Blog

Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 2
16.05.2022

Mechanizm mieszania

W artykule znajdziesz:

Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 3
Mechanizm mieszania

Betoniarka S-773 o pojemności 500 (300) do wykonywania mieszanek betonowych na kruszywach o wielkości do 70 mm przeznaczona jest dla wytwórni betonu i betonowni. Przestrzeń robocza korpusu w kształcie pierścienia jest zamknięta między walcami zewnętrznym wewnętrznym. Walec wewnętrzny chroni przed powstawaniem „martwych” stref w czasie mieszania (program uprawnienia budowlane na komputer).

Mechanizm mieszania umieszczony w przestrzeni roboczej jest to wirnik sześcioprętowy, na końcach którego na specjalnych urządzeniach amortyzujących (zapobiegających zniszczeniu mechanizmu w przypadku przedostania się dużych, nie kruszących się przedmiotów pomiędzy łopatki i misę) zamontowano łapy. Na uchwytach ustawiono pięć łopatek mieszających i dwie czyszczące. Łopatki mieszające są tak rozmieszczone w planie, że przy obracaniu się wirnika przekrywają całą pierścieniową przestrzeń roboczą mieszarki, zapewniając szybkie i dokładne zmieszanie materiałów. Łopatki oczyszczają pionowe walcowe powierzchnie przestrzeni pierścieniowej. Odstępy między ścianką pionową i zewnętrznym zgarniakiem czyszczącym reguluje się śrubami i nakrętkami, a między nią i zgarniakiem wewnętrznym - jego obrotem (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Na zewnętrznym obwodzie korpusu umieszczona jest rura doprowadzająca wodę do mieszarki.

Betoniarka S-951 o pojemności 1200 (800) 1 przeznaczona jest dla wytwórni betonów i zapraw. Składa się ona z ramy, opierającej się na niej misy pionowej, silnika, jarzma z łopatkami i zamknięcia z napędem pneumatycznym (uprawnienia budowlane). Misę tworzą dwa pionowe walce o różnych średnicach, wstawione współśrodkowo jeden w drugim na wspólnym dnie; powstaje w ten sposób pierścieniowa przestrzeń mieszalna, wyłożona płytą wymienną ze stali węglowej. Walec wewnętrzny jest przeznaczony do zapobiegania powstawaniu „martwych” stref w czasie mieszania. Misa zamykana jest pokrywami odchylnymi, w jednej z nich znajduje się otwór załadowczy, a w drugiej - otwór wzierny (program egzamin ustny).

Łopatki mieszadłowe

Łopatki mieszadłowe, obracające się dokoła osi centralnej, obracają się jednocześnie dokoła osi własnych. Mechanizmy łopatkowe składają się z wałów, obejm, do których przymocowuje się śrubami na sztywno pręty pionowe z przyspawanymi do nich w dwa rzędy na wysokość łopatkami. Na poprzeczce zamocowane są łopatka zbierająca (do nieustannego doprowadzania materiałów pod łopatki mieszające), skrobaki czyszczące wewnętrzny i zewnętrzny (do oczyszczania pionowych ścianek walców misy i kadłuba). Woda do mieszarki doprowadzana jest z dozownika specjalnym przewodem rurowym (opinie o programie).

Mieszarka może mieć sterowanie miejscowe, bezpośrednio na mieszarce, lub zdalne - z pulpitu oddziału dozowników. Doświadczenie nabyte przy eksploatacji mieszarek S-773 i S-951 wykazuje, że zapewniają one wykonywanie betonu keramzytowego zadowałającej jakości i, prawdopodobnie, mogą zastąpić specjalne mieszarki SM-806 i SM-949 (segregator aktów prawnych).

Betoniarkę S-945 o pojemności 250 (165) 1 do wykonywania mieszanek betonowych i zapraw (o wielkości kruszyw do 70 mm) można wykorzystać na poligonach. Urządzenie mieszalnicze składa się z wirnika, do którego za pomocą wieszaków i wsporników zamocowuje się denne przegubowo zawieszone łopatki, jak również zgarniaki zewnętrzny i wewnętrzny, zaopatrzone w amortyzatory ze sprężynami w korpusie. Dozownik wody zastosowano typu wirnikowego DPT-1. Zlewanie wody na zarób, trwające 13-18 sekund, odbywa się rurami perforowanymi, przekrywającymi 2/3 pierścieniowej przestrzeni mieszalnej (promocja 3 w 1).

Warunki technologiczne mieszania. Do mieszarki o działaniu cyklicznym doprowadza się początkowo 15-20% wody potrzebnej do zarobienia mieszanki, następnie ładuje się jednocześnie cement i kruszywa, dolewając w dalszym ciągu wodę do potrzebnej ilości. Przy stosowaniu dodatków aktywnych na mokro początkowo wprowadza się do mieszarki ich roztwór wodny, następnie cement i po krótkotrwałym mieszaniu - kruszywa. Jeśli woda jest podgrzewana, wówczas jednocześnie z początkiem jej doprowadzania ładuje się kruszywo grube i dopiero po wlaniu mniej więcej połowy wymaganej ilości wody i kilku obrotach bębna (misy) mieszarki ładuje się piasek i cement.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 8 Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 9 Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 10
Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 11
Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 12 Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 13 Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 14
Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Powierzchnia deskowania zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami