne rodzaje energii lub też wytwarzające energię mechaniczną z innych rodzajów energii (różne rodzaje silników) (program egzamin ustny).

Maszyna analogowa - komputer analogowy maszyna arkuszowa, arkuszówka - maszyna drukująca przystosowana do zadrukowywania podłoża drukowego w postaci oddzielnych arkuszy np. papieru, tworzywa sztucznego itp.; por. maszyna zwojowa (opinie o programie).

Maszyna asynchroniczna - maszyna prądu przemiennego, w której stosunek częstotliwości indukowanych sił elektromotorycznych do prędkości obrotowej nie jest stały maszyna chroniona - maszyna półotwarta, w której otwory przewietrzne są przykryte osłonami ażurowymi, zapobiegającymi przypadkowemu dotknięciu części wirujących lub będących pod napięciem i przedostawaniu się do jej wnętrza ciał stałych powyżej pewnego wymiaru, bez względu na kierunek, z którego padają, nie zapobiegającymi jednak przedostawaniu się wody (segregator aktów prawnych). Maszyna cieplna - urządzenie, w którym kosztem włożonej energii w postaci ciepła otrzymuje się pracę mechaniczną lub odwrotnie - kosztem włożonej pracy - ciepło; do należą silniki cieplne, pompy cieplne i chłodziarki maszyna cybernetyczna - maszyna samosterowna do przetwarzania informacji; przykładem są np. maszyny tłumaczące, modele cybernetyczne odtwarzające procesy fizjologiczne itd. maszyna cyfrowa - komputer cyfrowy maszyna do fotoskładu - składarka fotograficzna maszyna do liczenia - maszyna biurowa (mechaniczna, elektromechaniczna, elektroniczna) wykonująca działania arytmetyczne; do zalicza się arytmometry, maszyny kalkulacyjne, sumujące, licząco-analityczne. księgujące itp. (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 8 Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 9 Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 10
Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 11
Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 12 Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 13 Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 14
Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami