Blog

Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 2
30.05.2018

Nadbudowa budynku istniejącego

W artykule znajdziesz:

Nadbudowa budynku istniejącego

 
Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 3
Nadbudowa budynku istniejącego

Wielokrotnie przemieszczając się ulicami naszych miast można zobaczyć budynki, które pierwotnie były niższe, a obecnie zostały nadbudowane (uprawnienia budowlane). Nadbudowa budynku istniejącego, nie jest sprawą prostą do przeprowadzenia, ale jak najbardziej wykonalną o ile opowiadają się za tym względy ekonomiczne. Decydujący na to wpływ ma ma wielkość oraz wartość działki. Dlaczego w ogóle nadbudowywać budynek? Chęć nadbudowy budynku istniejącego może mieć wiele przyczyn. Wiele osób decyduje się na taki krok, kiedy zakłada własną działalność gospodarczą. Inwestycja w rozbudowę, pozwala na przykład na umieszczenie warsztatu samochodowego w dolnej części, w której do tej pory się mieszkało. Górna cześć staje się wtedy częścią mieszkalną. Inwestycja taka nie jest co prawda tania, ale ma wiele zalet. Jest blisko do pracy, nasz interes jest stale na oku oraz można zaoszczędzić na wynajmie powierzchni użytkowej. W dłuższej perspektywie może być to bardziej opłacalne (program egzamin ustny). Powyższy powód jest jednym z wielu, ale dobrze obrazuje sens przeprowadzenia robót budowlanych, które na pierwszy rzut oka mogą być niekorzystne finansowo. Co należy zrobić kiedy chce się nadbudować budynek? Nadbudowa budynku, jest to bardzo duża ingerencja w konstrukcję.

 

Prawo budowlane oraz jego przepisy, kwalifikują ja jako budowę. Należy zatem spełnić wszelkie wymogi jakie są związane z budową. Musimy posiadać profesjonalny projekt budowlany, sporządzony przez architekta. Architekt musi uwzględnić w nim wszystko. Ciężar nadbudówki, wytrzymałość ścian nośnych konstrukcji pierwotnej, a nawet rozmiar jaki mogą posiadać okna i drzwi. Warto również podkreślić, że przed rozpoczęciem budowy właściwej, trzeba przeprowadzić rozbiórkę dachu. Na ten etap należy mieć osobne pozwolenia (opinie o programie). Podczas rozbiórki budynek nie może być również zamieszkany, więc należy zadbać również o lokum dla osób, które w nim na co dzień mieszkają. Należy również pamiętać, aby nie popełnić samowoli budowlanej, gdyż może być konieczna rozbiórka (legalizacja samowoli budowlanej jest możliwa, ale nie w każdym przypadku).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 8 Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 9 Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 10
Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 11
Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 12 Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 13 Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 14
Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wykładziny i pokrycia ochronne nieorganiczne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami