Blog

14.03.2022

Mikafolia

W artykule znajdziesz:

Mikafolia

Mikafolia, mikartit - mikanit podklejony płatami lub taśmami papieru, tkaniny szklanej itp. mikaleks - materiał elektroizolacyjny produkowany ze zmielonej miki, sprasowanej pod wysokim ciśnieniem z łatwo topliwym szkłem mikanit - materiał elektroizolacyjny otrzymywany przez prasowanie miki z lakierem szelako- wym lub asfaltowym jako lepiszczem mikartit - mikafolia mikataśma - taśma mikowa miki - łyszczyki miki uranowe - łyszczyki uranowe mikologia - biol. nauka o grzybach mikro pierwszy człon wyrazów złożonych stosowany w metrycznym systemie jednostek miar do tworzenia nazw jednostek wtórnych o wartości 10 6 (program uprawnienia budowlane na komputer).

Mikroanaliza, analiza w skali mikro - analiza próbki o masie 0,001 - 0,01 g, a w przypadku gazów o objętości 0,1 - 1 cm mikroanaliza rentgenowska - metoda analizy chemicznej opierająca się na spektrograficznym badaniu charakterystyk promieniowania rentgenowskiego emitowanego przez wybraną powierzchnię próbki znajdującej się pod działaniem wiązki elektronów. Mikroanalizator laserowy - urządzenie do mikroanalizy chemicznej wykorzystujące zogniskowane monochromatyczne promieniowanie lasera (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Mikrobalony - małe banieczki kuliste wykonane zwykle z tworzyw sztucznych, zawierające gaz obojętny; służą jako wypełnienie tworzyw, gdy dąży się do uzyskania materiału o małej gęstości i dużej wytrzymałości mechanicznej mikrobiologia - gałąź biologii, nauka zajmująca się badaniem drobnoustrojów; obejmuje bakteriologię, wirusologię, protozoologię, częściowo algologię, mikologię oraz immunologię mikrobiologia przemysłowa - nauka badająca drobnoustroje wytwarzające produkty, które mogą być w sposób opłacalny produkowane na skalę przemysłową; m.p. zajmuje się także drobnoustrojami niszczącymi surowce i produkty przemysłowe (uprawnienia budowlane).

Mikrobus

Mikrobus - mały autobus, zbudowany zwykle na zespołach i elementach podwozia samochodu osobowego lub półciężarowego, przeznaczony do przewozu kilkunastu osób mikrochemia - dział chemii doświadczalnej, zajmujący się metodami prac z ilościami substancji rzędu 10 ł- 10 2 g (program egzamin ustny).

Mikrocząstki - cząstki materii, do których nie stosują się prawa fizyki klasycznej, a ruchem ich i wzajemnymi oddziaływaniami rządzą prawa teorii kwantów; do m. należą cząstki o rozmiarach nie przekraczających rozmiarów atomów, tzn. rzędu 10 y cm i mniejszych; są to więc głównie cząstki elementarne lub ich zespoły (np. jądra atomowe) (opinie o programie).

Mikrodefekt - defekt punktowy mikroelektronika - dział elektroniki zajmujący się projektowaniem, realizacją oraz zastosowaniem układów scalonych półprzewodnikowych, grubowarstwowych i cienkowarstwowych, wykonanych w ciele stałym bądź na jego powierzchni mikroelementy, biopierwiastki, pierwiastki śladowe - pierwiastki chemiczne występujące w organizmach żywych w bardzo małych (śladowych) ilościach, niezbędne do ich normalnego życia i rozwoju; do m. zalicza się: żelazo, mangan, miedź, cynk, molibden, bor, kobalt, jod, fluor, przy czym zarówno ich niedobór, jak i nadmiar wpływa ujemnie na organizm mikroewolucja - procesy ewolucyjne zachodzące w stosunkowo krótkich okresach (do kilkudziesięciu pokoleń), prowadzące do wyodrębnienia się nowych form zwierząt i roślin mikrofale - fale elektromagnetyczne o długości mniejszej niż I m, którym odpowiadają częstotliwości większe niż 300 MHz; dolną granicę zakresu mikrofal stanowią fale podczerwone, górną zaś wyznacza technika generacji i przesyłania związana z koniecznością stosowania specjalnych lamp i linii przesyłowych (magnetrony, falowody) (segregator aktów prawnych).

Mikrofilm - (I) fotograficzna kopia dokumentu lub druku wykonana w dużym pomniejszeniu na materiale małoobrazkowym; (2) niskoczuły, drobnoziarnisty materiał zdjęciowy do wykonywania fotokopii dokumentów, druków itp. drogą zdjęciową (m. negatywowy) lub drogą przekopiowania z negatywu (m. pozytywowy) mikrofisza - diamikrokarta mikrofizyka - działy fizyki poświęcone opisowi ruchu i wzajemnego oddziaływania mikrocząstek (w odróżnieniu od makrofizyki); do m. należą fizyka molekularna, atomowa i jądrowa; głównym narzędziem teoretycznym m. jest mechanika kwantowa (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami