Naciąg kabli dwużyłowych

Naciąg kabli dwużyłowych

Naciąg kabli dwużyłowych w systemie zakotwień szczękowych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zakotwienia szczękowe dla kabli dwużyłowych stosuje się w przypadku kabli 2 0 5; 2 0 7 oraz 2 X 7 0 2,5 mm o większych długościach. Zakotwienia te są analogiczne do zakotwień szczękowych opisanych w p. W technologii sprężania zachodzi ta różnica, że przy sprężaniu kabli dwużyłowych stosuje się naciąg etapowy z pośrednimi przekotwieniami kabla.

Do naciągu używa się prasy typu Duplex (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Przed zamontowaniem prasy oczyszcza się druty kabla, nawleka się na kabel bloki oporowe i po ręcznym wyprostowaniu drutów kotwi się je przez wbicie klina kotwiącego. Prasę można wprowadzić na druty kabla dopiero po jej zsunięciu. W stanie zsuniętym powstają szczeliny pomiędzy pierścieniem uchwytowym a jego klinem pozwalającym na wprowadzenie prętów kabla. Po dociśnięciu stopy oporowej prasy do bloku kotwiącego tłoczy się olej do prasy przy otwartych zaworach zasilania. Następuje wtedy zaklinowanie drutów w uchwycie, a przy dalszym tłoczeniu oleju ruch cylindra wraz z uchwytem. W chwili gdy manometr wskazuje wzrost ciśnienia, dokonuje się pomiaru wysuwu zerowego uchwytu prasy (uprawnienia budowlane).

Teraz rozpoczyna się właściwy naciąg przy dalszym tłoczeniu oleju, aż do uzyskania maksymalnego skoku wysuwu prasy. W tym momencie redukuje się ciśnienie oleju w komorze naciągowej przez uchylenie jednego z zaworów rozdzielacza, co powoduje samoczynne samozakotwienie naciągniętych drutów kabla. Po tym pierwszym etapie naciągu dokonuje się odczytu uzyskanego wysuwu. Różnica odczytu maksymalnego i zerowego daje efektywne wydłużenie kabla w pierwszym etapie naciągu (program egzamin ustny).
Z kolei zmienia się kierunek zasilania na przeciwny przez tłoczenie oleju do komory powrotnej, co powoduje zsunięcie się prasy. W końcowej fazie zsuwania prasy następuje samoczynne zwolnienie jej klina uchwytowego.

Po przesunięciu prasy aż do oparcia stopy oporowej o blok kotwiący, dokonuje się drugiego kolejnego etapu naciągu. Gdy przy dalszym tłoczeniu oleju osiągnięty zostanie maksymalny wysuw prasy, następuje samoczynne zakotwienie kabla. Dokonuje się wówczas pomiaru wysuwu po ustaleniu położenia zerowego - zsuwa się prasę z kabla i przystępuje do kolejnego etapu naciągu. Liczba etapów naciągu zależy od długości kabla.

Ostatni etap naciągu

W ostatnim etapie naciągu doprowadza się ciśnienie oleju w prasie do wartości określonej programem naciągu, a następnie mierzy się uzyskany maksymalny wysuw prasy w tym etapie. Wielkość poślizgu m otrzymuje się z różnicy pomiarów maksymalnego wysuwa cylindra prasy oraz wysuwu po zakotwieniu kabla.
Całkowite wydłużenie kabla Al otrzymuje się przez zsumowanie wszystkich efektywnych wydłużeń uzyskanych w poszczególnych etapach (opinie o programie).

Naciąg kabli prętowych w systemie zakotwień śrubowych. Opracowana u nas technologia wykonywania naciągu kabli prętowych o średnicy 14 do 0 30 mm opiera się na użyciu do sprężania pras typu Żuk. Przed zamontowaniem prasy na końcówce czynnej naciąganego pręta wprowadza się na obydwa oczyszczone i nasmarowane gwintowane końce kabla podkładki oporowe oraz nakrętki kotwiące. Prasę po ustawieniu jej w osi naciąganego kabla dostawia się do oparcia korpusu o podkładkę lub czoło konstrukcji. Następnie przez pokręcenie pokrętłem aż do oparcia się kołnierza pokrętła o tłoczysko prasy - wprowadza się gwintowany uchwyt cięgna prasy na nagwintowaną końcówkę kabla (segregator aktów prawnych). Z kolei rozpoczyna się tłoczenie oleju do komory naciągowej aż do uzyskania na manometrze prasy ciśnienia określonego programem sprężania.

Po uzyskaniu tego ciśnienia, dokręca się nakrętkę kabla za pomocą czteroramiennego pokrętła aż do oporu, tj. do styku z podkładką. Przekazanie siły naciągowej przez nakrętkę na czoło konstrukcji uzyskuje się przez odchylenie jednego z zaworów rozdzielacza, powodując spadek, ciśnienia oleju do zera. 

Przy naciągu kabli prętowych w systemie zakotwień śrubowych nie występuje poślizg kabla przy kotwieniu. Podstawą przeprowadzenia naciągu są wskazania manometrów. Pomiar kontrolny uzyskanego wydłużenia przeprowadza się przez pomiar długości wystającej poza nakrętkę części kabla przed naciągiem i po naciągu. Różnica tych długości daje uzyskane wydłużenie naciągniętego kabla (promocja 3 w 1).

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Włókna szklane

Włókna szklane, znane jako generatory szklanokwarcowe, to materiał kompozytowy wytwarzany z włókien elektrycznych, które są emitowane zamiast urządzenia ludzkiego włosa.…

Materiał elewacyjny

Materiał elewacyjny do materiału używanego do pokrywania zewnętrznych ścian budynków w celu ochrony przed ich dostępem oraz nadania im estetycznego…

Drabiny ewakuacyjne

Drabiny ewakuacyjne to specjalne urządzenie, które jest natychmiast opuszczane przez budynki lub elementy z dodatkowym piętrem w przypadku awarii lub…

Okna dachowe

Okna dachowe, znane również jako okna połaciowe lub okna strychowe, do okien umieszczonych w połaci dachowej budynku. Są one montowane…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !