Blog

Punkt wyjściowy zdjęcie nr 2
06.05.2021

Mielenie paliwa stałego

W artykule znajdziesz:

Mielenie paliwa stałego

Punkt wyjściowy zdjęcie nr 3
Mielenie paliwa stałego

Mielenie paliwa stałego nie stanowi w przemyśle cementowym problemu kluczowego i nie nastręcza szczególnych trudności. W przypadku mokrej metody produkcji cementu ilościowe zapotrzebowanie mielonego węgla nie przekracza 25°/o w stosunku do ilości przerabianego surowca i nie sięga 40% w stosunku do ilości przemielonego klinkieru. W przypadku metody suchej zapotrzebowanie paliwa jest oczywiście odpowiednio mniejsze (program uprawnienia budowlane na komputer).
Różne gatunki węgla wykazują między sobą określone różnice mielności, ale w toku ustalonej dostawy z jednego źródła można oczekiwać znacznej jednorodności węgla.

Ze względu na uzasadniony ekonomicznie fakt stosowania przez przemysł cementowy gorszych i drobnoziarnistych gatunków węgla, należy się liczyć z tym, że niektóre dostawy miału węglowego bywają zanieczyszczone domieszką piasku kwarcowego stosowanego w górnictwie do podsadzania, czyli zapełniania pustek pozostałych po wyeksploatowaniu węgla. Piasek ten miele się znacznie trudniej od węgla, ale w zasadzie nie zakłóca procesu mielenia, natomiast utrudnia spalanie węgla i przy obliczaniu zestawu surowca nie może być traktowany jako przyswajalny przez wapno składnik popiołu, ponieważ prawie w całości trafia do analitycznej pozycji - „części nierozpuszczalne” (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wypada dodać, że mielenie węgla kamiennego wymaga zachowania szczególnych warunków w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej, w związku z groźbą wybuchu pyłu węglowego zawieszonego w powietrzu.

Zasygnalizowane wyżej specyficzne zagadnienia występujące przy mieleniu trzech różnych materiałów surowca, klinkieru, paliwa stałego w małym tylko stopniu wpływają na generalne problemy dotyczące mielenia. Nie można jednak zaprzeczyć, że mielenie surowca, połączone często z jego suszeniem, nastręcza najwięcej różnorodnych zagadnień technologicznych (uprawnienia budowlane).

Problematyka mielenia

Omawiając problematykę mielenia wielkoprzemysłowego trzeba wyróżnić i przeanalizować dwa zagadnienia: sposób mielenia, a więc typ młyna, oraz układ, w jakim młyn pracuje, czyli drogę (bądź drogi), jaką materiał przebywa w czasie przechodzenia przez instalację młynową (program egzamin ustny).

Do końca lat sześćdziesiątych mielenie realizowano w przemyśle cementowym prawie wyłącznie za pomocą wielokomorowych kulowych młynów rurowych, które w zastosowaniu do surowca i paiiwa stałego konstruowane bywały także jako aparaty susząco-mielące. Młyny te w swej najbardziej rozpowszechnionej postaci stanowią cylindryczne walczaki o stosunku długości do średnicy {L/D) od 3 do 7, zaopatrzone w staliwne ściany czołowe z przelotowymi czopami opartymi na dwóch półpanewkowych łożyskach ślizgowych (opinie o programie). Wewnętrzne ściany młyna wyłożone są płytami pancernymi ze staliwa odpornego na ścieranie, a przestrzeń robocza podzielona jest na dwie lub trzy odrębne komory. Przegrody międzykomorowe są tak skonstruowane, że umożliwiają przesypywanie się mielonego materiału z jednej komory do następnej, a zatrzymują w komorach ładunek mielników (stalowych kul bądź tzw. cylpebsów).

Młyn obraca się ze stałą prędkością, przyjmowaną przez różnych konstruktorów jako równą 0,60-f-0,75 prędkości krytycznej (segregator aktów prawnych).
Młyny te do dziś reprezentowane są w światowym przemyśle cementowym bardzo licznie, a także instalowane w nowo wznoszonych cementowniach, z przeznaczeniem zarówno do mielenia surowca, jak i cementu. Średnice nowoczesnych młynów rurowych wielokomorowych sięgają już 5 m, a moce napędów przekraczają 4000 kW (promocja 3 w 1).

Jest to zrozumiałe, jeśli się zważy, że największe budowane obecnie typy omawianych młynów wymagają ładunku mielników rzędu 300 t i przy mieleniu surowca na mokro osiągają wydajność do 200 t/h. Omawiane młyny odznaczają się prostotą konstrukcji i działania, a co za tym idzie ich obsługa i konserwacja jest również stosunkowo prosta.

Najnowsze wpisy

11.10.2024
Punkt wyjściowy zdjęcie nr 4
Kierownik praktyk a patron praktyki zawodowej

W odniesieniu do uprawnień budowlanych, kluczowy wpływ na działanie kontrolera oraz praktyki patronackie pełnią różne funkcje. Kierownik praktyk to osoba,…

10.10.2024
Punkt wyjściowy zdjęcie nr 5
Praktyka zawodowa w spółdzielni mieszkaniowej

Praktyka zawodowa w spółdzielni mieszkaniowej może być przydatna dla osób uzyskujących uprawnienia budowlane, w tym elektryczne, ale ważne jest, aby…

Punkt wyjściowy zdjęcie nr 8 Punkt wyjściowy zdjęcie nr 9 Punkt wyjściowy zdjęcie nr 10
Punkt wyjściowy zdjęcie nr 11
Punkt wyjściowy zdjęcie nr 12 Punkt wyjściowy zdjęcie nr 13 Punkt wyjściowy zdjęcie nr 14
Punkt wyjściowy zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Punkt wyjściowy zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Punkt wyjściowy zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami