Maty z wełny mineralnej

Maty z wełny mineralnej

Filce i płyty z wełny mineralnej stosuje się do izolacji cieplnej i akustycznej ścian, stropów, stropodachów. Filce stosuje się głównie do izolacji pomieszczeń poziomych przez okładanie, natomiast płyt używa się wszędzie tam, gdzie wymagana jest większa sztywność materiału. W budownictwie indywidualnym najczęściej stosuje się do wykonywania ścian warstwowych oraz ocieplania poddaszy. Przechowywanie i transport. Filce i płyty przechowuje się w pozycji leżącej, ułożone w warstwy najwyżej do wysokości 2 m, w pomieszczeniach zabezpieczonych od opadów i wilgoci. W czasie transportu należy chronić je przed zamoknięciem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Określenie. Mata z wełny mineralnej jest to elastyczna warstwa wełny mineralnej przyszyta nićmi do jedno- lub dwustronnej okładziny z tektury, papieru, welonu szklanego i in. Właściwości. Maty z wełny mineralnej są doskonałym materiałem do izolacji ciepłochronnych. Są ekonomiczne i tanie. Nie ulegają gniciu i nie sprzyjają zagnieżdżeniu się w nich robactwa lub gryzoni. Należą do materiałów niepalnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Gęstość pozorna 60 kg/m3. Współczynnik przewodzenia ciepła X - 0,035 kcal/(m*h‘°C) [0,041 W/(m*K)]. Wymiary w mm: długość 3000, szerokość 1000, grubość 50 i 80. W zależności od sposobów wykończenia rozróżnia się maty z jednostronną okładziną z: folii aluminiowej lub welonu szklanego, papieru marszczonego, tektury falistej (uprawnienia budowlane).

Zastosowanie. Maty z waty mineralnej stosuje się do izolacji cieplnej i akustycznej głównie w przegrodach pionowych. Ponadto używa się je do izolacji termicznej przewodów grzewczych z ciepłą wodą, pojemników, zbiorników itp. Przechowywanie. Maty z waty mineralnej przechowuje się zwinięte w rulonach ułożonych w pozycji leżącej warstwami najwyżej do wysokości 2 m (program egzamin ustny).

Składuje się w pomieszczeniach zabezpieczających przed opadami atmosferycznymi i wilgocią. W czasie transportu należy chronić je przed zamoknięciem (opinie o programie). Płyty z waty mineralnej z uszlachetnioną powierzchnią Określenie. Płyty z waty mineralnej są materiałem izolacyjnym, produkowanym z włókien mineralnych połączonych lepiszczem syntetycznym i jednostronnie pokrytych farbą, tkaniną szklaną, folią itp.

Właściwości wyrobów z waty szklanej

Właściwości. Właściwości płyt są zbliżone do innych wyrobów z waty mineralnej poprzednio opisanych. W zależności od sposobu wykończenia rozróżnia się następujące rodzaje płyt z wełny mineralnej: jednostronnie pokryte farbą, welonem szklanym lub tkaniną szklaną, jednostronnie laminowane folią aluminiową, jednostronnie laminowane folią tereftalową lub folią PCW (segregator aktów prawnych).

Zastosowanie. Płyty mineralne z uszlachetnioną powierzchnią stosuje się jako elementy dekoracyjne do wykonywania wewnętrznych wykładzin dźwiękochłonnych ścian i sufitów. Poza tym służą do izolacji termicznej i akustycznej przegród wielowarstwowych, lekkich ścian osłonowych. Można ich również używać jako izolację cieplną stropów nad piwnicami i pod poddaszem, stropodachów itp.

Przechowywanie i transport. Warunki przechowywania i transportu są takie same jak filców i płyt z wełny mineralnej. Wyroby z waty i włókien szklanych Określenie. Wata szklana jest lekkim materiałem izolacyjnym składającym się z cienkich i elastycznych włókien szklanych o barwie białej. Właściwości. Wata szklana jest doskonałym, a jednocześnie tanim materiałem izolacyjnym cieplnym, akustycznym i elektrycznym. Właściwości wyrobów z waty szklanej są podobne do wyrobów z wełny mineralnej z tym, że gęstość pozorna waty szklanej jest trochę mniejsza (jest lżejsza) niż wełny mineralnej przy takim samym współczynniku przewodzenia ciepła (promocja 3 w 1). Istotną wadą jest konieczność zachowania ostrożności, ponieważ cienkie włókna szklane łatwo się kruszą i wbijają w skórę  z włókien szklanych, maty z przędzy i waty szklanej. Zastosowanie. Wyroby z waty szklanej mają takie samo zastosowanie jak wyroby z wełny mineralnej. Przechowywanie i transport. Warunki przechowywania i transportu takie same jak wyrobów z wełny mineralnej.

38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !