Blog
Materiał podsadzkowy
W artykule znajdziesz:
Materiał podsadzkowy -materiał używany do podsadzki; jako m.p. wykorzystuje się najczęściej skały płonne i piasek materiał siewny - wszelkie organy roślinne służące do rozmnażania, zarówno generatywne (nasiona, ziarniaki, owocki itp), zwane potocznie „nasionami”, jak i wegetatywne, a więc bulwy, cebule, kłącza, rozłogi itp. materiał spiekany - spiek materiał ślepy - justunek materiał wyjściowy - materiał przeznaczony do obróbki w tej postaci, w jakiej jest przekazywany z magazynu do pierwszej operacji procesu technologicznego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Materiał zecerski - zestaw czcionek, linii i justunku przeznaczony do formowania składów zecerskich; m.z. z oczkiem obejmuje czcionki i linie dające w druku odbitkę litery’, cyfry, linii itd.; m.z. ślepy (justunek) nie daje odbitek w druku. Materiał złożony, kompozyt - material, będący ciałem stałym powstałym przez fizyczne połączenie dwóch lub więcej materiałów’ wyjściowych, które łącznie tworzą układ wielofazowy o własnościach odmiennych od własności poszczególnych składników (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Materiałochłonność - masa surowców i innych materiałów zużywanych w procesie produkcyjnym; (2) udział kosztów materiałowych w całkowitych kosztach produkcji (uprawnienia budowlane).
Materiałochłonność (procesu), wydajność materiałowa procesu - stosunek ilości materiałów teoretycznie niezbędnych do wytworzenia określonej ilości produktu do ilości rzeczywiście zużytych w tym procesie.
Materiałoznawstwo - dyscyplina naukowa zajmująca się badaniem i wykorzystywaniem specyficznych własności mechanicznych, fizycznych i chemicznych różnych ciał w celu ich racjonalnego stosowania w praktyce; por. inżynieria materiałowa (program egzamin ustny).
Materiały barwne
Materiały barwne - materiały, na których w wyniku naświetlania i obróbki chemicznej powstaje obraz jednobarwny lub wielobarwny, którego barwy znajdują się w zależności funkcjonalnej od barw oryginału materiały strzelnicze niewybuchowe (opinie o programie).
materiały bitumiczne - materiały ciekłe i półstałe, zawierające bitumy naturalne lub pirogcniczne; m.b. są stosowane do budowy dróg oraz jako zalewy w budownictwie, w elektrotechnice itp. materiały budowlane — materiały używane do wznoszenia i naprawy budowli; zależnie od przeznaczenia rozróżnia się m.b. konstrukcyjne, i n s t a I a c yj n e i izolacyjne materiały ceramiczne - materiały jedno- lub wieloskładnikowe wytwarzane przez spiekanie w wysokiej temperaturze proszków surowców nieorganicznych pochodzenia głównie mineralnego (np. tlenki, krzemiany, glinokrzemiany, fluorki itp.); w strukturze m.c. wyróżnia się trzy główne fazy: krystaliczną, bezpostaciową (szklistą) i gazową (wypełniającą pory), od których zależą ich własności; m.c. mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach techniki - w budownictwie, technice jądrowej, do wyrobu aparatury elektrotechnicznej i elektronicznej, materiałów ogniotrwałych i chemicznie odpornych (segregator aktów prawnych).
materiały ceroplastyczne - materiały otrzymywane z tworzyw sztucznych termo- lub chemioutwardzalnych, w których jako napełniaczy użyto dielektryków ceramicznych, dają się łatwo formować, tak jak tworzywa sztuczne; stosowane jako dielektry ki kondensatorowe np. do produkcji trymerów o skomplikowanych kształtach i materiały izolacyjne o zwiększonej przenikalności elektrycznej.
materiały cierne - materiały charakteryzujące się wysokim współczynnikiem tarcia, np. sprzęgłowy spiek cierny na osnowie miedzi do pracy w oleju, hamulcowy spiek cierny na osnowie żelaza (promocja 3 w 1).
materiały ciosane - sortymenty wymiarowe wyrabiane z drewna okrągłego przez ociosywanie siekierą lub toporem; należą tu np. podkłady ciosane, krawędziaki ciosane materiały czarno-białe - materiały, na których w wyniku naświetlenia i obróbki chemicznej powstaje obraz jednobarwny (np. czarnobrunatny) na tle jednobarwnym (np. kremowym) materiały dokumentowe - materiały przeznaczone do kopiowania stykowego lub optycznego dokumentów pisanych, rysowanych i drukowanych.
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32