Blog
Miejsce studzenia
W artykule znajdziesz:
Jednocześnie przy organizowaniu elektronagrzewu betonu w formach bateryjnych powstają znaczne trudności z izolowaniem szkieletów zbrojeniowych i podłączaniem przegród do sieci elektrycznej; należy również wziąć pod uwagę skomplikowane zabiegi ochronne potrzebne dla stworzenia bezpiecznych warunków pracy. Rozformowanie gotowych wyrobów przeprowadza się przez kolejne przesuwanie przegród formy bateryjnej (program uprawnienia budowlane na komputer). W celu ułatwienia i przyspieszenia procesu rozformowania zaleca się krótkotrwałe wibrowanie przegród. Po tym ścianka lekko odstaje od wyrobu i odsuwa się, a wyrób zostaje wyjęty suwnicą zaopatrzoną w zawiesie i przeniesiony na miejsce studzenia albo do komór dojrzewania. W takiej samej kolejności wydobywa się z formy bateryjnej wszystkie gotowe wyroby. Następnie rozpoczyna się na nowo przygotowanie instalacji form bateryjnych do wstępnego betonowania (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W ciągu ostatnich lat wybudowano w Związku Radzieckim wg projektów Instytutu Giprostrojindustrija dużą liczbę fabryk budowy domów wielkopłytowych o rocznej zdolności produkcyjnej 35, 70 i 140 tys. m2 powierzchni mieszkalnej, w których przewidziano produkcję wyrobów w formach bateryjnych (uprawnienia budowlane).
Spośród nowych opracowań projektowych należy wskazać typowe projekty kombinatów budowy domów wielkopłytowych o zdolności produkcyjnej 80 i 160 tys. m2 powierzchni mieszkalnej rocznie (dla produkcji domów serii 1-464A), opracowane przez instytut Giprostrojmatieriały razem z instytutem Promstrojprojekt (program egzamin ustny).
Obróbka cieplna wyrobów
W kombinacie o zdolności produkcyjnej 160 tys. m2 powierzchni mieszkalnej rocznie produkcja płyt stropowych i płyt ścian wewnętrznych odbywa się w formach bateryjnych. Do przyjmowania i wydawania mieszanki betonowej przewidziano w projekcie jedną gaszarkę, która przesuwając się od formy do formy zabezpiecza całą grupę form, co w odróżnieniu od dotychczas przyjętych typowych rozwiązań zmniejsza ilość gaszarek i eliminuje ich przemywanie po ułożeniu mieszanki betonowej do formy (opinie o programie).
Obróbkę cieplną wyrobów w przegrodach parowych formy bateryjnej należy przeprowadzać wg następującego reżymu: podnoszenie temperatury do 95H-100°C w ciągu 2-2,5 godz., nagrzewanie izotermiczne 4-4,5 godz. i obniżanie temperatury 2 godz. Przy takim reżymie cykl obrotu formy bateryjnej wynosi 1,5 raza w ciągu doby.
Do obróbki powierzchni gotowych wyrobów ustawiona została w jednej z naw bloku produkcyjnego taśma wykończania. Odmianą taśmowej technologii produkcji wyrobów żelbetowych jest technologia wytwarzania wyrobów na maszynach wibrowalcujących konstrukcji inż. N. J. Kozłowa. Technologia ta pozwala zrealizować ciągły, całkowicie zmechanizowany proces produkcji wyrobów żelbetowych (segregator aktów prawnych). Cechą charakterystyczną tej technologii jest to, że cały proces wytwarzania wyrobów, od przygotowania mieszanki betonowej do wydania gotowych wyrobów, jest realizowany na jednym agregacie - maszynie wibrowalcującej.
W ostatnich latach w wielu wytwórniach wyrobów żelbetowych zastosowano maszyny wibrowalcujące różnej konstrukcji i opracowano technologię produkcji wyrobów żelbetowych dość szerokiego asortymentu. Obecnie metodą wibracyjnego walcowania wytwarza się gęstożebrowe cienkościenne żelbetowe płyty łupinowe, które wykorzystuje się jako przekrycia budynków mieszkalnych oraz żebrowe i płaskie płyty dla miejskich kolektorów podziemnych. Tą samą metodą wytwarza się płaskie żelbetowe płyty stropowe grubości 140 mm o wymiarze pokoju oraz płyty grubości 140-M60 mm dla ścian nośnych między pokojowych i międzymieszkaniowych (promocja 3 w 1). Oprócz tego, metodą walcowania wibracyjnego wytwarza się płyty keramzytobetonowe o grubości 320 mm dla ścian zewnętrznych 9-M7- i 25-kondygnacjowych wielkopłytowych budynków mieszkalnych.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32