Blog
Miejsca postojowe dla niepełnosprawnych w garażu
W artykule znajdziesz:
Miejsca postojowe dla niepełnosprawnych w garażu
Deficyt miejsc postojowych jest dziś poważnym problemem wielu miast i osiedli (program na komputer). Problem ten widoczny jest również w garażach podziemnych – domów wielorodzinnych, jak i centrów handlowych. Przepisy prawa budowlanego, które weszły w życie 1 stycznia 2018 wprowadzają pewne zmiany dotyczące wytyczania miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, w garażach podziemnych. I tak, minimalna szerokość takiego miejsca powinna wynosić 360 cm, a minimalna długość 500 cm (program na telefon).
Pytania testowe na uprawnienia budowlane
Wymiar te są o 20 cm większe wobec tych, które obowiązywały do tej pory (program na egzamin ustny). Konieczność wprowadzenia nowego rozporządzenia została spowodowana realiami życia. Samochody stają się coraz większe – dotyczy to zarówno aut przystosowanych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne, jak również pozostałych samochodów osobowych (promocja 3 w 1). Pozostawienie dawnych wymiarów miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, wiązało się z coraz większymi problemami w bezpiecznym i wygodnym zaparkowaniu samochodu i dostaniu się do niego osoby (segregator), poruszającej się np. na wózku inwalidzkim (opinie).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32