Blog

Wirówka osiowa zdjęcie nr 2
05.01.2023

Wypalanie rur

W artykule znajdziesz:

Wirówka osiowa zdjęcie nr 3
Wypalanie rur

Nieco inną metodę obliczania, także metodę bez uwzględnienia kinetyki reakcji w etapach krystobalit, podał Berensztejn. Obliczenia według jego parametrów wskazują na zbyt krótkie czasy etapów nagrzewania i studzenia dla rur o dużych rozmiarach (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wypalanie rur i uwagi dotyczące konstrukcji pieców tunelowych. Wilgotność rur przeznaczonych do wypalania nie powinna być większa niż 2%. Przy wyższych wilgotnościach i szybkim podnoszeniu temperatury zachodzi obawa szybkiego powstawania znacznej ilości pary w korpusie rury, czemu towarzyszą swego rodzaju wybuchy i odpadanie kawałków rury. W szczególności rury o dużych wymiarach wymagają zwolnionego procesu nagrzewania na pierwszych pozycjach pieca tunelowego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Niebezpieczny jest również drugi etap wydzielania się wody konstytucyjnej, co także jest związane z osłabieniem wytrzymałości wyrobu; mogą powstać pęknięcia na kryzach. Dlatego przewiduje się powolne podnoszenie temperatury w zakresie 450-y700°C, co jest również korzystne, jeżeli uwzględni się reakcję kwarc, i obniżenie wytrzymałości czerepu w zakresie 450-y600°C o 10-20% (uprawnienia budowlane).

Parametry wypalania rur w piecu tunelowym i w piecu o działaniu okresowym oraz warianty ustawiania rur omówili Zajonc i Lebiediew. Poczynając mniej więcej od temperatury 1000°C następuje w czerepie widoczno tworzenie się szkła i cechy wytrzymałościowe materiału rur, w szczególności a i E, gwałtownie zmniejszają się (program egzamin ustny). Zwiększona ilość fazy ciekłej szkła w czerepie obniża również wymienione właściwości mechaniczne i rury ze zwiększoną zawartością tej fazy (wypalane w wyższych temperaturach) są mniej odporne na nagłe zmiany temperatury, wymagają zatem bardziej ostrożnego studzenia w procesie zestalania się szkła. Ilość szkła wynosi zwykle 45-55% objętości czerepu (opinie o programie).

Powierzchniowe palniki

Orientacyjną krzywą wypalania dużych rur o średnicy do 2 m w piecu tunelowym podano na wykresie. Możliwość przyspieszenia procesu wypalania rur o małych średnicach (do 400 m) została zbadana w PKB Nllstrojkieramiki. Dla lepszego wykorzystania pojemności pieca wstawiono rurę w rurę. Przy użyciu palnika typu płytowego GBP-35 Instytutu Gipronieftiechim, z doprowadzaniem 146 650 kJ/h (35 tys. kcal/li), tj. 8500 m3 gazu na godzinę, i o szerokich możliwościach manewrowania w granicach do 1150°C (temperatura topnienia stopu złączki palnika), stało się możliwe wypalenie rury o wyżej wskazanych średnicach w ciągu 6,5 h (0,5 h przetrzymywanie w temperaturze 1130-1140°C) i jej ostudzenie w ciągu 6,5 h (segregator aktów prawnych).

Powierzchniowe palniki bezplomieniowe i sposób ich obliczania omówił Rawicz. Konstrukcja pieca tunelowego. Piec tunelowy o 53 pozycjach, według projektu Juźgiprociemienta, do szybkiego wypalania rur kanalizacyjnych w temperaturze wypalania 1160°C, ma recyrkulację gazów na pozycjach 4, 5, 6, 7, 8 z pobieraniem gazów spalinowych w dwóch miejscach: od pozycji 1 do 13 dla recyrkulacji i od pozycji 10 dla powolnego podnoszenia temperatury do 430°C. Palniki gazowe są rozmieszczone na pozycjach 21-30. Zasłony powietrzne przewidziane są na pozycjach 28, 29, 30 i 31. Pobieranie gorącego powietrza do suszenia odbywa się na pozycjach 39, 43 i 45. Dodatkowe studzenie za pomocą wentylatora ma miejsce poza piecem (promocja 3 w 1).

W szezekińskim zakładzie „Kisłotoupor” czynne są piece tunelowe do wypalania rur kanalizacyjnych (małych i średniowymiarowych). Wymiary tych pieców są następujące: długość (z komorą wlotową) 139 m, szerokość w strefie podgrzewania 5,89 m, wysokość, odpowiednio do płyt wentylatorów piecowych 4,625 m. Kanał roboczy ma długość 136 m, szerokość w świetle 3 m, wysokość od główki szyny do zwornika sklepienia 3,308 m, od rozwiniętego trzonu 2,147 m. Pojemność robocza kanału wynosi 671 m3. W piecu mieści się 45 wózków. Do wypalania zużywa się 472 m3/h gazu ziemnego, a paliwa umownego 152 kg na 1 t produkcji rocznej. Wydajność pieca tunelowego wynosi 31 000 t/rok. Wypalanie trwa 45 h.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Wirówka osiowa zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Wirówka osiowa zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Wirówka osiowa zdjęcie nr 8 Wirówka osiowa zdjęcie nr 9 Wirówka osiowa zdjęcie nr 10
Wirówka osiowa zdjęcie nr 11
Wirówka osiowa zdjęcie nr 12 Wirówka osiowa zdjęcie nr 13 Wirówka osiowa zdjęcie nr 14
Wirówka osiowa zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wirówka osiowa zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wirówka osiowa zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami