Blog
Mury z cegły
W artykule znajdziesz:
Zastosowanie. Cegłę wapienno-piaskową stosuje się do wykonywania ścian zewnętrznych konstrukcyjnych oraz do budowy ogrodzeń. Nie zaleca się wykonywać ścian zewnętrznych z cegły wapienno-piaskowej w budynkach mieszkalnych lub inwentarskich w postaci murów pełnych z uwagi na duże przewodnictwo cieplne. Można natomiast stosować ją w połączeniu z innymi materiałami o wysokich właściwościach ciepłochronnych. Cegły wapienno-piaskowej nie należy używać do murów fundamentowych i wszędzie tam, gdzie może być narażona na stałe zawilgocenie (np. do stropów nad piwnicami). Nie nadaje się do budowy przewodów kominowych oraz pieców (program uprawnienia budowlane na komputer).
Mury z cegły pełnej wapienno-piaskowej tynkuje się, natomiast pozostawia się nieotynkowane mury wykonane z cegły wapienno-piaskowej licowej. Cegła ta zostanie omówiona poniżej. Wymagania. Wymagania w stosunku do cegły wapienno-piaskowej są podobne jak dla cegły pełnej ceramicznej. Poza tym na cegle wapienno-piaskowej po przełamaniu nie powinno być widać grudek piasku lub wapna. Nie może być również widać dziur lub uwarstwień (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przechowywanie i transport. Warunki transportu i przechowywania są podobne jak dla cegły pełnej ceramicznej. Cegła ta jest cegłą wapienno-piaskową o bardzo dobne do cegły pełnej wapienno-piaskowej. Cegła licowa ma bardzo gładkie i równe płaszczyzny oraz krawędzie. Jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Cegłę licową produkuje się tylko w klasie 150. Klasę tę oznacza się kolorem żółtym (uprawnienia budowlane).
Zastosowanie. Cegłę wapienno-piaskową licową stosuje się do licowania (okładania powierzchni) elewacji budynku. Wymagania. Wymagania są ostrzejsze niż w stosunku do cegły wapienno-piaskowej. Barwa cegły powinna być jednolita dla całej dostarczanej partii towaru. Powierzchnie cegieł prostopadłe do siebie, bez skrzywień. Odchyłki wymiarów długości, szerokości i grubości nie powinny przekraczać ± 2 mm. Liczba uszkodzonych krawędzi i naroży nie większa niż 2. Przechowywanie i transport. Warunki transportu i przechowywania są podobne jak dla cegły pełnej ceramicznej (program egzamin ustny).
Efekty plastyczne
Określenie. Cegłę wapienno-piaskową młotkowaną wytwarza się przez obrobienie powierzchni cegły wapienno-piasotkowanakowej pełnej specjalnymi młotkami. Na obrobionych powierzchniach powstaje faktura imitująca naturalny kamień łupany. Właściwości. Właściwości cegły młotkowej są takie same jak cegły pełnej wapienno-piaskowej licowej (opinie o programie).
Zastosowanie. Cegła wapienno-piaskowa młotkowana przeznaczona jest do licowania murów, przy czym powierzchnia młotkowana jest powierzchnią licową. Dzięki specjalnej fakturze, jaką ma cegła wapienno-piaskowa młotkowana, można uzyskać bardzo ciekawe efekty plastyczne w elewacjach budynków. Wymagania. Wymagania podobne jak dla cegły wapienno-piaskowej licowej. Przechowywanie i transport. Warunki transportu i przechowywania są takie same jak cegły dziurawki (segregator aktów prawnych).
Cegłę wapienno-piaskową łupaną otrzymuje się z przełupania cegły wapienno-piaskowej pełnej. W miejscu prze- łupana łupania uzyskuje się fakturę imitującą kamień łupany naturalny. Właściwości. Właściwości takie same jak cegły pełnej wapienno-piaskowej licowej. Zastosowanie. Cegła wapienno-piaskowa łupana przeznaczona jest do licowania murów, przy czym powierzchnia licowa jest powierzchnią przełupania cegły. Dzięki odpowiedniej fakturze i wiązaniu cegły uzyskuje się efektowne pod względem plastycznym elewacje (promocja 3 w 1).
Wymagania. Wymagania podobne jak dla cegły wapienno-piaskowej licowej. Przechowywanie i transport. Warunki przechowywania i transportu są takie same jak cegły dziurawki. Określenie. Cegła cementowa jest produktem z zaprawy cementowo-piaskowej uformowanym w kształcie prostopadłościanu. Właściwości. W zależności od uformowania rozróżnia się dwa typy cegieł: cegłę pełną - P oraz cegłę drążoną - W.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32