Data publikacji: 30.05.2018
Miejsca postojowe dla niepełnosprawnych w garażu
Deficyt miejsc postojowych jest dziś poważnym problemem wielu miast i osiedli (program na komputer). Problem ten widoczny jest również w garażach podziemnych – domów wielorodzinnych, jak i centrów handlowych. Przepisy prawa budowlanego, które weszły w życie 1 stycznia 2018 wprowadzają pewne zmiany dotyczące wytyczania miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, w garażach podziemnych. I tak, minimalna szerokość takiego miejsca powinna wynosić 360 cm, a minimalna długość 500 cm (program na telefon).
Pytania testowe na uprawnienia budowlane

Wymiar te są o 20 cm większe wobec tych, które obowiązywały do tej pory (program na egzamin ustny). Konieczność wprowadzenia nowego rozporządzenia została spowodowana realiami życia. Samochody stają się coraz większe – dotyczy to zarówno aut przystosowanych do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne, jak również pozostałych samochodów osobowych (promocja 3 w 1). Pozostawienie dawnych wymiarów miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, wiązało się z coraz większymi problemami w bezpiecznym i wygodnym zaparkowaniu samochodu i dostaniu się do niego osoby (segregator), poruszającej się np. na wózku inwalidzkim (opinie).







53 465

98%

32
Powiązane artykuły

Wyroby hutnicze do produktów usuwanych w procesie hutniczym, czyli przetwarzania substancji metalicznych, takich jak żelazo, stal, aluminium, miedź i inne,…

Pręty stalowe do produktów w postaci walcowanych lub ciągnionych wałków wykonanych ze stali. Są jednym z szeroko dostępnych w różnych…

Punkty geodezyjne, także punktami geodezyjnymi, są dokładnie i po wycelowaniu w punkty na powierzchni ziemi, które służą jako punkty odniesienia…

Działka gruntu do fragmentu ziemi, który jest oddzielony od innych działek lub terenów na podstawie prawnych lub geograficznych granic. Działka…