Blog
Mieszanki betonowe
W artykule znajdziesz:
Następnie oczyszcza się i smaruje ścianki w następnej kasecie formującej i ustawia w niej szkielet zbrojeniowy, po czym przesuwa się przegrodę. Wszystkie wyliczone czynności powtarza się w każdej kasecie tak długo, aż zostanie zmontowana cała forma bateryjna. W dalszym ciągu ustawia się ścianki formy w pozycji roboczej i szczelnie przyciska, po czym instalacja form bateryjnych jest gotowa do betonowania. Czas przygotowania instalacji form bateryjnych i betonowania wynosi 1,5-2 godzin (program uprawnienia budowlane na komputer).
Mieszanki betonowe o założonych składach i wymaganej ciekłości przygotowuje się w betonowni. Mieszankę betonową przesyła się do instalacji form bateryjnych transportem pneumatycznym, przenośnikami taśmowymi, suwnicami w pojemnikach lub kadziach i in. Instytut Giprostrojindustrii opracował dla pneumatycznego transportu mieszanki betonowej specjalne urządzenie składające się z pompy pneumatycznej (zasilacza komorowego), zbiornika z zapasem sprężonego powietrza (zbiornika wyrównawczego), rurociągu do transportu mieszanki betonowej (przewodu do betonu) i gaszarek ciśnienia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Mieszankę betonową z betoniarki wyładowuje się do zasobnika rozdzielczego, skąd przez górny otwór wyładowczy spływa do pompy pneumatycznej, gdzie doprowadza się sprężone powietrze (ze zbiornika wyrównawczego) wypychające mieszankę betonową do rurociągu. Z rurociągu mieszanka przedostaje się do gaszarek ciśnienia ustawionych nad kasetami. W gaszarce sprężone powietrze rozszerza się i, oddzielając się z mieszanki betonowej, wychodzi przez rurkę do atmosfery, a mieszanka betonowa pod wpływem siły ciężkości skierowuje się w dół i gumowym przewodem spływa grawitacyjnie do betonowanych kaset instalacji form bateryjnych (uprawnienia budowlane).
Zagęszczanie mieszanki betonowej
Po zakończeniu doprowadzania mieszanki betonowej do kasety i przemyciu rurociągu odłącza się gaszarkę ciśnienia i doprowadza mieszankę do następnej instalacji form bateryjnych. Transportem pneumatycznym można przemieszczać mieszankę betonową określonej konsystencji. W przypadkach stosowania mieszanki betonowej o konsystencji charakteryzującej się opadem znormalizowanego stożka mniejszym niż 10 cm obserwowano w wytwórniach przypadki powstawania korków w rurociągach i zaleganie mieszanki w gaszarce, jak również i inne zakłócenia (program egzamin ustny).
W przypadku stosowania mało plastycznych mieszanek betonowych (opad znormalizowanego stożka 6-4-10 cm) można doprowadzić je do instalacji form bateryjnych w sposób kombinowany: do linii form bateryjnych przenośnikami taśmowymi, a dalej - wzdłuż linii form bateryjnych - za pomocą rozdzielaczy betonu. W czasie montażu formy mieszanka nagromadza się w rozdzielaczach, co zapewnia rytmiczną pracę betoniarek doprowadza do minimum ich przestoje. Oprócz tego, zastosowanie rozdzielaczy betonu skraca znacznie czas betonowania formy bateryjnej, ponieważ udaje się w stosunkowo krótkim czasie doprowadzić do formy bateryjnej znaczną ilość (10-16 m3) mieszanki betonowej (opinie o programie).
Zagęszczanie mieszanki betonowej przy kształtowaniu wyrobów w formach bateryjnych przeprowadza się za pomocą wibracji. W zależności od konstrukcji instalacji, drgania mieszanki betonowej mogą być przekazywane przez szkielet zbrojeniowy, grzebienie wibracyjne, drogą wibracji wewnętrznych przegród lub dna kasety formy bateryjnej (metoda tłoka wibracyjnego).
W instalacjach form bateryjnych konstrukcji Giprostrojindustrii wibratory C-414 o mocy 0,8 kW przymocowuje się sztywno do przegrody z takim wyliczeniem, aby ich mimośrody obracały się w płaszczyźnie najmniejszej sztywności ścianki, a oś obrotu wirnika była równoległa do powierzchni ścianek (segregator aktów prawnych).
Intensywność wibracji mieszanki betonowej można zwiększyć przez zamocowanie wibratora do jednej przegrody na wsporniku o wysięgu 55-65 cm. Przez zwiększenie efektywności wibracji przy formowaniu wyrobów w formach bateryjnych omawianej konstrukcji można otrzymać konsystencję mieszanek betonowych charakteryzujących się opadem znormalizowanego stożka 5-8 cm, co z kolei pozwala zmniejszyć zużycie cementu (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32