Blog

Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 2
30.05.2018

Pisemny egzamin na uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie

W artykule znajdziesz:

Pisemny egzamin na uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie

 
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 3  
 

Pisemny egzamin na uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie

 

Pisemny egzamin na uprawnienia budowlane składa się z różnej ilości pytania, która zależy od rodzaju uprawnień. Tematyka zagadnień to przede wszystkim prawo budowlane, ale sporo pytań ściśle związanych jest z wybraną specjalnością. Do zaliczenia egzaminu niezbędna jest również znajomość przepisów związanych oraz kodeksu postępowania administracyjnego. Dopiero po zaliczeniu testu pisemnego można przystąpić do egzaminu ustnego.   Pisemny egzamin na uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie   Uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie łącznie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi można zdobyć po zaliczeniu egzaminu pisemnego i ustnego. Część pisemna zawiera 60 pytań testowych, wśród których znajduje się: • 35 pytań dotyczących prawa budowlanego i związanych z nim przepisów, przy czym 15 pytań dotyczy przepisów techniczno-budowlanych, • 15 pytań dotyczących specjalności, którą wybrał kandydat, • 5 pytań z zakresu przepisów związanych, • 5 pytań związanych z przepisami zawartymi w kodeksie postępowania administracyjnego. Cały egzamin trwa 90 minut. Egzamin uważa się za zdany, jeśli kandydat odpowiedział poprawnie przynajmniej na 45 pytań.   Pisemny egzamin na uprawnienia budowlane do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie Egzamin pisemny osobno do kierowania robotami budowlanymi lub do projektowania w ograniczonym zakresie zawiera 45 pytań testowych. Jest to najmniej obszerny egzamin pisemny na uprawnienia budowlane, choć zakres wiedzy jest podobny, jak przy uprawnieniach bez ograniczeń. Ilość i rodzaj pytań bez względu na specjalizację wygląda następująco: • 25 pytań obejmujących zagadnienia z prawa budowlanego i przepisów, które wydano na jego podstawie. W tym aż 15 pytań dotyczy przepisów techniczno-budowlanych, • 12 pytań dotyczących wybranej przez kandydata specjalności, • 5 pytań dotyczących przepisów związanych, • 3 pytania z zakresu kodeksu postępowania administracyjnego. Egzamin trwa 70 minut, a do jego zdania trzeba udzielić 34 poprawnych odpowiedzi.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 8 Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 9 Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 10
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 11
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 12 Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 13 Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 14
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Amplitudy drgań poziomych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami