Blog

16.03.2022

Mostek

W artykule znajdziesz:

Mostek

Mostek, pomost nawigacyjny - rejon kierowania statkiem, obejmujący sterownię i tzw. skrzydła mostku (tj. wysuniętą ku burtom część pokładu z osłonami od wiatru) oraz pokład namiarowy położony bezpośrednio nad sterownią, na którym znajduje się kompas główny znamiemikiem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Mostek biegunowy - część akumulatora, służąca do połączenia płyt akumulatorowych tej samej biegunowości w jednym ogniwie w zespół płyt mostek cieplny - element przechodzący przez izolację zimnochronną, umożliwiający napływ ciepła do przestrzeni izolowanej mostek elektrolityczny - klucz elektrolityczny mostek elektryczny - zespół elementów elektrycznych (rezystorów, prostowników, kondensatorów, cewek indukcyjnych itp.) połączonych według ściśle określonego układu, którego gałęzie tworzą zwykle czworobok; jedna przekątna czworoboku wyznacza punkty zasilania m.e., druga przekątna oraz pozostałe gałęzie m.e. - punkty bierne; w zależności od zastosowania wyróżnia się m.e. pomiarowe, prostownicze i regulacyjne (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Mostek Maxwella - mostek elektryczny pomiarowy zrównoważony, zasilany napięciem przemiennym o częstotliwości akustycznej; stosowany do określania indukcyjności własnej i wzajemnej oraz rezystancji strat szeregowych elementów indukcyjnych nie zawierających materiałów ferromagnetycznych mostek międzyelektrodowy - zanieczyszczenie elektrod świecy zapłonowej w postaci stałego osadu łączącego te elektrody i uniemożliwiającego iskrzenie świecy (uprawnienia budowlane).

Mostek ogniowy, przewał - przegroda umieszczona za rusztem w palenisku kotłowym, zabezpieczająca przed przesypaniem się paliwa mostek pomiarowy - mostek elektryczny służący do pomiaru wielkości elektrycznych (oporu, pojemności, indukcyjności, kąta fazowego i in.) mostek Wheatstone’a - mostek elektryczny, którego ramiona są utworzone z rezystorów mostek wieżowy - pomost przy jednej ze ścian wieży wiertniczej na pewnej wysokości, przeznaczony zasadniczo na miejsce robocze przy zapuszczaniu i wyciąganiu przewodu wiertniczego (program egzamin ustny).

Mostowiec

Mostowiec, most przeładunkowy, mostownica - suwnica bramowa o rozpiętości bramy do 150 m; jej dźwigar poziomy sięga poza jedną lub obie podpory tworząc wysięgnicę (nieruchomą) lub wysięgnik (ruchomy); m. stosuje się do przeładunku masówki w portach i na placach składowych. Mostownica - drewniany bal o przekroju prostokątnym stanowiący element mostu kolejowego; m. układane są na pasach dźwigarów mostu, a na nich z kolei spoczywają szyny mostownica - mostowiec (opinie o programie).

Mosylit, superkantal - kształtka grzejna z dwu- krzemku molibdenu, przeznaczona do pracy w wysokich temperaturach (do 160CTC) bez potrzeby stosowania atmosfery ochronnej moszcz - nie sfermentowany sok wyciśnięty ze świeżych owoców lub jagód; stosowany jest jako półprodukt do wyrobu wina lub napój bezalkoholowy bogaty w witaminy motanie przędzy - wytwarzanie uporządkowanego, ale luźnego nawoju przez nawijanie na motowidło w postaci krzyżujących się pasm motarka - maszyna do motania przędzy motel - hotel turystyczny dla zmotoryzowanych gości specjalnie przystosowany do obsługi technicznej samochodów (segregator aktów prawnych).

Motocykl - jednośladowy pojazd samochodowy bez nadwozia, zaopatrzony w dwa koła jezdne i silnik spalinowy o pojemności powyżej 50 cm\ przeznaczony do przewozu jednej lub dwóch osób siedzących okrakiem motogodzina - wojsk, godzina pracy silnika wozu bojowego w ruchu lub na postojach motopompa - zespól przenośny lub przewoźny składający się z pompy wodnej (przeważnie wirowej) oraz sprzężonego z nią silnika spalinowego (promocja 3 w 1).

Motopompa - samochód strażacki wyposażony w zbiornik wodny i urządzenie wyrzucające strumień tej wody na znaczną odległość. Motoreduktor - zespól silnika elektrycznego i reduktora (przekładni zębatej) o zwartej konstrukcji.

Motorniczy - pracownik prowadzący tramwaj motorower - rower wzmocnionej budowy, zewnętrznie często podobny do motocykla, przystosowany do specjalnie wbudowanego silnika spalinowego o malej mocy; przy zwiększonych oporach ruchu rowerzysta wspomaga silnik kręcąc pedałami.

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami